poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubartów

W Lubartowie ruszyła walka o władzę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2011, 18:12

Jacek Tomasiak spółdzielnią kieruje od 2006 roku. Trafił na fotel prezesa jeszcze "po staremu”. (Ar
Jacek Tomasiak spółdzielnią kieruje od 2006 roku. Trafił na fotel prezesa jeszcze \"po staremu”. (Ar

Jacek Tomasiak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej nawołuje jej członków, by nie głosowali na osoby związane z partiami politycznymi. Jego przeciwnik Andrzej Kardasz, kandydat do rady nadzorczej, apeluje o liczny udział w wyborach do władz spółdzielni.

Tomasiak i Kardasz to na co dzień miejscy radni z koalicji wspierającej burmistrza Lubartowa. Tomasiak reprezentuje klub Porozumienie dla Lubartowa, Kardasz jest działaczem miejscowego PiS. Poróżniły ich wybory do władz spółdzielni.

W tym roku po raz pierwszy rada nadzorcza spółdzielni wybierana jest na dziewięciu zebraniach członków spółdzielni. Pierwsze zaplanowano na wczoraj wieczorem. W przyszłym tygodniu powinno się wyjaśnić, kto wejdzie w skład 15-osobowego gremium, które będzie decydowała o obsadzie stanowiska prezesa. Następne wybory dopiero za trzy lata. W programie zebrań jest również głosowanie nad udzieleniem absolutorium prezesowi spółdzielni i członkom zarządu.

– Głosowania na członków rady nadzorczej są tajne i nikt nie będzie wiedział jak kto zagłosował – podkreśla Kardasz. – Najważniejsza będzie frekwencja. To jedyne zebrania na trzy lata, kiedy członkowie mogą decydować o losach spółdzielni. A nie jest tak, że spółdzielnia teraz kwitnie.

Tomasiak spółdzielnią kieruje od 2006 roku. Trafił na fotel prezesa jeszcze "po staremu”. Członkowie spółdzielni na zebraniach wybierali przedstawicieli na walne zebranie. Ich delegaci powoływali radę nadzorczą, a ta zarząd spółdzielni. Poprzednicy Tomasiaka inwestowali spółdzielcze pieniądze na zagranicznej giełdzie, wpędzając spółdzielnię w tarapaty.

– Teraz spółdzielnia jest w wyśmienitej sytuacji finansowej – zapewnia Tomasiak. – Mamy 630 tys. zł nadwyżki finansowej przy bardzo rozbudowanych przedsięwzięciach remontowych. W 2006 roku nie były płynności finansowej.

Tomasiak apeluje, żeby członkowie spółdzielni nie głosowali na osoby związane z partiami politycznymi. Wylicza, że spośród 33 kandydatów, którzy się zgłosili 15 jest powiązanych głównie z PO lub PiS. W prowadzonej przez spółdzielnię telewizji opublikowano program o tym, że "działacze polityczni chcą do rady nadzorczej”. Przedstawiono ich w niekorzystnym świetle. Kardasz wydał potem oświadczenie, w którym stwierdził, że próbowano na nim dokonać publicznego linczu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
pawel
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 stycznia 2014 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Naciśnij zielony guzik i przekonaj się jak łatwo zarabiamy pieniądze.

http://pieniazek.latwy.pl  Jeśli umiesz czytać, jeśli nie to szkoda Twojego czasu.

Rozwiń
pawel
pawel (15 czerwca 2011 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan A.Kardasz nie wie nawet co to jest Statut Spółdzielni ale pcha się wszędzie gdzie może zrobić jakikolwiek interes własny.W poprzedniej kadencji wykorzystał udział PIS w koalicji powiatowej i dostarczał leki do DPS-ów w powiecie lubartowskim bez żadnego przetargu.Teraz jak go wyrzucili szuka znów jakichś możliwości.Wyjątkowo nieciekawe indywiduum.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!