Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

30 listopada 2009 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Wyłaczą latarnie na osiedlu Zgoda

0 16 A A

Energetycy mają już listę latarni, które w najbliższych dniach zostaną wyłączone. 19 żarówek przestanie świecić na osiedlu Zgoda. To niemal całe osiedlowe oświetlenie tej części Lubartowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Listę latarni, które zgasną w Lubartowie, wysłał energetykom burmistrz Lubartowa Jerzy Zwoliński. Uważa, że miasto nie może ponosić kosztów oświetlenia osiedlowych placów i ulic.

– U nas płacą za to wspólnoty mieszkaniowe i inne spółdzielnie – twierdzi burmistrz. – Tylko prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie lekceważy ten problem, zastanowię się nad złożeniem w tej sprawie doniesienia do prokuratury.

Już latem burmistrz odmówił płacenia za prąd zużywany przez ponad 20 spółdzielczych latarni. Nie było to tak uciążliwe, bo wyłączane latarnie były porozrzucane po różnych częściach Lubartowa. Stały głównie przed blokami, w których mieszkają członkowie rady nadzorczej spółdzielni. Najbliższe wyłączenia dotkną jednego osiedla – pomiędzy ulicami Lipową a Chopina, czyli tzw. osiedla Zgoda.

Jacek Tomasiak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie uważa, że za oświetlenie powinno płacić miasto.

– Jak można wyłączyć te latarnie, przecież przez osiedle Zgoda chodzą uczniowie do liceum, to droga mieszkańców osiedla domków jednorodzinnych w kierunku centrum – oburza się Tomasiak.
Energetycy zapowiadają, że 19 latarni wskazanych przez burmistrza wyłączą najdalej do 10 grudnia.

– Być może jeszcze szybciej – mówi Dorota Szkodziak, rzecznik PGE Dystybucja Lubzel.

– W zależności od tego, jakie inne zadania będą mieć do wykonania nasi pracownicy.
Burmistrz Zwoliński zapowiada, że od nowego roku miasto przestanie płacić za pozostałe spółdzielcze latarnie, a jest ich jeszcze około 200. Spółdzielnia odgraża się "radykalnymi krokami” wobec burmistrza.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ty mistrz! / 3 stycznia 2010 o 18:37
dorosła nastolatka napisał:
słyszałam, ze tereny spółdzielcze będzie oświetlać wiara spółdzielców w jasność spływająca z aureoli prezesa .

ty mistrz wymyśl coś żeby się lubartowiakom lepiej żyło a nie prymitywną POEZJĘ tworzysz. Tomasiak przynajmniej działa i jest dobry w swojej profesji
Avatar
Gość / 3 stycznia 2010 o 17:41
dorosła nastolatka napisał:
słyszałam, ze tereny spółdzielcze będzie oświetlać wiara spółdzielców w jasność spływająca z aureoli prezesa .


[size=5]Urzędaski koniec waszych stołków pojedziecie na szczaw w wyborach więc nie róbcie głupot.
[/size]
[color="#800080"][size=7]A ty ....mistrz nie pisz tyle obelg bo ci żyłka pęknie.[/size][/color]
głupot.
[/size]
[color="#800080"][size=7]A ty ....mistrz nie pisz tyle obelg bo ci żyłka pęknie.[/size][/color] rozwiń
Avatar
dorosła nastolatka / 3 stycznia 2010 o 17:24
~gość~ napisał:
ale poziom!!!!!!!!!!!!! czysta zawiść

słyszałam, ze tereny spółdzielcze będzie oświetlać wiara spółdzielców w jasność spływająca z aureoli prezesa .
Avatar
~gość~ / 3 stycznia 2010 o 16:41
Gość napisał:
Ja bzykać bzykać bzykać!

ale poziom!!!!!!!!!!!!! czysta zawiść
Avatar
Gość / 25 grudnia 2009 o 09:49
ja napisał:
Lepiej zostń w tych kielcach i nie wracaj tu nigdy

W święta to nawet bydle ludzkim głosem gada.
Avatar
ja / 23 grudnia 2009 o 16:27
Eduardo napisał:
To ja mam spod Kielc przyjechać z taczką, czy sami go wywieziecie?! Ten cymbał robi pośmiewisko z Lubartowa na cała Polskę.

