Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 czerwca 2012 r.
11:06
Edytuj ten wpis

Uwaga na oszusta! Na Allegro naciąga na tanie doładowania

0 9 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Dwóch mieszkańców powiatu lubartowskiego padło ofiarą oszustów oferujących tanie doładowania kart telefonicznych na portalu aukcyjnym Allegro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeden z mężczyzn stracił 325 złotych, drugi 42 złote. W obu przypadkach zamówienia nie zostały zrealizowane, a kontakt ze sprzedającymi okazał się niemożliwy.

Jak ustalili policjanci, w lutym mieszkaniec Lubartowa zakupił na aukcji internetowej kody doładowujące do jednej z sieci telefonicznych.

Ustaloną kwotę, 165 złotych przelał na konto sprzedawcy jednak zakupionych kodów nie otrzymał. Przez kilka dni był zwodzony przez sprzedawcę różnymi wymówkami, w końcu kontakt z oszustem urwał się całkowicie.

Kilkanaście dni później ten sam mężczyzna ponownie stał się ofiarą innego oszusta, również oferującego kody doładowujące do telefonii komórkowej.

Sposób działania był identyczny jak w pierwszym wypadku. Tym razem mężczyzna stracił 160 złotych. Dopiero teraz zdecydował się zgłosić te oszustwa na policję.

Na tanie kody doładowujące skusił się również mieszkaniec Ostrowa Lubelskiego. Także w tym przypadku sposób działania oszusta był taki sam.

Po przelaniu pieniędzy na konto sprzedawcy, kontakt z nim urwał się, a kupujący nie otrzymał zamówionych kodów. Mężczyzna stracił w ten sposób 42 złote.

