Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

8 września 2009 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Spółdzielnia Mieszkaniowa z Lubartowa zapłaci karę za blokowanie dostępu do Internetu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

35 tysięcy zł kary zapłaci Spółdzielnia Mieszkaniowa z Lubartowa za to, że od firmy, która chciała dostarczać mieszkańcom bezprzewodowy Internet żądała zawyżonych opłat za postawienie anten na dachach bloków. Spółdzielnia zarzeka się, że to nie dlatego, że sama jest dostawcą Internetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa jest prosta: bezprzewodowego Internetu nie będzie, jeśli na dachach bloków nie zostaną zamontowane anteny. A za zgodę na ich montaż spółdzielnia kazała sobie płacić od każdej... 1000 zł miesięcznie plus podatek VAT.

– Nie byliśmy w stanie płacić takich stawek, jakich żądała spółdzielnia. Nikt nie byłby w stanie – mówi Bogdan Kozicki, właściciel firmy Ambit. – Straciliśmy przez to około 300 klientów. Zaczęliśmy zbierać informacje o chętnych, ale okazało się, że nie możemy zaoferować im podłączenia.

Kozicki poskarżył się Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. A ten przyznał mu rację i obnażył cały mechanizm.

– Ceny były zaporowe, a ich kalkulacja nieuczciwa – stwierdza Ireneusz Maciąg, zastępca dyrektora lubelskiej delegatury UOKiK. – Spółdzielnia wliczała w opłatę także koszty malowania klatki schodowej i konserwacji domofonów, a przecież te koszty są już pokrywane przez mieszkańców.

Spółdzielnia broniła się, że w cenie jest też koszt malowania klatek schodowych i naprawy domofonów, bo przedsiębiorcy też będą – zdaniem spółdzielni – z tych klatek korzystać.

Argument upadł, gdy UOKiK wyliczył, że w 2007 r. całkowity przeciętny koszt malowania klatki schodowej wynosił 4 tys. zł, a koszt naprawy i konserwacji domofonów z jednej klatki rocznie to 577 zł. Mało tego. Sam "zarząd i administrację” jednym metrem kwadratowym dachu spółdzielnia wyceniła na 21,15 zł miesięcznie. Urzędnicy stwierdzili, że firma, która zgodziłaby się na taki cennik musiałaby dopłacać do swych usług.

– Bo jedna antena wystarcza tylko na jeden blok – wyjaśnia Kozicki.

UOKiK sprawdził, jak jest w innych spółdzielniach. Przepytał 14 największych: siedem wcale nie udostępniało dachów, cztery robiły to za darmo. Kraśnicka SM Metalowiec chciała tylko 8,30 zł miesięcznie, Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa ustaliła stawkę na 150 zł, a SM Wspólny Dom z Lubartowa z wynikiem 300 zł i tak było daleko do rekordu.

Efekt kontroli? 35 tys. zł kary dla spółdzielni.

– Nie będziemy się odwoływać. Uzasadnienie decyzji urzędu jest mocne i nie zamierzamy go podważać, a do tego zostaliśmy bardzo łagodnie potraktowani, kara jest minimalna – mówi Jacek Tomasiak, prezes SM w Lubartowie. Ale zastrzega, że z decyzją się nie zgadza.

– Tyle, że w sądzie z UOKiK-iem się nie wygrywa – dodaje. UOKiK mógł nałożyć na spółdzielnię nawet 1,3 mln zł kary.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że spółdzielnia sama jest dostawcą Internetu. Na koniec lutego miała ponad 1500 odbiorców.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ardhard / 29 września 2009 o 15:50
Gość napisał:
listonosz nie będzie płacić, bo on mi moją korespondencję dostarcza, trudno ci to zrozumieć, ten na parterze nie musi włazić na 4 pietro, bo niby po cholerę ma tam iść, przecież mieszka na parterze, nie będzie na 4 pietrze na schodach spał, chyba, że się nachla i pomyli piętra, no ale pijaka nie szkoda, dobrze mu tak



