poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubartów

Targ jednak zniknie z centrum Lubartowa

  Edytuj ten wpis

Z centrum Lubartowa zniknie targ. Kupcy będą musieli się przenieść w nowe miejsce przy ul. Kościuszki. Taką decyzję podjęli wczoraj lubartowscy radni.

Wczoraj radni uchwalali "LOKALNY PROGRAM REWITALIZACJI MIASTA LUBARTÓW NA LATA 2009 - 2015”. Program zawiera zamierzenia m.in. samorządu, spółdzielni mieszkaniowej i parafii. Jedną z jego części jest uporządkowanie placu, na którym obecnie funkcjonuje targ. Projekty były dwa: przygotowany przez Jerzego Zwolińskiego oraz kupców, którzy handlują na targu.

Handlowcy przyszli na sesję, żeby przekonać radnych do swojego pomysłu.

- Przy ul. Kościuszki handel się nie przyjmie. Wszystkie centra handlowe w Lubartowie powstają przy głównej ulicy – przekonywał Rafał Smyk.

Więcej informacji z Lubartowa na www.mmlubartow.pl

Kupcy chcieli by na placu pod Ratuszem powstałyby estetyczne budki, z których mogli by handlować. W ten sposób większość placu pozostałaby wolna i służyła na organizowanie imprez.

Przeciwko przeniesieniu targu byli niemal wszyscy radni opozycyjni. Podkreślali, że targ przy ul. Kościuszki będzie trudniej dostępny na osób starszych, a klientów będzie mniej.

- Jak przyjął się handel na targu przy ul. Przemysłowej, cztery kilometry od centrum to przyjmie się też przy ul Kościuszki, 300 metrów dalej niż teraz – obalał te argumenty radny Zbigniew Moskaluk.

Radni kolacji przegłosowali przeniesienie targu. Burmistrz w najbliższych dniach ogłosi przetarg na budowę zadaszonych boksów do handlowania przy ul. Kościuszki. Gdy powstaną przeniosą się tam kupcy. Wówczas na placu pod Ratuszem rozpoczną się prace.

Plac ma być miejscem gdzie staną kawiarniane ogródki , będą odbywać się tam uroczystości i koncerty.

Więcej informacji z Lubartowa na www.mmlubartow.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ojojoj
Gość
jancio
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ojojoj
ojojoj (23 października 2009 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niebawem ujrzymy radnego Moskaluka w życiowej roli!!! Fachowiec i profesjonalista!
Rozwiń
Gość
Gość (18 października 2009 o 05:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jancio napisał:
Radnemu Moskalukowi pewnie burmistrz obiecał pracę bo biedny prawie od roku bez zajęcia po niechlubnym końcu w szkole w Kamionce. Ale to straszny nierób panie burmistrzu. Pożytku z niego nie będzie. Chyba że przy segregacji śmieci w nowym zakładzie przy ul. Lipowej.dobre !!!!! tylko, że "ręka rękę myje", znasz to.
Rozwiń
jancio
jancio (17 października 2009 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radnemu Moskalukowi pewnie burmistrz obiecał pracę bo biedny prawie od roku bez zajęcia po niechlubnym końcu w szkole w Kamionce. Ale to straszny nierób panie burmistrzu. Pożytku z niego nie będzie. Chyba że przy segregacji śmieci w nowym zakładzie przy ul. Lipowej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!