Policja apeluje o ostrożność podczas dokonywania zakupów przez Internet. Radzi, by sprawdzać wiarygodność sprzedającego, czytać komentarze do aukcji i dobrze się zastanowić zanim przelejemy pieniądze.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, najbezpieczniej jest, aby skorzystać z "opcji - zapłać przy obiorze” z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POLICJANT / 6 listopada 2012 o 17:18
CZLOWIEKU DROGI PANIE POLICJANCIE CO TY WYPISUJESZ
[color=#4D4D4D][font=arial]najbezpieczniej jest, aby skorzystać z "opcji - zapłać przy obiorze” z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.[/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]ZASTANOWIELES SIE ZANIM TO NAPISALES!!!![/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]JAKBY KTOS MIAL PONIESZ KOSZTY DOSTAWY I ROSPAKOWANIA TO TANIEJ BY WYSZLO ZAKUPIC DOLADOWANIE W KIOSKU, ZASTANOW SIE ZANIM NAPISZESZ!!![/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]WIDAC NIESKONCZYL SZKOLY TO TYLKO MOGL DOSTAC PRACE NA POLICJI!!!!![/font][/color]
CZLOWIEKU DROGI PANIE POLICJANCIE CO TY WYPISUJESZ
[color=#4D4D4D][font=arial]najbezpieczniej jest, aby skorzystać z "opcji - zapłać przy obiorze” z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.[/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]ZASTANOWIELES SIE ZANIM TO NAPISALES!!!![/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]JAKBY KTOS MIAL PONIESZ KOSZTY DOSTAWY I ROSPAKOWANIA TO TANIEJ BY WYSZLO ZAKUPIC DOLADOWANIE W KIOSKU, ZASTANOW SIE ZANIM NAPISZESZ!!![/font][/color]
[color=#4D... rozwiń
Avatar
aukcje / 19 czerwca 2012 o 14:39
allegro się kończy. są polskie serwisy typu swistrek lub aukcjusz.pl
Avatar
Jacek / 19 czerwca 2012 o 13:59
Zaraz sobie kupie kilka kodów i zapłacę przy odbiorze z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.HAHAHA
Avatar
ziew / 18 czerwca 2012 o 23:38
Tak to jest jak "pazera" rzuca się na okazyjną ofertę w stosunku do pozostałych. Dalej wspierajcie złodziei i szarą strefę... A skuteczniejszym wariantem rozpatrzenia reklamacji czesto jest wlaśnie urząd skarbowy a nie policja
Avatar
A / 18 czerwca 2012 o 18:46
Kupuję doładowania na allegro już od x czasu, dużo taniej 200zł-137zł kosztuje i tyle w tym temacie.
Na doładowania nikt mnie nie oszukał, wystarczy wybierać sprawdzonych użytkowników a nie tych z 0 sprzedanych przedmiotów.
Avatar
xxx / 18 czerwca 2012 o 17:05
Także kupuję doładowania na allegro. Dlaczego? Tanio! heyah 50 za 41.99pln, dostawa prosto w telefon bez wychodzenia i wklepywania kodów. Wystarczy sprawdzić komentarze i kupić u kogoś zaufanego. Proszę nie uogólniać że tanio=oszust.
Avatar
Wojciech / 18 czerwca 2012 o 15:16
Witam.
Kupuję doładowania z allegro.pl bo po pierwsze na skale roku jedno mam darmowe, po drugie nie zajmuje to dużo czasu i sprawa załatwiona jest od ręki bez wychodzenia z domu. Od pół roku kupuję i jestem zadowolony. Mam sprawdzone źródło, użytkownik nazywa się: "skyz_de_limit". Nie ma z nim żadnego problemu, kody są przysyłane automatycznie. Rad zdażyło mi się czekać 4 godziny bo był jakiś błąd systemu. Nigdy nie trwało to dłużej niż 5 minut.
Nie wszyscy są oszustami, a chciwość nie ma tu żadnego znaczenia, to jest oszczędność czasu, pieniądzy i wygoda. Pozdrawiam.
Witam.
Kupuję doładowania z allegro.pl bo po pierwsze na skale roku jedno mam darmowe, po drugie nie zajmuje to dużo czasu i sprawa załatwiona jest od ręki bez wychodzenia z domu. Od pół roku kupuję i jestem zadowolony. Mam sprawdzone źródło, użytkownik nazywa się: "skyz_de_limit". Nie ma z nim żadnego problemu, kody są przysyłane automatycznie. Rad zdażyło mi się czekać 4 godziny bo był jakiś błąd systemu. Nigdy nie trwało to dłużej niż 5 minut.
Nie wszyscy są oszustami, a chciwość nie ma tu żadnego znaczenia, to jest... rozwiń
Avatar
asfgh / 18 czerwca 2012 o 12:40
Zgadzam się z przedmówcą. Nie ma co rowa szkłem podcierać. Na allegro te doładowania nie sa rażąco tańsze od tych w kiosku. Chyba komuś giry do pośladów przyrosły.