Ciemnota nie słyszała o poczcie elektronicznej ? Też jakoś musi dotrzeć



Ciemnota nie słyszała o poczcie elektronicznej ? Też jakoś musi dotrzeć rozwiń
Avatar
kantor / 13 września 2009 o 13:57
Spółdzielnia powinna zapłacić karę za utrzymywanie tego zarządu, bo jak członkowie poznają o nim prawdę to będzie płacz nad rozlanym mlekiem.
Avatar
Gość / 11 września 2009 o 08:03
do gościa napisał:
A czy klatki schodowe maluje się co miesiąc? A czy mieszkańcom odliczy się konserwacje domofonów? A czy mieszkańcom nie będzie służył ten internet? A może listonosz powinien mieć wrzutnik na monety by wejść na klatkę. A może ten co mieszka na parterze powinien pobierać opłaty od tego co na 4 mieszka... bo ten co na parterze nie chce włazić na 4 bo po co..... DEGRYNGOLADA!!!!!!



listonosz nie będzie płacić, bo on mi moją korespondencję dostarcza, trudno ci to zrozumieć, ten na parterze nie musi włazić na 4 pietro, bo niby po cholerę ma tam iść, przecież mieszka na parterze, nie będzie na 4 pietrze na schodach spał, chyba, że się nachla i pomyli piętra, no ale pijaka nie szkoda, dobrze mu tak



listonosz nie będzie płacić, bo on mi moją korespondencję dostarcza, trudno ci to zrozumieć, ten na parterze nie musi włazić na 4 pietro, bo niby po cholerę ma tam iść, przecież mieszka na parterze, nie będzie na 4 pietrze na schodach spał, chyba, że się nachla i pomyli piętra, no ale pijaka nie szkoda, dobrze mu tak rozwiń
Avatar
do gościa / 10 września 2009 o 11:00
rozporządzać to ty możesz ale własnym mieniem, blok jest wspólnym mieniem iluś tam mieszkańców, a co do klatki schodowej, no to ciekawie jakim cudem operator wszedłby na dach, chyba ,że mu skrzydła doprawisz. A, ze inni korzystają z klatki schodowej przychodząc do kogoś, no to właściciel tego mieszkania opłaca min. klatkę i ma prawo pozwolić znajomemu/mej, rodzinie pozwolić skorzystania z jego klatki.


A czy klatki schodowe maluje się co miesiąc? A czy mieszkańcom odliczy się konserwacje domofonów? A czy mieszkańcom nie będzie służył ten internet? A może listonosz powinien mieć wrzutnik na monety by wejść na klatkę. A może ten co mieszka na parterze powinien pobierać opłaty od tego co na 4 mieszka... bo ten co na parterze nie chce włazić na 4 bo po co..... DEGRYNGOLADA!!!!!!


A czy klatki schodowe maluje się co miesiąc? A czy mieszkańcom odliczy się konserwacje domofonów? A czy mieszkańcom nie będzie służył ten internet? A może listonosz powinien mieć wrzutnik na monety by wejść na klatkę. A może ten co mieszka na parterze powinien pobierać opłaty od tego co na 4 mieszka... bo ten co na parterze nie chce włazić na 4 bo po co..... DEGRYNGOLADA!!!!!! rozwiń
Avatar
jacyków / 9 września 2009 o 22:13
To dopiero początek "osiągnięć" tego specjalisty od zarządzania po dziennikarstwie.
Następne już niedługo: nie zmieniony statut wprowadzający walne zgromadzenie członków zamiast przydupasów zwanych delegatami,
trefne wpisy do ksiąg wieczystych przy przeksztalceniach mieszkań, o upoważnieniu spółdzielni do prowadzenia w imieniu właściciela remontów, termomodernizacji i zarządzania nieruchomością,
nieprzestrzeganie ustawowych trzech miesięcy na wyodrębnienie własności lokali, itd.
Tak złego zarządu lubartowska spółdzielnia jeszcze nie miała.
A miał być "wybawcą i mężem opatrznościowym który uratuje ludzi" cytat pani po 70-siątce po zebraniu komitetu ratowania spółdzielni
Okazało się, że uratował ale siebie przed bezrobociem i lataniem z ulotkami Szczerbca, biuletynu skrajnych narodowców.
To dopiero początek "osiągnięć" tego specjalisty od zarządzania po dziennikarstwie.
Następne już niedługo: nie zmieniony statut wprowadzający walne zgromadzenie członków zamiast przydupasów zwanych delegatami,
trefne wpisy do ksiąg wieczystych przy przeksztalceniach mieszkań, o upoważnieniu spółdzielni do prowadzenia w imieniu właściciela remontów, termomodernizacji i zarządzania nieruchomością,
nieprzestrzeganie ustawowych trzech miesięcy na wyodrębnienie własności lokali, itd.
Tak złego zarządu lubarto... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 14:19
lubartowiak napisał:
I spółdzielnia i wspólnota powinna za darmo udostępnić miejsce pod antenę służącą do zapewnienia dostępu do internetu mieszkańcom danego bloku. Tu nie chodzi o umieszczenie na bloku nadajnika. Chodzi o możliwość położenia okablowania wewnątrz budynku oraz umieszczenie anteny na dachu bloku w celu dosłania sygnału. Operator powinien płacić jedynie za zużytą energię elektryczną. Odsyłam do art. 140 ustawy prawo telekomunikacyjne.

