środa, 21 marca 2018 r.

Lubartów

W Lubartowie będzie ciemno. Burmistrz likwiduje latarnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2009, 14:34

Burmistrz Lubartowa zlecił energetykom wyłączyć 23 osiedlowe lampy. Najdalej za kilka dni ciemno będzie przed niektórymi blokami spółdzielni mieszkaniowej.

To realizacja zapowiedzi władz miasta, które nie chcą płacić za oświetlenie ulic i placów należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. Uważają, że to teren prywatny i jego oświetlenie nie może być finansowane ze środków publicznych. Miasto chciało, by rachunki za prąd płaciła spółdzielnia mieszkaniowa, ale ta odmówiła.

Burmistrz Jerzy Zwoliński już kilka tygodni temu wysłał do lubartowskiego Lubzelu wypowiedzenie umowy na oświetlenie spółdzielczych terenów. Energetycy uznali, że powinien wskazać konkretnie latarnie. Taka lista dotarła do nich w ubiegłym tygodniu. Urząd miejski wskazał 23 latarnie.
– Wybraliśmy takie miejsca, które uznaliśmy za nadmierne oświetlone – mówi Zwoliński. – Uliczne oświetlenie bardzo zdrożało, a lampy nie są tam aż tak bardzo potrzebne.

Burmistrz zapowiada, że należy się spodziewać kolejnych zleceń na wyłączanie lamp. Na terenie spółdzielni mieszkaniowej jest ich ponad 200.

Dzisiaj energetycy mają wolny dzień. Do wyłączania lamp prawdopodobnie zabiorą się już od jutra. Będą musieli we wskazanych latarniach wykręcać żarówki.

Przeciwko wyłączeniu oświetlenia protestuje lubartowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Uważa, że za prąd zużywany przez uliczne latarnie powinno płacić miasto, bo oświetlają one teren powszechnie dostępny.

– W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy z Lubzelu zapowiedź wyłączenia oświetlenia. Dołączono do niego mapki, na których wskazano konkretne latarnie – mówi Jacek Tomasiak, prezes SM w Lubartowie. – Ich wyłączenie bardzo utrudni życie mieszkańcom.

Chodzi o latarnie umieszczone przy ulicach 1 Maja, Słowackiego, 3 Maja, Szaniawskiego, Chopina, Lipowej, Powstańców Warszawy, Lubelskiej.

W czwartek spółdzielnia poinformowała Lubzel, że nie zgadza się na wyłączenie lamp oświetleniowych na jej terenie.

"Jednocześnie informujemy, że w przypadku wyłączenia lamp oświetleniowych i niewywiązywania się ze zobowiązań umownych zmuszeni będziemy wystąpić na drogę sądową” – zagroziła.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jaskiniowiec
członek
nick
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jaskiniowiec
Jaskiniowiec (18 sierpnia 2009 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli mam się zacząć zaopatrywać w pochodnie?
Rozwiń
członek
członek (18 sierpnia 2009 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja uważam, że światły prezes spółdzielni powinien sam z siebie roświetlić członkom spółdzielni ich ciemne niepubliczne zaułki
Rozwiń
nick
nick (18 sierpnia 2009 o 09:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
w myśl tej zasady postuluje wyłączyć wszystkie latarnie w mieście - sprawiedliwość musi być

W gminie Chodel wójt z gospodarną radą bez postulowania wyłączył prawie całość oświetlenia ulicznego. Zarabia 10 tys.zł więc kołdra zrobiła się zbyt krótka i należy zacząć oszczędzać na czym, a na bezpieczeństwie mieszkańców. I zrobił z tej gminy typowe zadupie, ale cóż, jaki wójt, taka gmina. Trzymacie się rajcy gminni razem ale wam nic nie wychodzi, parking k. cmentarza nie wyszedł, kibel przycmentarny nieczynny, budynek kina rozpada się, budynek władzy odresteurowany od frontu a z tyłu ruina. Ale co gospodarz, to gospodarz. Po prostu ręce opadają.
Rozwiń
Gość
Gość (17 sierpnia 2009 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w myśl tej zasady postuluje wyłączyć wszystkie latarnie w mieście - sprawiedliwość musi być
Rozwiń
Gość
Gość (17 sierpnia 2009 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak być musiało z dwóch względów:
-ze środków publicznych powinny być oświetlane wyłącznie domy publiczne
- w myśl zasady "pod latarnią najciemniej"-należy zlikwidować wszystkie najciemniejsze miejsca
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!