Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 grudnia 2013 r.
8:28
Edytuj ten wpis

W Kocku rynek lśni nowością

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
80 9 A A
W sumie wykonano 12,3 tys. mkw. nawierzchni rynku, w tym 8 tys. mkw. placu, 1,7 tys. mkw. chodnika,
W sumie wykonano 12,3 tys. mkw. nawierzchni rynku, w tym 8 tys. mkw. placu, 1,7 tys. mkw. chodnika,

Gdzie na świąteczny spacer pójdą mieszkańcy Kocka? Na odnowiony rynek. Właśnie trwa końcowe sprzątanie po dwuletnim remoncie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stary zapyziały rynek w Kocku pamiętał czasy poprzedniej epoki. Ale po trwającej prawie dwa lata odnowie nabrał blasku.

– Przede wszystkim uporządkowaliśmy układ komunikacyjny. W miejsce starych płytek pojawiła się kostka brukowa oraz granitowa. Przebudowaliśmy także oświetlenie – wylicza Tomasz Futera, burmistrz Kocka.

Prace remontowe objęła także trzewia rynku. Wymieniono 180 metrów sieci kanalizacyjnej oraz zbudowano 680 m kanalizacji burzowej.

– Najtrudniejsza była jednak operacja wymiany sieci wodociągowej. Metodą bezwykopową wymieniono ponad 10 km tej sieci. Stare rury azbestowe i żeliwne zastąpiono nowymi, z tworzywa sztucznego – dodaje burmistrz.

Poza kostką brukową na gruntowną zmianę wyglądu wpłynęły nowe nasadzenia oraz uporządkowanie terenów zielonych.

– Cały plac wygląda zupełnie inaczej. Mnie najbardziej do gustu przypadł wyremontowany pomnik św. Heleny oraz odświeżona fontanna – mówi pani Krystyna Maciążek z Kocka.

Fontanna rzeczywiście jest dumą burmistrza. – Kilka dni przed mrozami dokonaliśmy próbnego rozruchu. Rzeczywiście wygląda bardzo okazale. Teraz ze względu na mrozy musieliśmy ją zamknąć – dodaje burmistrz.

W ramach odnowy rynku wyremontowano też budynek przedszkola. W odnowionym obiekcie zainstaluje się m.in. Domu Kultury i Ośrodek Informacji Turystycznej.

Burmistrz już zapowiada, że czerwcowe dni Kocka odbędą się na odnowionym rynku. Remont rynku w Kocku kosztował 12,6 miliona złotych.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 stycznia 2014 o 16:59

Zginął : http://otourl.pl/balotelli_mial_24_lat <--- czytaj tu 

Avatar
mieszkanka / 13 stycznia 2014 o 13:08

Może i to wygląda ładnie ale za to że wycięto wszystkie drzewa które upiększały dawały cień ! A dzisiaj klepisko ! I to ma być piękne, za ten  plac winno się komuś j..a obciąć.


Może i to wygląda ładnie ale za to że wycięto wszystkie drzewa które upiększały dawały cień ! A dzisiaj klepisko ! I to ma być piękne, za ten  plac winno się komuś j..a obciąć.

Po co te drzewa??stare i wszystko zafajdane przez wrony.slalom trzeba bylo uprawiac zeby przejsc przez skwerek.w kazrym miescie rynki sa odsloniete a nie jakis busz i menele na lawkach!!

Po co te drzewa??stare i wszystko zafajdane przez wrony.slalom trzeba bylo uprawiac zeby przejsc przez skwerek.w kazrym miescie rynki sa odsloniete a nie jakis busz i menele na lawkach!!

rozwiń
Avatar
mieszkanka / 13 stycznia 2014 o 13:05

Bardzo dobrze ze wycieto drzewa-brak wron i mozna posiedzec na lawce.

remont super oby tak pozostalo a nie zaraz jakies menele sie tym zajma. przeciez ludziom to wszystko przeszkadza.

Avatar
MIESZKANKA KOCK / 13 stycznia 2014 o 10:21

Miasto po renowacji- zgadzam się tylko po co robić coś kosztem czegoś od kąd mamy nowe oświetlenie stare na krajowej 19 od miasta w stronę Lubartowa nie działa, już lepiej było jak dawniej, przynajmniej ludzie tam mieszkający nie musieli w strachu o swoje życie iść główną drogą, ale o to burmistrz się zacznie martwić jak dojdzie dopiero do tragedii

Avatar
gość / 20 grudnia 2013 o 11:12

Może i to wygląda ładnie ale za to że wycięto wszystkie drzewa które upiększały dawały cień ! A dzisiaj klepisko ! I to ma być piękne, za ten  plac winno się komuś j..a obciąć.

