niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

18 tys. zł lub nawet 40 tys. zł na własną firmę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2009, 15:29

Na rozkręcenie własnego biznesu bezrobotny może dostać ponad 18 tys. bezzwrotnej dotacji. Ci, co pracę mają, mogą starać się dofinansowanie z EFS. Tutaj na założenie swojej firmy można dostać nawet 40 tys. złotych.

- Myślę, o założeniu własnego interesu w branży elektronicznej. Tyle, że pieniądze z pośredniaka nie wystarczą na wszystkie dziedziny biznesu, o jakich myślę - mówi Robert Miedziocha, którego w piątek spotkaliśmy pod Miejskim Urzędem Pracy.

Z Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej teraz można dostać ponad 18 tys. zł. To bezzwrotna pożyczka, ale żeby ją otrzymać należy spełnić kilka warunków.

M.in. trzeba być zarejestrowanym bezrobotnym, przez ostatnie 12 miesięcy nie prowadzić własnej działalności i nie korzystać w przeszłości z podobnych dotacji. Zainteresowanie jest ogromne.

- Każdego dnia wpływają do nas nowe wnioski - przyznaje Artur Seroka, rzecznik Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. - W tamtym roku podpisaliśmy ponad 400 umów z osobami bezrobotnymi, w tym roku już złożonych jest 240.

Dofinansowanie na założenie własnej firmy oferuje także Europejski Fundusz Społeczny. Tutaj "do wzięcia” jest nawet 40 tys. złotych. Ale zasady przyznawania takich środków są nieco inne. Co ważne - nie trzeba być bezrobotnym.

- Osoby fizyczne nie występują samodzielnie o dofinansowanie. Odbywa się to za pośrednictwem instytucji realizujących projekty dotyczące wsparcia osób rozpoczynających działalność gospodarczą - tłumaczy Karolina Grochowicz-Stec z Regionalnego Ośrodka EFS w Lublinie.

Pełną listę tych instytucji z Lublina i regionu można znaleźć na stronie www.wup.lublin.pl/pokl/. Prowadzą one cykl szkoleń m.in. z pisania biznesplanu i przyznają dotacje. Aby się "załapać” wystarczy pomyślnie przejść proces rekrutacji (wypełnić dostępny w internecie kwestionariusz) i przekonać komisję do swojego pomysłu na biznes.

Ciekawą ofertę dla początkujących przedsiębiorców ma Fundacja UMCS. Właśnie rusza kolejna edycja projektu "Inicjatywa jest kobietą. ABC przedsiębiorczości”. W zeszłym roku w jego ramach powstały m.in. zakład fotograficzny, produkcji bębnów czy szycia strojów liturgicznych.

- Uczestniczkami projektu mogą być tylko kobiety zameldowane na terenie woj. lubelskiego. Ważne jest by nie posiadały zarejestrowanej działalności w okresie jednrgo roku przed złożeniem wniosku o uzyskanie wsparcia - mówi Anna Grzegorczyk z Fundacji UMCS.

Na otrzymanie dofinansowania ma szansę 60 kobiet wybranych w drodze konkursu. Regulamin projektu ogłoszony zostanie 16 marca, a pierwsza z sześciu rekrutacji odbędzie się pod koniec miesiąca.

- Na początek z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 15 pań, które będą się uczyć jak pisać biznesplan. Maksymalnie 10 z nich otrzyma dotacje. Kwota w zależności od potrzeb ale nie więcej niż 40 tys. - dodaje Grzegorczyk

Instytucje przyznające dotacje z EFS, działanie 6.2

* Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland”
ul. Mełgiewska 7-9, 20-209 Lublin
Tel. 0-81 749 17 70
Osoby fizyczne (zameldowane na terenie woj. lubelskiego) zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej (z wyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed złożeniem wniosku o uzyskanie wsparcia w ramach projektu)
• Rekrutacja
Luty - Czerwiec 2009 r.

