Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 marca 2015 r.
15:45
Edytuj ten wpis

Urząd chce zlikwidować ruderę w centrum Lubartowa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
1 8 A A

Zaniedbany budynek od 15 lat szpeci centrum Lubartowa. Urząd mówi dość i zapowiada powołanie specjalnej komisji, która ma zająć się problemem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rudera po dawnym przedszkolu przy ulicy Lubelskiej straszy już od 15 lat. I nikt nie ma recepty, jak zlikwidować fatalną wizytówkę Lubartowa. – Ta rudera spełnia kilka ważnych funkcji w mieście. W środku można załatwić wszelkie potrzeby fizjologiczne, pozbyć się nagromadzonych w domu śmieci, wypić zakupione w pobliskich sklepach piwo, wino czy wódkę – szydzi lubartowianin Janusz Cyfrowicz, oburzony bezsilnością władz.

Urzędnicy jak dotąd są bezsilni. – Staramy się nakłaniać właścicieli tego obiektu do posprzątania na posesji. Niestety kontakt z nimi jest utrudniony. Po prostu nie odbierają telefonów – mówi Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa. – Mimo naszych częstych upomnień od lat sytuacja nie zmieniła się. Ruderą interesuje się również lubartowski sanepid, pod kątem epidemiologicznym – dodaje Andrzej Woronowski, szef Straży Miejskiej w Lubartowie.
Sytuacja w najbliższym czasie wreszcie może ulec zmianie. – Zostanie powołana specjalna komisja, składająca się z policjantów, inspektorów sanitarnych, nadzoru budowlanego i strażników miejskich. Jej celem będzie zrobienie porządku na terenie tej posesji. Prawo budowlane ma kilka instrumentów, włącznie z karami finansowymi, do dyscyplinowania posiadaczy posesji – przekonuje Radosław Szumiec, zastępca burmistrza Lubartowa.

W przeszłości było już kilka pomysłów na zagospodarowanie rudery. Pięć lat temu właściciele nieruchomości chcieli ją przebudować na obiekt handlowy. Mieszkańcy Lubartowa podpisywali się też pod specjalną petycją, aby wojewódzki konserwator zabytków porozumiał się z właścicielem rozpadającego się budynku po byłym przedszkolu. Nic z tego nie wyszło, a ruiny przedszkola straszą do dziś.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miejącynadzieję / 6 marca 2015 o 06:50

OJ TO PEWNIE I W PARKU PORZĄDEK Z KAWKAMI TEŻ ZROBIĄ TO TEŻ LATAMI DAJE SIĘ WE ZNAKI

Avatar
Elżbieta / 5 marca 2015 o 16:16

Dokładnie w tym artykule:

Zamiast rudery, w Lubartowie powstanie galeria handlowa

28 lipca 2009, 22:00 

Avatar
Elżbieta / 5 marca 2015 o 16:13

Mam do tej pory dokument ze Starostwa Powiatowego, potwierdzający kim są właściciele tego terenu. Kilka lat temu zbieraliśmy/składaliśmy podpisy pod petycją do wojewódzkiego konserwatora zabytków w Lublinie, ale o tym można się było dowiedzieć z Dziennika Wschodniego już w 2009 roku. 

Co w tej sprawie zdziałała do tej pory Władza? Druga kadencja w powtórzonym składzie i nic. Może czas zacząć zbierać podpisy?

Avatar
Gość / 2 marca 2015 o 21:19

Przedszkole było???!!! to miejsce dawnej Synagogi i domu modlitw, a o PRLowskim przedszkolu można zapomnieć!

nasze kamienice wasze ulice - motto żydów

Avatar
Gość / 2 marca 2015 o 21:17

Lubartów to taka wieś ,tutaj za śmieci się nie płaci,jakiś czas temu nie było oświetlenia na uliczkach osiedlowych,wreście taka rudera w samym centrum "miasta" poprostu wiocha!!!

 czyżbyś była po wypitym mamrocie w tej ruderze, bo takie wypisujesz 

Avatar
ema / 2 marca 2015 o 21:15

Przedszkole było???!!! to miejsce dawnej Synagogi i domu modlitw, a o PRLowskim przedszkolu można zapomnieć!

Avatar
ala / 2 marca 2015 o 19:31

Lubartów to taka wieś ,tutaj za śmieci się nie płaci,jakiś czas temu nie było oświetlenia na uliczkach osiedlowych,wreście taka rudera w samym centrum "miasta" poprostu wiocha!!!

Avatar
mam / 2 marca 2015 o 16:21

Wiadomo, że jedn z właścicieli nie żyje.  Nieruchomość jest pod zastawem bankowym, raty nie są spłacane pomimo ugody z bankiem. Niech Bank odsprzeda w ramach windykacji  nieruchomość miastu. Chyba, że dyrektor banku ma z tego tytułu profity.

Avatar
miejącynadzieję / 6 marca 2015 o 06:50

OJ TO PEWNIE I W PARKU PORZĄDEK Z KAWKAMI TEŻ ZROBIĄ TO TEŻ LATAMI DAJE SIĘ WE ZNAKI

Avatar
Elżbieta / 5 marca 2015 o 16:16

Dokładnie w tym artykule:

Zamiast rudery, w Lubartowie powstanie galeria handlowa

28 lipca 2009, 22:00 

Avatar
Elżbieta / 5 marca 2015 o 16:13

Mam do tej pory dokument ze Starostwa Powiatowego, potwierdzający kim są właściciele tego terenu. Kilka lat temu zbieraliśmy/składaliśmy podpisy pod petycją do wojewódzkiego konserwatora zabytków w Lublinie, ale o tym można się było dowiedzieć z Dziennika Wschodniego już w 2009 roku. 

Co w tej sprawie zdziałała do tej pory Władza? Druga kadencja w powtórzonym składzie i nic. Może czas zacząć zbierać podpisy?

Avatar
Gość / 2 marca 2015 o 21:19

Przedszkole było???!!! to miejsce dawnej Synagogi i domu modlitw, a o PRLowskim przedszkolu można zapomnieć!

nasze kamienice wasze ulice - motto żydów

Avatar
Gość / 2 marca 2015 o 21:17

Lubartów to taka wieś ,tutaj za śmieci się nie płaci,jakiś czas temu nie było oświetlenia na uliczkach osiedlowych,wreście taka rudera w samym centrum "miasta" poprostu wiocha!!!

 czyżbyś była po wypitym mamrocie w tej ruderze, bo takie wypisujesz 

Avatar
ema / 2 marca 2015 o 21:15

Przedszkole było???!!! to miejsce dawnej Synagogi i domu modlitw, a o PRLowskim przedszkolu można zapomnieć!

Avatar
ala / 2 marca 2015 o 19:31

Lubartów to taka wieś ,tutaj za śmieci się nie płaci,jakiś czas temu nie było oświetlenia na uliczkach osiedlowych,wreście taka rudera w samym centrum "miasta" poprostu wiocha!!!

Avatar
mam / 2 marca 2015 o 16:21

Wiadomo, że jedn z właścicieli nie żyje.  Nieruchomość jest pod zastawem bankowym, raty nie są spłacane pomimo ugody z bankiem. Niech Bank odsprzeda w ramach windykacji  nieruchomość miastu. Chyba, że dyrektor banku ma z tego tytułu profity.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 0 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 0 1

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 2 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 2

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 18 10

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!