Avatar
gość / 18 czerwca 2012 o 11:57
Chytry traci dwa razy, chciał zaoszczędzić 5 czy 10zł stracił 300, łoś jeden.
Avatar
POLICJANT / 6 listopada 2012 o 17:18
CZLOWIEKU DROGI PANIE POLICJANCIE CO TY WYPISUJESZ
[color=#4D4D4D][font=arial]najbezpieczniej jest, aby skorzystać z "opcji - zapłać przy obiorze” z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.[/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]ZASTANOWIELES SIE ZANIM TO NAPISALES!!!![/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]JAKBY KTOS MIAL PONIESZ KOSZTY DOSTAWY I ROSPAKOWANIA TO TANIEJ BY WYSZLO ZAKUPIC DOLADOWANIE W KIOSKU, ZASTANOW SIE ZANIM NAPISZESZ!!![/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]WIDAC NIESKONCZYL SZKOLY TO TYLKO MOGL DOSTAC PRACE NA POLICJI!!!!![/font][/color]
CZLOWIEKU DROGI PANIE POLICJANCIE CO TY WYPISUJESZ
[color=#4D4D4D][font=arial]najbezpieczniej jest, aby skorzystać z "opcji - zapłać przy obiorze” z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.[/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]ZASTANOWIELES SIE ZANIM TO NAPISALES!!!![/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial]JAKBY KTOS MIAL PONIESZ KOSZTY DOSTAWY I ROSPAKOWANIA TO TANIEJ BY WYSZLO ZAKUPIC DOLADOWANIE W KIOSKU, ZASTANOW SIE ZANIM NAPISZESZ!!![/font][/color]
[color=#4D... rozwiń
Avatar
aukcje / 19 czerwca 2012 o 14:39
allegro się kończy. są polskie serwisy typu swistrek lub aukcjusz.pl
Avatar
Jacek / 19 czerwca 2012 o 13:59
Zaraz sobie kupie kilka kodów i zapłacę przy odbiorze z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.HAHAHA
Avatar
ziew / 18 czerwca 2012 o 23:38
Tak to jest jak "pazera" rzuca się na okazyjną ofertę w stosunku do pozostałych. Dalej wspierajcie złodziei i szarą strefę... A skuteczniejszym wariantem rozpatrzenia reklamacji czesto jest wlaśnie urząd skarbowy a nie policja
Avatar
A / 18 czerwca 2012 o 18:46
Kupuję doładowania na allegro już od x czasu, dużo taniej 200zł-137zł kosztuje i tyle w tym temacie.
Na doładowania nikt mnie nie oszukał, wystarczy wybierać sprawdzonych użytkowników a nie tych z 0 sprzedanych przedmiotów.
Avatar
xxx / 18 czerwca 2012 o 17:05
Także kupuję doładowania na allegro. Dlaczego? Tanio! heyah 50 za 41.99pln, dostawa prosto w telefon bez wychodzenia i wklepywania kodów. Wystarczy sprawdzić komentarze i kupić u kogoś zaufanego. Proszę nie uogólniać że tanio=oszust.
Avatar
Wojciech / 18 czerwca 2012 o 15:16
Witam.
Kupuję doładowania z allegro.pl bo po pierwsze na skale roku jedno mam darmowe, po drugie nie zajmuje to dużo czasu i sprawa załatwiona jest od ręki bez wychodzenia z domu. Od pół roku kupuję i jestem zadowolony. Mam sprawdzone źródło, użytkownik nazywa się: "skyz_de_limit". Nie ma z nim żadnego problemu, kody są przysyłane automatycznie. Rad zdażyło mi się czekać 4 godziny bo był jakiś błąd systemu. Nigdy nie trwało to dłużej niż 5 minut.
Nie wszyscy są oszustami, a chciwość nie ma tu żadnego znaczenia, to jest oszczędność czasu, pieniądzy i wygoda. Pozdrawiam.
Witam.
Kupuję doładowania z allegro.pl bo po pierwsze na skale roku jedno mam darmowe, po drugie nie zajmuje to dużo czasu i sprawa załatwiona jest od ręki bez wychodzenia z domu. Od pół roku kupuję i jestem zadowolony. Mam sprawdzone źródło, użytkownik nazywa się: "skyz_de_limit". Nie ma z nim żadnego problemu, kody są przysyłane automatycznie. Rad zdażyło mi się czekać 4 godziny bo był jakiś błąd systemu. Nigdy nie trwało to dłużej niż 5 minut.
Nie wszyscy są oszustami, a chciwość nie ma tu żadnego znaczenia, to jest... rozwiń
Avatar
asfgh / 18 czerwca 2012 o 12:40
Zgadzam się z przedmówcą. Nie ma co rowa szkłem podcierać. Na allegro te doładowania nie sa rażąco tańsze od tych w kiosku. Chyba komuś giry do pośladów przyrosły.
Avatar
gość / 18 czerwca 2012 o 11:57
Chytry traci dwa razy, chciał zaoszczędzić 5 czy 10zł stracił 300, łoś jeden.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich