Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie Ekstra

24 grudnia 2016 r.
16:33

Miss Polski 2016 studiuje na UMCS. "Lublin pasuje mi o wiele bardziej niż Warszawa"

282 10 A A

Rozmowa z Pauliną Maziarz, Miss Polski 2016, studentką UMCS

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Podczas gali finałowej konkursu Miss Polski w Krynicy Zdrój, w niedzielę 4 grudnia, zdobyła pani koronę najpiękniejszej Polki. Liczyła pani na taki sukces?

- Nie spodziewałam się tego. Każda z nas miała takie same szanse, ale korona trafiła do mnie. Jestem szczęśliwa. Udział w konkursie traktowałam jak przygodę. Samo znalezienie się w finałowej dziesiątce było dużym sukcesem.

• Jak wyglądała pani droga po tytuł? 

- W maju tego roku zostałam Miss Ziemi Radomskiej. Wcześniej nie brałam udziału w tego typu konkursach. Uczestniczyłam w sesjach zdjęciowych i pokazach, ale robiłam to w wolnych chwilach. Do udziału w konkursie namówili mnie znajomi. Rodzice powiedzieli: dlaczego miałabym nie spróbować, mój chłopak nie miał nic przeciwko, więc wystartowałam. Po wygranej wzięłam udział w ćwierćfinale konkursu Miss Polski w Warszawie, a następnie w półfinale w Kozienicach. Tam z 40 dziewczyn zostało 24 i byłam jedną z nich. Potem uczestniczyłam w dwóch zgrupowaniach, podczas których miałyśmy nagrania i próby choreograficzne. Ostatnim etapem była gala finałowa w Krynicy.

• Co pani zdaniem zadecydowało o werdykcie jury? 

- Na co dzień jestem osobą pogodną i uśmiechniętą, więc może to zaowocowało. Może wpływ na werdykt miała też moja szczerość.

• A jak zareagowały inne kandydatki? 

- Gratulowały mi. Miałam wrażenie, że one podobnie jak ja udział w konkursie traktowały jak przygodę. Na zgrupowaniach spędziłyśmy razem trochę czasu i może nie między wszystkimi zaiskrzyło, ale na pewno nie było mowy o podstawianiu sobie nóg. Z kilkoma dziewczynami zdążyłam się lepiej poznać i nawiązać znajomości. Myślę, że będziemy ze sobą w kontakcie.

• Studiuje pani na drugim roku administracji na UMCS. O pogodzenie obowiązków miss z nauką może być ciężko… 

- Lekko nie będzie, ale od ubiegłorocznej miss słyszałam, że można to pogodzić. Przez najbliższy rok będę uczestniczyć w sesjach zdjęciowych, pokazach i konkursach, ale nie wiem, co będzie później. Na pewno chcę ukończyć studia. Wiem, że jeśli teraz bym je przerwała, to później będzie mi ciężko wrócić.

• Jak trafiła pani na studia do Lublina? 

- Namówiła mnie siostra cioteczna. Moje najbliższe koleżanki wyjechały studiować gdzie indziej. Ale ja nie żałuję swojego wyboru. Nie lubię dużych miast i Lublin pasuje mi o wiele bardziej niż Warszawa, choć pewnie wykonując obowiązki miss będę spędzała tam sporo czasu i jakoś będę musiała się tam odnaleźć. Przez ponad rok studiów przywiązałam się do Lublina i będę chciała tu wracać. Najbardziej podoba mi się tutejsze Stare Miasto.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 22:36
"Krynicy-Zdroju". Dywiz i odmiana... dziennikarze...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:04
>Wielcy lublinianie XD
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 12:31
I to jest największe osiągnięcie Lublina według DW. Wielcy lublinianie w grobach się przewracają.
Avatar
retor / 26 grudnia 2016 o 16:05
Nie tylko Ty. Podstarzali panowie, którzy postawili na jej sukces swoje pieniądze, teraz wyciągną z tego korzyści. Nie bez powodu mówi sie, że żeby wyjąć, trzeba włożyć.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 15:22
Normalna, ładna dziewczyna. I tyle. A z tą studentką to ostrożnie. Studentki się uczą, a nie latają po wybiegach i dziennikarzynach.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 o 12:40
Czy ktoś widział kiedyś w cywilizowanym kraju konkurs na Miss, w którym zwyciężczyni musiałaby trzymać baner z reklamą jakieś g...wna w butelce? Albo w ogóle z reklamą czegokolwiek. Jak na mój gust, to było chamskie, prostackie i nachalne reklamiarstwo w typowo polskim stylu.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 o 09:21
Ludzie spacerują po wybiegu, jak konie lub psy, ocenia się jak chodzą, jak prężą grzbiet, niewolnictwo zmysłów, robi się osiągnięcie z patataj, ... dzisiaj kiedy patrzę na dwa sople lodu, wiem, że wszystko zaczyna się od kropli
Avatar
Gość / 24 grudnia 2016 o 19:27
A sesja na uczelni tuż, tuż...
Avatar
Gość / 24 grudnia 2016 o 17:21
Jak brzuch huhu...
Avatar
Gość / 24 grudnia 2016 o 17:02
Super dziewczyna, kibicowałem jej :)
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 22:36
"Krynicy-Zdroju". Dywiz i odmiana... dziennikarze...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:04
>Wielcy lublinianie XD
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 12:31
I to jest największe osiągnięcie Lublina według DW. Wielcy lublinianie w grobach się przewracają.
Avatar
retor / 26 grudnia 2016 o 16:05
Nie tylko Ty. Podstarzali panowie, którzy postawili na jej sukces swoje pieniądze, teraz wyciągną z tego korzyści. Nie bez powodu mówi sie, że żeby wyjąć, trzeba włożyć.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 15:22
Normalna, ładna dziewczyna. I tyle. A z tą studentką to ostrożnie. Studentki się uczą, a nie latają po wybiegach i dziennikarzynach.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 o 12:40
Czy ktoś widział kiedyś w cywilizowanym kraju konkurs na Miss, w którym zwyciężczyni musiałaby trzymać baner z reklamą jakieś g...wna w butelce? Albo w ogóle z reklamą czegokolwiek. Jak na mój gust, to było chamskie, prostackie i nachalne reklamiarstwo w typowo polskim stylu.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 o 09:21
Ludzie spacerują po wybiegu, jak konie lub psy, ocenia się jak chodzą, jak prężą grzbiet, niewolnictwo zmysłów, robi się osiągnięcie z patataj, ... dzisiaj kiedy patrzę na dwa sople lodu, wiem, że wszystko zaczyna się od kropli
Avatar
Gość / 24 grudnia 2016 o 19:27
A sesja na uczelni tuż, tuż...
Avatar
Gość / 24 grudnia 2016 o 17:21
Jak brzuch huhu...
Avatar
Gość / 24 grudnia 2016 o 17:02
Super dziewczyna, kibicowałem jej :)
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 1 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 12 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 30 4

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 21 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 32 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 319 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 20

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!