Lepiej zostń w tych kielcach i nie wracaj tu nigdy
Avatar
Eduardo / 11 grudnia 2009 o 20:05
To ja mam spod Kielc przyjechać z taczką, czy sami go wywieziecie?! Ten cymbał robi pośmiewisko z Lubartowa na cała Polskę.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2009 o 14:48
Ja bzykać bzykać bzykać!
Avatar
lennik / 8 grudnia 2009 o 07:53
spoldzielka napisał:
to Zwoliński nie jest burmistrzem w całym mieście dla wszystkich jego mieszkańców???

Tak i ma obowiązek bzykać wszystkie opuszczone spółdzielki.
Avatar
spoldzielka / 8 grudnia 2009 o 07:36
członek napisał:
a może to prezes nie chce wykonywać statutowych i podstawowych obowiązków wobec swoich spółdzielców?


to Zwoliński nie jest burmistrzem w całym mieście dla wszystkich jego mieszkańców???
Avatar
ty mistrz! / 3 stycznia 2010 o 18:37
dorosła nastolatka napisał:
słyszałam, ze tereny spółdzielcze będzie oświetlać wiara spółdzielców w jasność spływająca z aureoli prezesa .

ty mistrz wymyśl coś żeby się lubartowiakom lepiej żyło a nie prymitywną POEZJĘ tworzysz. Tomasiak przynajmniej działa i jest dobry w swojej profesji
Avatar
Gość / 3 stycznia 2010 o 17:41
dorosła nastolatka napisał:
słyszałam, ze tereny spółdzielcze będzie oświetlać wiara spółdzielców w jasność spływająca z aureoli prezesa .


[size=5]Urzędaski koniec waszych stołków pojedziecie na szczaw w wyborach więc nie róbcie głupot.
[/size]
[color="#800080"][size=7]A ty ....mistrz nie pisz tyle obelg bo ci żyłka pęknie.[/size][/color]
głupot.
[/size]
[color="#800080"][size=7]A ty ....mistrz nie pisz tyle obelg bo ci żyłka pęknie.[/size][/color] rozwiń
Avatar
dorosła nastolatka / 3 stycznia 2010 o 17:24
~gość~ napisał:
ale poziom!!!!!!!!!!!!! czysta zawiść

słyszałam, ze tereny spółdzielcze będzie oświetlać wiara spółdzielców w jasność spływająca z aureoli prezesa .
Avatar
~gość~ / 3 stycznia 2010 o 16:41
Gość napisał:
Ja bzykać bzykać bzykać!

ale poziom!!!!!!!!!!!!! czysta zawiść
Avatar
Gość / 25 grudnia 2009 o 09:49
ja napisał:
Lepiej zostń w tych kielcach i nie wracaj tu nigdy

W święta to nawet bydle ludzkim głosem gada.
Avatar
ja / 23 grudnia 2009 o 16:27
Eduardo napisał:
To ja mam spod Kielc przyjechać z taczką, czy sami go wywieziecie?! Ten cymbał robi pośmiewisko z Lubartowa na cała Polskę.

Lepiej zostń w tych kielcach i nie wracaj tu nigdy
Avatar
Eduardo / 11 grudnia 2009 o 20:05
To ja mam spod Kielc przyjechać z taczką, czy sami go wywieziecie?! Ten cymbał robi pośmiewisko z Lubartowa na cała Polskę.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2009 o 14:48
Ja bzykać bzykać bzykać!
Avatar
lennik / 8 grudnia 2009 o 07:53
spoldzielka napisał:
to Zwoliński nie jest burmistrzem w całym mieście dla wszystkich jego mieszkańców???

Tak i ma obowiązek bzykać wszystkie opuszczone spółdzielki.
Avatar
spoldzielka / 8 grudnia 2009 o 07:36
członek napisał:
a może to prezes nie chce wykonywać statutowych i podstawowych obowiązków wobec swoich spółdzielców?


to Zwoliński nie jest burmistrzem w całym mieście dla wszystkich jego mieszkańców???
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 0 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 0 1

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 2 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 2

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 18 10

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!