Były stare drzewa, masę ptasich gniazd, parę zafajdanych ławek.

Wieczorem strach było przyjść na skwerek.

Teraz jest ładnie, posadzone nowe drzewka i krzewy, postawione pojemniki na kwiaty.

Avatar
adek / 19 grudnia 2013 o 08:47

A taki fajny skwerek był, a teraz łyso jest. Wciąż czekam na nowy przystanek. Po co remontować rynek jak drogi w mieście są fatalne. W kilku miejscach potrzebne są lustra. Dlaczego burmistrz wydaje miliony na rynek, który mógłby poczekać, zamiast skupić się na polepszeniu komunikacji w mieście.

Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 08:16

Może i to wygląda ładnie ale za to że wycięto wszystkie drzewa które upiększały dawały cień ! A dzisiaj klepisko ! I to ma być piękne, za ten  plac winno się komuś j..a obciąć.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2013 o 21:35

czy tam ''bito'' rekord w ilości postawionych ławek?

to przynajmniej będzie gdzie usiąść, a nie, gdzie w innych miastach trzeba czekać aż ktoś zrezygnuje 

Avatar
rafall / 18 grudnia 2013 o 21:05

czy tam ''bito'' rekord w ilości postawionych ławek?

Avatar
Gość / 13 stycznia 2014 o 16:59

Zginął : http://otourl.pl/balotelli_mial_24_lat <--- czytaj tu 

Avatar
mieszkanka / 13 stycznia 2014 o 13:08

Może i to wygląda ładnie ale za to że wycięto wszystkie drzewa które upiększały dawały cień ! A dzisiaj klepisko ! I to ma być piękne, za ten  plac winno się komuś j..a obciąć.


Może i to wygląda ładnie ale za to że wycięto wszystkie drzewa które upiększały dawały cień ! A dzisiaj klepisko ! I to ma być piękne, za ten  plac winno się komuś j..a obciąć.

Po co te drzewa??stare i wszystko zafajdane przez wrony.slalom trzeba bylo uprawiac zeby przejsc przez skwerek.w kazrym miescie rynki sa odsloniete a nie jakis busz i menele na lawkach!!

Po co te drzewa??stare i wszystko zafajdane przez wrony.slalom trzeba bylo uprawiac zeby przejsc przez skwerek.w kazrym miescie rynki sa odsloniete a nie jakis busz i menele na lawkach!!

rozwiń
Avatar
mieszkanka / 13 stycznia 2014 o 13:05

Bardzo dobrze ze wycieto drzewa-brak wron i mozna posiedzec na lawce.

remont super oby tak pozostalo a nie zaraz jakies menele sie tym zajma. przeciez ludziom to wszystko przeszkadza.

Avatar
MIESZKANKA KOCK / 13 stycznia 2014 o 10:21

Miasto po renowacji- zgadzam się tylko po co robić coś kosztem czegoś od kąd mamy nowe oświetlenie stare na krajowej 19 od miasta w stronę Lubartowa nie działa, już lepiej było jak dawniej, przynajmniej ludzie tam mieszkający nie musieli w strachu o swoje życie iść główną drogą, ale o to burmistrz się zacznie martwić jak dojdzie dopiero do tragedii

Avatar
gość / 20 grudnia 2013 o 11:12

Może i to wygląda ładnie ale za to że wycięto wszystkie drzewa które upiększały dawały cień ! A dzisiaj klepisko ! I to ma być piękne, za ten  plac winno się komuś j..a obciąć.

Były stare drzewa, masę ptasich gniazd, parę zafajdanych ławek.

Wieczorem strach było przyjść na skwerek.

Teraz jest ładnie, posadzone nowe drzewka i krzewy, postawione pojemniki na kwiaty.

Avatar
adek / 19 grudnia 2013 o 08:47

A taki fajny skwerek był, a teraz łyso jest. Wciąż czekam na nowy przystanek. Po co remontować rynek jak drogi w mieście są fatalne. W kilku miejscach potrzebne są lustra. Dlaczego burmistrz wydaje miliony na rynek, który mógłby poczekać, zamiast skupić się na polepszeniu komunikacji w mieście.

Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 08:16

Może i to wygląda ładnie ale za to że wycięto wszystkie drzewa które upiększały dawały cień ! A dzisiaj klepisko ! I to ma być piękne, za ten  plac winno się komuś j..a obciąć.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2013 o 21:35

czy tam ''bito'' rekord w ilości postawionych ławek?

to przynajmniej będzie gdzie usiąść, a nie, gdzie w innych miastach trzeba czekać aż ktoś zrezygnuje 

Avatar
rafall / 18 grudnia 2013 o 21:05

czy tam ''bito'' rekord w ilości postawionych ławek?

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 1

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 25 16

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!