Skoro spółdzielnia twierdzi, że kosztami remontów klatek schodowych i konserwacji domofonów (sic!) należy obciążać operatora bo ten z tych klatek korzysta, to należy również obciążyć każdą obcą osobę wchodzącą do budynku, bo one też korzystają z klatek schodowych.
Bardzo podobnie wygląda sprawa z latarniami na spółdzielczych osiedlach. Spółdzielnia nie chce zapłacić za oświetlenie swoich terenów ponieważ przechadzają się nimi nie tylko mieszkańcy spółdzielni. Wiadomo, że spółdzielnia szuka oszczędności gdzie się da ale wszystko trzeba robić z głową.



rozporządzać to ty możesz ale własnym mieniem, blok jest wspólnym mieniem iluś tam mieszkańców, a co do klatki schodowej, no to ciekawie jakim cudem operator wszedłby na dach, chyba ,że mu skrzydła doprawisz. A, ze inni korzystają z klatki schodowej przychodząc do kogoś, no to właściciel tego mieszkania opłaca min. klatkę i ma prawo pozwolić znajomemu/mej, rodzinie pozwolić skorzystania z jego klatki.



rozporządzać to ty możesz ale własnym mieniem, blok jest wspólnym mieniem iluś tam mieszkańców, a co do klatki schodowej, no to ciekawie jakim cudem operator wszedłby na dach, chyba ,że mu skrzydła doprawisz. A, ze inni korzystają z klatki schodowej przychodząc do kogoś, no to właściciel tego mieszkania opłaca min. klatkę i ma prawo pozwolić znajomemu/mej, rodzinie pozwolić skorzystania z jego klatki. rozwiń
Avatar
asesor / 9 września 2009 o 09:42
uważam, że nawet Bordzoł był lepszy jako prezes spółdzielni. Wkrótce wyjdą na jaw nowe fakty.
Avatar
boleble / 9 września 2009 o 09:22
A tak w ogóle to zwróćcie uwagę na zdjęcie. Jak pan prezes jest obciążony pracą.... też chciałbym mieć takie pustki szafie....
Avatar
lubartowiak / 9 września 2009 o 08:54
Gość napisał:
A jeżeli byłaby wspólnota, to co już za umożliwienie zamieszczenia anten mogłaby pobierać ile zechce, czy za darmo udostępniać blok.

I spółdzielnia i wspólnota powinna za darmo udostępnić miejsce pod antenę służącą do zapewnienia dostępu do internetu mieszkańcom danego bloku. Tu nie chodzi o umieszczenie na bloku nadajnika. Chodzi o możliwość położenia okablowania wewnątrz budynku oraz umieszczenie anteny na dachu bloku w celu dosłania sygnału. Operator powinien płacić jedynie za zużytą energię elektryczną. Odsyłam do art. 140 ustawy prawo telekomunikacyjne.

