piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

1 czerwca na tory wyjedzie mniej pociągów. Lista zlikwidowanych połączeń

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2010, 12:18
Autor: (drs)

Znany jest już oficjalny i ostateczny wykaz pociągów, które 1 czerwca 2010 r. straci nasz region. Z rozkładu jazdy wypadną m.in. składy do Wrocławia i Przemyśla. Lublin zyska za to nowy sezonowy pociąg do Kołobrzegu.

Na tory nie wyjedzie m.in. pociąg z Lublina do Wrocławia, który miał być uruchomiony na czas wakacji. Z Lublina wyjeżdżałby o 21.55, o godz. 1.02 miał być w Kielcach, o 3.27 w Katowicach a o 6.22 we Wrocławiu. Nie będzie też pociągu powrotnego (Wrocław 23.08, Katowice 1.50, Kielce 3.51, Lublin 6.49).

Lublin straci też pociąg do Przemyśla, bo skrócona zostanie trasa składu, który o godz. 7.05 wyrusza ze Szczecina, dojeżdża do Lublina, skąd o godz. 17.50 odjeżdża do Przemyśla. Pociąg skończy bieg w Lublinie. Podobnie z połączeniem powrotnym. Nie da się już dotrzeć do Lublina pociągiem, który z Przemyśla wyjeżdża o godz. 5.22. Skład do Szczecina zacznie jazdę w stolicy naszego regionu.

Skrócona zostanie trasa powrotnego pociągu z Bydgoszczy (odjazd o godz. 13.05) do Chełma (przyjazd o godz. 20.34), który miałby kończyć bieg w Lublinie. Podobny los czeka pociąg TLK z Chełma (odjazd o godz. 6.54) przez Lublin do Bydgoszczy, który zacznie bieg dopiero w Lublinie.

Zlikwidowane będzie połączenie między Lublinem (odjazd o 9.40) a Chełmem i powrotne z Chełma (odjazd o godz. 16.48).

Cięcia dotkną również trasę Terespol-Warszawa Wschodnia, co odczują m.in. mieszkańcy Białej Podlaskiej. Na liście skróconych pociągów jest skład TLK z Terespola (odjazd o 15.00), przez Białą Podlaską (odjazd o 15.37), Warszawę (na Centralnej o 17.50) i Łódź do Wrocławia Głównego (przyjazd 23.53). Pociąg będzie odwołany na odcinku Terespol-Warszawa Wschodnia.

Taki sam los spotka powrotny pociąg z Wrocławia (odjazd o 4.48) przez Łódź, Warszawę (odjazd z Centralnej o 11.30), Białą Podlaską (przyjazd na 13.38) do Terespola (kończy bieg o 14.15). Ten skład dotrze tylko do Warszawy Wschodniej.


Będą też inne zmiany, niezależne od konfliktu z zarządcą torów

Lublin zyska sezonowy pociąg do Kołobrzegu w zamian za skład Lublin-Bydgoszcz (odj. 16.25, przyj. 22.41), który wróci na trasę po wakacjach. Nowy pociąg wyjedzie z Lublina o tej samej godzinie, w Kołobrzegu będzie na 6.38. Powrotny wyjedzie z Kołobrzegu o godz. 21.17, w Lublinie będzie na 11.28.

Terespol i Biała Podlaska zamiast składu do Warszawy dostaną pociąg do Łodzi. Wyjazd z Terespola o 18.12, przyjazd na 22.47. Jest jeden minus: teraz skład kursuje w soboty i niedziele, od wtorku wyjedzie tylko w niedziele. Powrotny wyjazd z Łodzi Fabrycznej o 8.54, przyjazd do Terespola na 13.15.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
aron
an
bambosh
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aron
aron (28 maja 2010 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tylko ciekawe kto by ci tą Koleją Lubelską jeździł jak są busy co 5 minut
Rozwiń
an
an (26 maja 2010 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
napisali "lublin zyska nowe połączenie do Kołobrzegu" szkoda że nie napisali że w zamian zlikwidowali jedyny bezpośredni pociąg na Hel. Super nasze koleje jak zwykle potrafią ludzi dobić.
Rozwiń
bambosh
bambosh (25 maja 2010 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
paligłup napisał:
a po co są pociągi ? kto nimi jeździ ?, przecież dzięki rządom Tuska , każdy ma swój samochód, a jak prezydentem zostanie Komorowski to każdy będzie miał śmigłowiec, albo awionetkę.

O to i racja! :-) bo po co pociągi? Wnet już będzie lotnisko w Świdniku i będziemy latać aż miło! -a póki co,to do Świdnika(lotniska)można będzie na koniu lub na krowie dojechać-He!He!
Rozwiń
paligłup
paligłup (25 maja 2010 o 18:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a po co są pociągi ? kto nimi jeździ ?, przecież dzięki rządom Tuska , każdy ma swój samochód, a jak prezydentem zostanie Komorowski to każdy będzie miał śmigłowiec, albo awionetkę.
Rozwiń
lub
lub (25 maja 2010 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bambo75 napisał:
Kilka miesięcy temu przez przypadek"wpadłem"na jakieś stare forum sprzed kilku lat-wyczytałem,że mieszkańcy Świdnika chcieli by więcej połączeń z Lublinem-ale widzę,że kolej ma to "w nosie"i jedynie narzekać i ciąć rozkłady potrafi,bo"nierentowne pociągi"... Gdyby to ode mnie zależało,to uruchomiłbym"Lubelską Mini Kolej Podmiejską"na trasie:Świdnik Wsch.-Lublin Płn.-Lublin Główny-Lublin Zemborzyce -czyli szynobus na trasie,która by raczej na pewno była rentowna-z tym,że należało by zrobić dodatkowy peron w takim miejscu Świdnika,gdzie wielu mieszkańców tego by chciało oraz"reaktywować"przystanek Lublin Zalew.
Jedyną podstawową rzeczą która Polskim Kolejom najlepiej wychodzi jest"cięcie rozkładów"-no bo po co myśleć nad rentownością pociągu,jeśli łatwiej jest go usunąć...

Kolej Lubelska to konieczność.Powinna obejmowac ponadto Lubartów Nałęczów, Motycz Stasin i inne podlubelskie miejscowosci.Tabor w postaci EZT jest,szlaki są, na linie niezelektryfikowane powinny ruszyć spalinowe składy.Na Zamojszczyznie zlikwidowano ruch pasazerski bo trakcja spalinowa nieekonomiczna. Ekonomiczna jest w USA, Australii, Kanadzie ,w Polsce oczywiscie nie. Na pewno z powodu absurdalnie wysokich cen paliwa.Kolej Lubelska ozywiłaby miejscowosci podlubelskie. O szybkiej kolei Lublin Warszawa nie wspomnę bo to poza dyskusją.Mieszkańcy czekaja na przebudzenie tzw. Władzy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!