czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubartów

Zlecenie na zabójstwo żony. Koniec procesu rolników spod Kocka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 kwietnia 2012, 18:22
Autor: dj

 (Archiwum)
(Archiwum)

Stanisław K. spod Kocka w więzieniu przesiedział już 25 lat. W czwartek prokurator zażądał dla niego dożywocia. Proces zakończył się w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wyrok zostanie ogłoszony w piątek.

Chodzi o głośną sprawę zabójstwa na zlecenie 59-letniej mieszkanki warszawskiego Ursynowa. Na ławie oskarżonych zasiedli czterej mężczyźni. Trzej pochodzą ze wsi Krępy pod Kockiem.

Halina L. została uduszona paskiem we własnym mieszkaniu 18 stycznia ub. roku. Do mieszkańców małej wsi pod Kockiem policję doprowadził telefon, który zniknął z mieszkania zamordowanej. Po kilku miesiącach został aktywowany. Dzięki temu policjanci dotarli do wielokrotnie karanego Stanisława K. i Mirosława G., rolników z Krępy. Prokuratura oskarżyła ich o zabójstwo.

O zlecenie im morderstwa został oskarżony Andrzej L., były mąż Haliny L. Zabójstwo żony planował od lat. Stanisławowi K. przekazał w ratach 25 tys. zł. Miało mu się to zwrócić, bo po śmierci żony wystąpił o 21 tys. zł ubezpieczenia z jej polisy.

Mieszkaniec Warszawy skontaktował się z rolnikami spod Kocka przez wspólnego znajomego Grzegorza F. To 46-letni pracownik firmy budowlanej, który pochodzi z Krępy.

Warszawskiemu sądowi udało się przeprowadzić proces zaledwie w ciągu kilku tygodni. Na ostatniej rozprawie prokurator zażądał najwyższego wyroku – dożywocia dla Stanisława K., 25-lat więzienia dla Andrzeja L., 15-lat dla Mirosława G., 8 lat dla Grzegorza G. Temu ostatniemu prokuratura zarzuca pomocnictwo w zabójstwie: miał skontaktować zleceniodawcę morderstwa z rolnikami spod Kocka i pośredniczyć w przekazywaniu pieniędzy.

Stanisław K. twierdził w sądzie, że chce sprawiedliwego wyroku. Mirosław G. domagał się uniewinnienia od dokonania zabójstwa. – Myślał, że jedzie do Warszawy, żeby nastraszyć kobietę, nie wiedział, że chodzi o jej zamordowanie – przekonywał sąd jego adwokat Andrzej Latoch.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Louis Vuitton
Gość
lkjn
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Louis Vuitton
Louis Vuitton (14 maja 2012 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
At least, [url=http://www.coachfactoryoutlet-top.com/]###### Online[/url] will not teach [url=http://www.coachfactoryoutlet-top.com/]Coach Factory Online[/url] quickly as a[url=http://www.coachfactoryoutlet-top.com/]######[/url] coach would, and [url=http://www.coachfactoryoutletonline-top.net/]Coach Factory Online[/url] the sink or [url=http://www.coachfactoryoutletonline-top.net/]###### Online[/url]
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2012 o 03:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=Simsun][size=1]Certainly whether the [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]louis vuitton replica bags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] product is [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]louis vuitton handbags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] almost certainly [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]replica louis vuitton bags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] a busy times attending office meetings together [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]replica louis vuitton purses[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] with a brand new visit [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]replica louis vuitton handbags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] to the main mall [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]replica louis vuitton[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] ensure a person [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]louis vuitton replica[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] continue [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]fake louis vuitton handbags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] to be armed by [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]louis vuitton luggage[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] having [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]louis vuitton luggage replica[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] a functional [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]louis vuitton wallets[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] stylish using a [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]fake louis vuitton wallets[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] bag along [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]replica louis vuitton luggage[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] with [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]louis vuitton replica handbags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] watch people turn green [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]louis vuitton sale[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] equipped[/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonsalebags.com/"]fake louis vuitton[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] with envy! [/size][/font][/color]
Rozwiń
lkjn
lkjn (19 kwietnia 2012 o 21:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kamil' timestamp='1334856067' post='623019']
Ogarnijcie sie w tej redakcji DW.
"Stanisław K. spod Kocka w więzieniu przesiedział już 25 lat. W czwartek prokurator zażądał dla niego dożywocia. Proces zakończył się w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wyrok zostanie ogłoszony w czwartek."
Zdanie bez sensu, patrząc na datę popełnienia zbrodni.
[/quote]

nie bez sensu ale widać za trudnie dla niektórych. Trudno pojąc, że kryminalista z długą odsiadką doigał się i teraz może dostać dożywocie?
Rozwiń
Miska Zmc
Miska Zmc (19 kwietnia 2012 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
upierdliwy naucz sie czytać ze zrozumieniem!!! Nie pisze ze telefon został aresztowany tylko AKTYWOWANY
Rozwiń
kamil
kamil (19 kwietnia 2012 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ogarnijcie sie w tej redakcji DW.
"Stanisław K. spod Kocka w więzieniu przesiedział już 25 lat. W czwartek prokurator zażądał dla niego dożywocia. Proces zakończył się w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wyrok zostanie ogłoszony w czwartek."
Zdanie bez sensu, patrząc na datę popełnienia zbrodni.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!