Skoro spółdzielnia twierdzi, że kosztami remontów klatek schodowych i konserwacji domofonów (sic!) należy obciążać operatora bo ten z tych klatek korzysta, to należy również obciążyć każdą obcą osobę wchodzącą do budynku, bo one też korzystają z klatek schodowych.
Bardzo podobnie wygląda sprawa z latarniami na spółdzielczych osiedlach. Spółdzielnia nie chce zapłacić za oświetlenie swoich terenów ponieważ przechadzają się nimi nie tylko mieszkańcy spółdzielni. Wiadomo, że spółdzielnia szuka oszczędności gdzie się da ale wszystko trzeba robić z głową.

I spółdzielnia i wspólnota powinna za darmo udostępnić miejsce pod antenę służącą do zapewnienia dostępu do internetu mieszkańcom danego bloku. Tu nie chodzi o umieszczenie na bloku nadajnika. Chodzi o możliwość położenia okablowania wewnątrz budynku oraz umieszczenie anteny na dachu bloku w celu dosłania sygnału. Operator powinien płacić jedynie za zużytą energię elektryczną. Odsyłam do art. 140 ustawy prawo telekomunikacyjne.

Skoro spółdzielnia twierdzi, że kosztami remontów klatek schodowych i konserwacji ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 08:11
lubartowiak2 napisał:
Ten prezes gdzieś ma prawo. Prowadzi swoje wojenki polityczne, bo zamarzyło mu się zostać pierszoplanową postacią tego miasta. Gra na instynktach prostych i naiwnych ludzi. Oni sami, gdy zrozumieją wywiozą go na taczkach. W dzieciństwie nazywali go "łasuch" bo wszystkiego wszystkim zazdrościł. W sumie jest mi go żal.



a ciebie jak w dzieciństwie nazywano, można się tylko domyślać
Avatar
Ardhard / 29 września 2009 o 15:50
Gość napisał:
listonosz nie będzie płacić, bo on mi moją korespondencję dostarcza, trudno ci to zrozumieć, ten na parterze nie musi włazić na 4 pietro, bo niby po cholerę ma tam iść, przecież mieszka na parterze, nie będzie na 4 pietrze na schodach spał, chyba, że się nachla i pomyli piętra, no ale pijaka nie szkoda, dobrze mu tak



Ciemnota nie słyszała o poczcie elektronicznej ? Też jakoś musi dotrzeć



Ciemnota nie słyszała o poczcie elektronicznej ? Też jakoś musi dotrzeć rozwiń
Avatar
kantor / 13 września 2009 o 13:57
Spółdzielnia powinna zapłacić karę za utrzymywanie tego zarządu, bo jak członkowie poznają o nim prawdę to będzie płacz nad rozlanym mlekiem.
Avatar
Gość / 11 września 2009 o 08:03
do gościa napisał:
A czy klatki schodowe maluje się co miesiąc? A czy mieszkańcom odliczy się konserwacje domofonów? A czy mieszkańcom nie będzie służył ten internet? A może listonosz powinien mieć wrzutnik na monety by wejść na klatkę. A może ten co mieszka na parterze powinien pobierać opłaty od tego co na 4 mieszka... bo ten co na parterze nie chce włazić na 4 bo po co..... DEGRYNGOLADA!!!!!!



listonosz nie będzie płacić, bo on mi moją korespondencję dostarcza, trudno ci to zrozumieć, ten na parterze nie musi włazić na 4 pietro, bo niby po cholerę ma tam iść, przecież mieszka na parterze, nie będzie na 4 pietrze na schodach spał, chyba, że się nachla i pomyli piętra, no ale pijaka nie szkoda, dobrze mu tak



listonosz nie będzie płacić, bo on mi moją korespondencję dostarcza, trudno ci to zrozumieć, ten na parterze nie musi włazić na 4 pietro, bo niby po cholerę ma tam iść, przecież mieszka na parterze, nie będzie na 4 pietrze na schodach spał, chyba, że się nachla i pomyli piętra, no ale pijaka nie szkoda, dobrze mu tak rozwiń
Avatar
do gościa / 10 września 2009 o 11:00
rozporządzać to ty możesz ale własnym mieniem, blok jest wspólnym mieniem iluś tam mieszkańców, a co do klatki schodowej, no to ciekawie jakim cudem operator wszedłby na dach, chyba ,że mu skrzydła doprawisz. A, ze inni korzystają z klatki schodowej przychodząc do kogoś, no to właściciel tego mieszkania opłaca min. klatkę i ma prawo pozwolić znajomemu/mej, rodzinie pozwolić skorzystania z jego klatki.


