sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

5,5 miliona podatku za ukrywanie dochodów. Kara dla małżeństwa z lubelskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2012, 17:10

Ci, którzy chcieli przechytrzyć fiskusa, teraz słono zapłacą
Ci, którzy chcieli przechytrzyć fiskusa, teraz słono zapłacą

7,3 miliona złotych ukrytych dochodów miało w tym roku małżeństwo rekordzistów z naszego regionu. Urząd Kontroli Skarbowej kazał im zapłacić 5,5 mln zł podatku.

Tylko w tym roku urzędy skarbowe z naszego województwa prowadziły prawie 3 tys. spraw związanych z nieujawnionymi dochodami. – Z tego 1300 zostało wyjaśnionych od ręki, zaś w 35 przypadkach rozpoczęliśmy postępowanie podatkowe – informuje Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie.

Efekt? 19 mieszkańcom naszego regionu fiskus udowodnił ukryte dochody na kwotę 1,6 mln zł. – Teraz muszą zapłacić od tego 75 procentowy podatek, łącznie 1,2 mln zł – wyjaśnia Szpakowska.

Sprawy naprawdę dużego kalibru trafiają do Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, który sprawdza dochody powyżej 300 tys. zł. Tu kary mogą być dużo wyższe. – W ubiegłym roku skontrolowaliśmy 55 osób, a w 32 przypadkach stwierdziliśmy nieujawnione dochody na łączną kwotę 18 mln zł – wylicza Marek Kostyła, rzecznik UKS Lublin.

Ci, którzy chcieli przechytrzyć fiskusa, teraz słono zapłacą. Inspektorzy naliczyli im karny podatek na 13,5 mln zł. Rekordzista, który ukrył przed fiskusem 4,5 mln, teraz musi zasilić budżet państwa kwotą 3,4 mln zł. – Oprócz tego w przypadku tych 32 osób zabezpieczyliśmy majątek wartości 8 mln zł – dodaje Kostyła.

W tym roku wywiad skarbowy ujawnił już nowych rekordzistów. Małżeństwo z naszego województwa zataiło przed skarbówką 7,3 mln zł. Teraz muszą zapłacić 5,5 mln zł podatku. – W sumie, skontrolowaliśmy 14 osób. W 4 przypadkach nieujawnione dochody wyniosły łącznie 8,2 mln zł, a podatek od tego naliczony to 6,2 mln zł.

Fiskus u drzwi

Kto może spodziewać się kontroli swoich dochodów? – Każdy, kto poczynił kosztowne inwestycje, np. kupił dom czy działkę, a z jego PIT-u wynika, że jego zarobki w żaden sposób nie pokrywają tych wydatków – wyjaśnia Marek Kostyła.

Postępowanie może zostać rozpoczęte również po donosie od "życzliwego” do skarbówki. Gdy nasze dochody z różnych źródeł nie pokrywają poniesionych wydatków, wtedy zaczyna się postępowanie podatkowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
upierzonywaz
kk
Stale okradany przez państ
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

upierzonywaz
upierzonywaz (15 lutego 2013 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=3][font=tahoma, geneva, sans-serif]Dla kolejnych którzy myślą że są sprytniejsi niż fiskus, ostrzeżenie.[color=#414141] Od dochodów z nieujawnionych źródeł przychodów pobiera się zryczałtowany podatek w wysokości 75 proc! A f[/color][color=#414141]iskus może ponad to nałożyć kolejną karę grzywny extra, [/color][color=#414141]za [/color][url="http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-karne/przestepstwo/"]p[/url]rzestepstwo[color=#414141] albo wykroczenie skarbowe[/color][color=#414141].Co więcej może ukaraz podwójnie za jedno i drugie.[/color][/font][/size]

http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/pit-2011-co-grozi-za-ukrywanie-dochodow.html

W powyższym linku na końcu są 3 inne przykłądy takich co próbowali oszukac fiskus.
Rozwiń
kk
kk (23 września 2012 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gościu stale okradany przez państwo: jeśli masz jakiś pomysł na uzdrowienie finansów publicznych to się nim podziel. Tak się składa, że jest wielu takich co dużo gadają, ciągle nażekają, a nic do sprawy nie wnoszą bo to są zwykłe populizmy... a jeśli sam nie jesteś w stanie nic zaproponować to co zaproponowali wybrani przez Ciebie politycy??? aha... też nic...
Rozwiń
Stale okradany przez państ
Stale okradany przez państ (16 września 2012 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zadziwiające jest to, że zgodne z prawem jest okradanie obywatela, bo jak inaczej nazwać haracz dla Państwa tylko dlatego, że Państwo ma niesamowity apetyt na to co potrafi bardzo często zmarnotrawić. Nie to, że płacimy podatki we wszystkim co kupujemy, z czego korzystamy, to jeszcze od dochodów, które sami wypracowujemy. Państwo zabiera nam pieniądze na ubezpieczenie społeczne dając nam w zamian wtedy kiedy uzna za stosowane emerytury. A co z tymi niewykorzystanymi pieniędzmi wpłacanymi na ubezpieczenie rentowe? Czy Państwo nie widzi czasami w swojej zachłanności wielokrotnego opodatkowania tego samego dochodu? I to jest zgodne z prawem? A dlaczego nadpłaty podatku nie są zwracane z 75% odsetkami? W końcu podatnik musi na nie czekać aż do rozliczenia rocznego wpłacając "zaliczki" które są przecież podatkiem. Pracujemy płacimy podatek od dochodów. Oszczędzamy z tego co już było opodatkowane i płacimy podatek od zysku. Kupujemy z tych oszczędności nieruchomość znowu płacimy daninę, a potem przez lata całe płacimy jakiś podatek od NASZEJ nieruchomości. Tu Państwo nie widzi własnego złodziejstwa tylko ma pretensje do obywatela, że ma dosyć tego okradania?

Tu trzeba zgodzić się z przedmówcą co do tematu skladek emerytalno -rentowych.
Otóż placimy dwie składki na rentę i emeyturę.
Jeżeli nie otrzymywaliśmy renty to wszystkie składki nasze wraz z odsetkami winne nam być zwrócone. Dlaczego nie są ?
Dlatego ,ze zlodzieje rządowi muszą nabijać w pierwszej kolejności sobie pełne kieszenie.
Mój znajomy -przy wyjeżdzie z Szwajcarii zgłosił nie korzystanie w przyszłości z emerytury jak i renty - to otrzymał zwrot wplaconych skladek. A jak jest w Polsce?
Wszyscy widzimy.
Rozwiń
MARIA
MARIA (15 września 2012 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mtk' timestamp='1347634525' post='674271']
Ktoś kto samodzielnie zarobił pieniądze i bronił się przed haraczem ze strony państwa to złodziej? To zdanie mi Bierutem i Gomółką. I nie masz się co cieszyć, ty tych zabranych podatnikow pieniędzy nie zobaczysz - większość pójdzie na obsługę dług państwowego, (koszt obsługi tego długu w 2012 roku 43 miliardy), a resztą zajmą się politycy.
[/quote]


GOMUŁKĄ.....
Rozwiń
alexlord
alexlord (14 września 2012 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE DZIWI mnie to, że ludzie próbują kombinować oraz to, że US ich ściga za oszustwa finansowe (w końcu i na to idzie mój i Wasz podatek !) Natomiast ZADZIWIAJĄCA jest głupota tych osób, które na tym poziomie dochodów (Boże jak może wyglądać np. milion złotych w paczkach obanderolowanych???) nie potrafią poświęcić kilku tysięcy aby POKOMBINOWAĆ!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!