Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

6 stycznia 2009 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Strażacy z Lubartowa polują na bociana

0 5 A A

Cała lubartowska straż pożarna od kilku dni ma jedno zadanie: złapać bociana, który lata nad miastem. - To dla niego jedyna szansa na przeżycie zimy - mówią strażacy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przez cały czas dzwonią do nas ludzie, żebyśmy przyjechali, bo obok ich domów jest bocian - tłumaczy st. kpt. Grzegorz Szyszko z lubartowskiej straży pożarnej. - Mamy już nawet przygotowaną sieć łowiecką. Ale ptak na tyle zna już strażaków, że gdy się zbliżą do niego na kilka metrów, natychmiast odlatuje.

Tak samo było wczoraj. Po strażaków zadzwonili mieszkańcy domów przy ul. 1 Maja. - Byłam lekko zdziwiona, gdy zobaczyłam przez okno bociana. Na dworze kilkanaście stopni poniżej zera, a ten w najlepsze siedzi na kominie sąsiedniego bloku - opowiada pani Dorota. Strażacy podstawili dźwig hydrauliczny. Ale gdy tylko zaczęli podnosić drabinę, ptak natychmiast czmychnął.
Mimo srogiej zimy i siarczystych mrozów lubartowski bociek ma się dobrze. - Przesiaduje zazwyczaj w miejscach, w których jest ciepło, np. przy kominach czy kratkach wentylacyjnych. Jest w dobrej formie, bo mieszkańcy go dokarmiają - wyjaśnia kpt. Szyszko. - Jeśli nie przestaną, o złapaniu i uratowaniu boćka możemy zapomnieć. A którejś kolejnej mroźnej nocy może nie przeżyć.

O bocianie wiedzą już medycy z Kliniki Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Natychmiast po złapaniu ptak zostanie do nich przewieziony na badania. Potem ma trafić do minizoo w Leonowie.

- Mamy już 14 bocianów, więc i tego przyjmiemy - śmieje się Renata Siejko, która prowadzi zoo razem z mężem Mariuszem. - W dzień ptaki swobodnie fruwają nad naszym gospodarstwem, a noce spędzają w ciepłym budynku - wyjaśnia pan Mariusz. - Te, które po zimie są w dobrym stanie, odlatują od nas. A te, które są jeszcze za słabe, zostają na dalszą kurację.

Tak samo ma być z bocianem z Lubartowa. - Oby tylko został złapany jak najszybciej - podkreśla Mariusz Siejko. - My zapewnimy mu odpowiednie warunki do przezimowania

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ass / 7 stycznia 2009 o 16:55
Od ilu dni? Od wczoraj! Co za miasto, latały świnie po ulicach, latają bociany w zimie. Niedługo dinozaura wykopią żywego :-)
Avatar
Jan / 7 stycznia 2009 o 09:47
Złapać ptaka - można tego dokonać w porze doby, w której ptak nie widzi zbliżających się po cichu.
Avatar
Ajamam / 7 stycznia 2009 o 08:52
Zobaczcie oryginalne zdjecia z akcji z bocianem, sa tu [url="http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=news_details&id=50392"]http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=...ls&id=50392[/url]
Avatar
Sebastian z lubartowa / 6 stycznia 2009 o 20:14
Wczoraj i dzisiaj trzech strażaków próbowało złapać bociana dodam że nie próbują go łapać 24 h/dobe a tu nagle jakiś redaktor pisze"Cała lubartowska straż pożarna od kilku dni ma jedno zadanie: złapać bociana" i jak tu wierzyć w to co jest pisane przez takich ludzi !!!!!!!!!!!!!
Avatar
A.Sz / 6 stycznia 2009 o 19:53
Może to mój bocian nie odlecial.Tęsknię za nim wychowalam go od dziecka bo matka zginęla w czasie burzy,zjadal pól wiaderka ryb dziennie ,a gdy bociany zbieraly się do odlotu zostal wywieziny na ląki do bocianów.
Avatar
ass / 7 stycznia 2009 o 16:55
Od ilu dni? Od wczoraj! Co za miasto, latały świnie po ulicach, latają bociany w zimie. Niedługo dinozaura wykopią żywego :-)
Avatar
Jan / 7 stycznia 2009 o 09:47
Złapać ptaka - można tego dokonać w porze doby, w której ptak nie widzi zbliżających się po cichu.
Avatar
Ajamam / 7 stycznia 2009 o 08:52
Zobaczcie oryginalne zdjecia z akcji z bocianem, sa tu [url="http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=news_details&id=50392"]http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=...ls&id=50392[/url]
Avatar
Sebastian z lubartowa / 6 stycznia 2009 o 20:14
Wczoraj i dzisiaj trzech strażaków próbowało złapać bociana dodam że nie próbują go łapać 24 h/dobe a tu nagle jakiś redaktor pisze"Cała lubartowska straż pożarna od kilku dni ma jedno zadanie: złapać bociana" i jak tu wierzyć w to co jest pisane przez takich ludzi !!!!!!!!!!!!!
Avatar
A.Sz / 6 stycznia 2009 o 19:53
Może to mój bocian nie odlecial.Tęsknię za nim wychowalam go od dziecka bo matka zginęla w czasie burzy,zjadal pól wiaderka ryb dziennie ,a gdy bociany zbieraly się do odlotu zostal wywieziny na ląki do bocianów.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 0

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 4 1

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 8

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 21 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 58 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 20

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!