A czy klatki schodowe maluje się co miesiąc? A czy mieszkańcom odliczy się konserwacje domofonów? A czy mieszkańcom nie będzie służył ten internet? A może listonosz powinien mieć wrzutnik na monety by wejść na klatkę. A może ten co mieszka na parterze powinien pobierać opłaty od tego co na 4 mieszka... bo ten co na parterze nie chce włazić na 4 bo po co..... DEGRYNGOLADA!!!!!!


A czy klatki schodowe maluje się co miesiąc? A czy mieszkańcom odliczy się konserwacje domofonów? A czy mieszkańcom nie będzie służył ten internet? A może listonosz powinien mieć wrzutnik na monety by wejść na klatkę. A może ten co mieszka na parterze powinien pobierać opłaty od tego co na 4 mieszka... bo ten co na parterze nie chce włazić na 4 bo po co..... DEGRYNGOLADA!!!!!! rozwiń
Avatar
jacyków / 9 września 2009 o 22:13
To dopiero początek "osiągnięć" tego specjalisty od zarządzania po dziennikarstwie.
Następne już niedługo: nie zmieniony statut wprowadzający walne zgromadzenie członków zamiast przydupasów zwanych delegatami,
trefne wpisy do ksiąg wieczystych przy przeksztalceniach mieszkań, o upoważnieniu spółdzielni do prowadzenia w imieniu właściciela remontów, termomodernizacji i zarządzania nieruchomością,
nieprzestrzeganie ustawowych trzech miesięcy na wyodrębnienie własności lokali, itd.
Tak złego zarządu lubartowska spółdzielnia jeszcze nie miała.
A miał być "wybawcą i mężem opatrznościowym który uratuje ludzi" cytat pani po 70-siątce po zebraniu komitetu ratowania spółdzielni
Okazało się, że uratował ale siebie przed bezrobociem i lataniem z ulotkami Szczerbca, biuletynu skrajnych narodowców.
To dopiero początek "osiągnięć" tego specjalisty od zarządzania po dziennikarstwie.
Następne już niedługo: nie zmieniony statut wprowadzający walne zgromadzenie członków zamiast przydupasów zwanych delegatami,
trefne wpisy do ksiąg wieczystych przy przeksztalceniach mieszkań, o upoważnieniu spółdzielni do prowadzenia w imieniu właściciela remontów, termomodernizacji i zarządzania nieruchomością,
nieprzestrzeganie ustawowych trzech miesięcy na wyodrębnienie własności lokali, itd.
Tak złego zarządu lubarto... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 14:19
lubartowiak napisał:
I spółdzielnia i wspólnota powinna za darmo udostępnić miejsce pod antenę służącą do zapewnienia dostępu do internetu mieszkańcom danego bloku. Tu nie chodzi o umieszczenie na bloku nadajnika. Chodzi o możliwość położenia okablowania wewnątrz budynku oraz umieszczenie anteny na dachu bloku w celu dosłania sygnału. Operator powinien płacić jedynie za zużytą energię elektryczną. Odsyłam do art. 140 ustawy prawo telekomunikacyjne.