* Fundacja Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej
ul. Radziszewskiego 11 / 7,8, 20-036 Lublin
Tel. 0-81 537 58 17
Kobiety zameldowane na terenie woj. lubelskiego zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą (w tym spółdzielnię lub spółdzielnie socjalną) z wyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed złożeniem wniosku o uzyskanie wsparcia w ramach projektu)
• Rekrutacja
Marzec 2009 - Styczeń 2010

* Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Lubelskim
ul. Lwowska 35, 22-600 Tomaszów Lubelski
Tel. 0-84 664 20 72
Osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP w Tomaszowie Lubelskim zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej (z wyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed złożeniem wniosku o uzyskanie wsparcia w ramach projektu)
• Rekrutacja
Luty - Maj 2009

* Lubelska Szkoła Biznesu Sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL
ul. Konstantynów 1H, 20-708 Lublin
Osoby fizyczne (zameldowane na pobyt stały lub tymczasowy w woj. lubelskim) zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej (z wyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed złożeniem wniosku o uzyskanie wsparcia w ramach projektu)
• Rekrutacja Luty 2009 i Styczeń 2010

* Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny
ul. Lubartowska 74 A, 20-094 Lublin
tel. + 48 81 710 19 00
Osoby fizyczne posiadające stałe lub tymczasowe zameldowanie na terenie powiatu chełmskiego, włodawskiego oraz miasta Chełm, zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą ( z wyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed złożeniem wniosku o uzyskanie wsparcia w ramach projektu)
• Rekrutacja Kwiecień 2009, Kwiecień 2010

* Fundacja Puławskie Centrum Przedsiębiorczości
ul. Mościckiego 1, 24-100 Puławy
Osoby fizyczne zameldowane w Puławach chcące rozpocząć działalność gospodarczą ( poza osobami, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed przystąpieniem do projektu) należące do 4 gr. Strategicznych tj.: pozostające bez zatrudnienia przez okres powyżej 24 m-cy, do 24 roku życia, niepełnosprawne oraz pomiędzy 50-64 rokiem życia
• Rekrutacja Marzec - Maj 2009

* Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny
ul. Lubartowska 74 A, 20-094 Lublin
tel. + 48 81 710 19 00
Osoby fizyczne posiadające stałe lub tymczasowe zameldowanie na terenie powiatu bialskiego oraz miasta Biała Podlaska zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą ( z wyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed złożeniem wniosku o uzyskanie wsparcia w ramach projektu).
• Rekrutacja Marzec - Czerwiec 2009

* Stowarzyszenie B4
Ul. Sokoła 4a/2, 35-010 Rzeszów
tel. 178532724
Osoby pozostające bez zatrudnienia, osoby długotrwale bezrobotne, osoby zamieszkałe tereny wiejskie Osoby do 24 roku życia, osoby nieaktywne zawodowo, zameldowane na terenie woj. lubelskiego zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej
• Rekrutacja Marzec - Maj 2009
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
remi
po czatku jacy
irena
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

remi
remi (16 marca 2009 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
irena napisał:
w Fundacji UMCS tez maja. Dla bezrobotnych (pań) i bez działalnosci

nie tylko dla bezrobotnych pan.na stronie j est podane ze ze ipracujace irolniczki imatki polski
Rozwiń
po czatku jacy
po czatku jacy (16 marca 2009 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gdyby nie ta biurokracja ze trzeba odsta c swoje w UP to na pewno byloby super... w osrodkach regionalnych niebylem,alepewnie teztrzeba miec czasu i cierpliw ości sporo...
Rozwiń
irena
irena (16 marca 2009 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lala napisał:
to sprawdź w Lubelskiej Szkole Biznesu. Tam mają


w Fundacji UMCS tez maja. Dla bezrobotnych (pań) i bez działalnosci
Rozwiń
lala
lala (16 marca 2009 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
stefan napisał:
Małe sprostowanie, żeby móc ubiegać się o środki z unii owe 40 tys. należy być bezrobotnym, pracujący nie mają szans, kto nie wierzy niech się dowie w Urzędzie Wojewódzkim.

to sprawdź w Lubelskiej Szkole Biznesu. Tam mają
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2009 o 06:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
suski napisał:
Kompletna bzdura.To wygląda tak ładnie tylko w mediach.
Sam dałem się nabrać i wziąłem udział w takim spotkaniu organizacyjnym w PUP Krasnystaw w piątek 13 marca.

Nic mi niemów. Dawno stwierdziłem, że WSZYSTKIE PUP'y są do DUPY. Dają pracę najlepiej - ale tylko WŁASNYM PRACOWNIKOM. A to psychologa zatrudnią, a to szkoleniowców zatrudnią.... sorki, ale szkolenia na temat jak napisać CV są dla deb***i chyba. W samym internecie jest z 10 000 wzorów. No tak, - abo jak jest szkolenie to i jest pensyjki uzasadnienie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!