Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

13 lutego 2018 r.
10:02

Skazany za gwałt na 14-latce wyszedł z aresztu. Zwabił i zmusił do stosunku 13-latkę

96 10 A A

Tomasz W. z Lubartowa odpowie za zgwałcenie 13-letniej dziewczynki. Mężczyzna był już skazany za podobne przestępstwo, ale sąd uznał, że na wezwanie z zakładu karnego może poczekać na wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawą 21-latka zajmowali się śledczy z Lubartowa. Akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi W. został właśnie wysłany do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty. Najpoważniejszy z nich dotyczy zgwałcenia 13-letniej Weroniki. Z akt śledztwa wynika, że doszło do tego w sierpniu ubiegłego roku.

– Tomasz W. zwabił pokrzywdzoną do swojego mieszkania – mówi Katarzyna Świerszcz-Dobosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. – Przytrzymywał, szarpał nastolatkę i zatykał jej usta. Rozebrał i zmusił do stosunku. Groził również, że upubliczni jej nagie zdjęcia, które rzekomo wykonał.

Sprawa wyszła na jaw dopiero kilka tygodni później. O tym, co się stało, dziewczynka opowiedziała rodzicom. Zrobiła to, bo bała się ciąży. Później nastolatka została przesłuchana w sądzie w obecności psychologa.

Tomasza W. Weronika poznała przez internet. Ich znajomość trwała kilka tygodni. Chłopak namawiał ją, by ukradła pieniądze swoim rodzicom. Kusił nastolatkę wspólną ucieczką.

Dzień po przesłuchaniu dziewczyny, 21-latek został zatrzymany. Oprócz gwałtu, odpowie również za całowanie i przytulanie dziewczynki. Do tego należy doliczyć zarzuty dotyczące podżegania do kradzieży oraz nielegalnego posiadania amunicji. Policjanci znaleźli bowiem u mężczyzny kilka nabojów do pistoletu.

– Tomasz W. nie przyznał się do gwałtu – dodaje prokurator Katarzyna Świerszcz-Dobosz. – Wyjaśnił, że poznał nastolatkę w internecie. Prawił jej komplementy, ale wyłączenie z chęci zysku. Zapewniał, że nie zamierzał wykorzystywać dziewczyny seksualnie. Ale przyznał, że była w jego domu.

Tomasz W. przekonywał śledczych, że jak tylko zorientował się, że Weronika nie ma 15 lat, wyprosił ją z domu. Później twierdził, że oboje spotykali się tylko w parku. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na proces czeka w areszcie.

Tomasz W. był już karany niemal za identyczne przestępstwo. Z aresztu wyszedł zaledwie kilka tygodni przez poznaniem Weroniki. Siedział tam w związku ze zgwałceniem 14-letniej dziewczynki. Wcześniej byli parą. Po rozstaniu Tomasz W. spotkał 14-latkę na jednej z ulic Lubartowa. Złapał dziewczynę i zaniósł do swojego mieszkania. Tam ją zgwałcił i sfotografował. Później szantażował dziewczynkę. Kiedy ta z nim zerwała, rozesłał kompromitujące zdjęcie znajomym. W ubiegłym roku Tomasz W. został za to skazany na 3 lata więzienia. Sąd uznał, że 21-latek może poczekać na odsiadkę poza murami aresztu. Po wyjściu z aresztu Tomasz W. miał zgwałcić 13-letnią Weronikę.

>>>

Zobacz także: Rybnik: Brutalne zabójstwo 17-latki

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 15:57
dalej protestujcie dalej palcie znicze !!!! niech ziobro z kaczorem bierze się za to warcholstwo z sądów !!!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:25
Wsadzić mu w DU...PĘ rozgrzany do czerwoności pręt zimnym końcem. DLATEGO ŻEBY NIE MÓGŁ SOBIE WYJĄĆ!!!!!!!!!!!! A FIFUSA WSADZIĆ DO KWASU!!!.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:06
To są sądy? Za groźby wsadzaja do więzienia a tu za ewidentny czyn wypuszczają
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:01
Tego człeka uratuje tylko kastracja.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:31
Prosimy o upublicznienie danych osobowych sędziów, którzy odpowiadają za ten gwałt w nie mniejszym stopniu niż kryminalista. Jeżeli oni zgadzają się na gwałty i pedofilię, to zapewne mają mocne argumenty ku takiemu stanowisku, zatem nie powinni obawiać się upublicznienia informacji na ich temat.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:13
Brawo sąd! Za konserwę ukradziona z głodu na 6 lat do pudła, za gwałt na nieletniej na wolność, żeby zanim go wsadza mógł sobie jeszcze poużywać z małolatami.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 10:52
Teraz powinni zamknąć jeszcze tego debila sędziego który go wypuścił!Dobrze,że zabrali się wreszcie za tą kastę sędziowską bo robili co chcieli i żadnej odpowiedzialności ani konsekwencji swoich idiotycznych decyzji nie ponosili.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 10:44
Nie dość że pedofil - to jeszcze recydywista. Do czasu wezwania do ZK sąd go wypuścił na wolność, ale córkę schował dla pewności.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 10:24
No to gość ma już z 15-letnie Wczasy na koszt państwa. lecz ze słabym widokiem - bo przez kraty.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 10:22
Brawo światły, nowoczesny sąd!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 15:57
dalej protestujcie dalej palcie znicze !!!! niech ziobro z kaczorem bierze się za to warcholstwo z sądów !!!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:25
Wsadzić mu w DU...PĘ rozgrzany do czerwoności pręt zimnym końcem. DLATEGO ŻEBY NIE MÓGŁ SOBIE WYJĄĆ!!!!!!!!!!!! A FIFUSA WSADZIĆ DO KWASU!!!.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:06
To są sądy? Za groźby wsadzaja do więzienia a tu za ewidentny czyn wypuszczają
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:01
Tego człeka uratuje tylko kastracja.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:31
Prosimy o upublicznienie danych osobowych sędziów, którzy odpowiadają za ten gwałt w nie mniejszym stopniu niż kryminalista. Jeżeli oni zgadzają się na gwałty i pedofilię, to zapewne mają mocne argumenty ku takiemu stanowisku, zatem nie powinni obawiać się upublicznienia informacji na ich temat.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:13
Brawo sąd! Za konserwę ukradziona z głodu na 6 lat do pudła, za gwałt na nieletniej na wolność, żeby zanim go wsadza mógł sobie jeszcze poużywać z małolatami.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 10:52
Teraz powinni zamknąć jeszcze tego debila sędziego który go wypuścił!Dobrze,że zabrali się wreszcie za tą kastę sędziowską bo robili co chcieli i żadnej odpowiedzialności ani konsekwencji swoich idiotycznych decyzji nie ponosili.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 10:44
Nie dość że pedofil - to jeszcze recydywista. Do czasu wezwania do ZK sąd go wypuścił na wolność, ale córkę schował dla pewności.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 10:24
No to gość ma już z 15-letnie Wczasy na koszt państwa. lecz ze słabym widokiem - bo przez kraty.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 10:22
Brawo światły, nowoczesny sąd!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 4 1

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 26 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!