Skoro spółdzielnia twierdzi, że kosztami remontów klatek schodowych i konserwacji domofonów (sic!) należy obciążać operatora bo ten z tych klatek korzysta, to należy również obciążyć każdą obcą osobę wchodzącą do budynku, bo one też korzystają z klatek schodowych.
Bardzo podobnie wygląda sprawa z latarniami na spółdzielczych osiedlach. Spółdzielnia nie chce zapłacić za oświetlenie swoich terenów ponieważ przechadzają się nimi nie tylko mieszkańcy spółdzielni. Wiadomo, że spółdzielnia szuka oszczędności gdzie się da ale wszystko trzeba robić z głową.



rozporządzać to ty możesz ale własnym mieniem, blok jest wspólnym mieniem iluś tam mieszkańców, a co do klatki schodowej, no to ciekawie jakim cudem operator wszedłby na dach, chyba ,że mu skrzydła doprawisz. A, ze inni korzystają z klatki schodowej przychodząc do kogoś, no to właściciel tego mieszkania opłaca min. klatkę i ma prawo pozwolić znajomemu/mej, rodzinie pozwolić skorzystania z jego klatki.



rozporządzać to ty możesz ale własnym mieniem, blok jest wspólnym mieniem iluś tam mieszkańców, a co do klatki schodowej, no to ciekawie jakim cudem operator wszedłby na dach, chyba ,że mu skrzydła doprawisz. A, ze inni korzystają z klatki schodowej przychodząc do kogoś, no to właściciel tego mieszkania opłaca min. klatkę i ma prawo pozwolić znajomemu/mej, rodzinie pozwolić skorzystania z jego klatki. rozwiń
Avatar
asesor / 9 września 2009 o 09:42
uważam, że nawet Bordzoł był lepszy jako prezes spółdzielni. Wkrótce wyjdą na jaw nowe fakty.
Avatar
boleble / 9 września 2009 o 09:22
A tak w ogóle to zwróćcie uwagę na zdjęcie. Jak pan prezes jest obciążony pracą.... też chciałbym mieć takie pustki szafie....
Avatar
lubartowiak / 9 września 2009 o 08:54
Gość napisał:
A jeżeli byłaby wspólnota, to co już za umożliwienie zamieszczenia anten mogłaby pobierać ile zechce, czy za darmo udostępniać blok.

I spółdzielnia i wspólnota powinna za darmo udostępnić miejsce pod antenę służącą do zapewnienia dostępu do internetu mieszkańcom danego bloku. Tu nie chodzi o umieszczenie na bloku nadajnika. Chodzi o możliwość położenia okablowania wewnątrz budynku oraz umieszczenie anteny na dachu bloku w celu dosłania sygnału. Operator powinien płacić jedynie za zużytą energię elektryczną. Odsyłam do art. 140 ustawy prawo telekomunikacyjne.

Skoro spółdzielnia twierdzi, że kosztami remontów klatek schodowych i konserwacji domofonów (sic!) należy obciążać operatora bo ten z tych klatek korzysta, to należy również obciążyć każdą obcą osobę wchodzącą do budynku, bo one też korzystają z klatek schodowych.
Bardzo podobnie wygląda sprawa z latarniami na spółdzielczych osiedlach. Spółdzielnia nie chce zapłacić za oświetlenie swoich terenów ponieważ przechadzają się nimi nie tylko mieszkańcy spółdzielni. Wiadomo, że spółdzielnia szuka oszczędności gdzie się da ale wszystko trzeba robić z głową.

I spółdzielnia i wspólnota powinna za darmo udostępnić miejsce pod antenę służącą do zapewnienia dostępu do internetu mieszkańcom danego bloku. Tu nie chodzi o umieszczenie na bloku nadajnika. Chodzi o możliwość położenia okablowania wewnątrz budynku oraz umieszczenie anteny na dachu bloku w celu dosłania sygnału. Operator powinien płacić jedynie za zużytą energię elektryczną. Odsyłam do art. 140 ustawy prawo telekomunikacyjne.

Skoro spółdzielnia twierdzi, że kosztami remontów klatek schodowych i konserwacji ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 08:11
lubartowiak2 napisał:
Ten prezes gdzieś ma prawo. Prowadzi swoje wojenki polityczne, bo zamarzyło mu się zostać pierszoplanową postacią tego miasta. Gra na instynktach prostych i naiwnych ludzi. Oni sami, gdy zrozumieją wywiozą go na taczkach. W dzieciństwie nazywali go "łasuch" bo wszystkiego wszystkim zazdrościł. W sumie jest mi go żal.



a ciebie jak w dzieciństwie nazywano, można się tylko domyślać
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 2

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 1

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 2

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.