Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 października 2008 r.
16:39
Edytuj ten wpis

5 tys. zł nagrody za podpalacza

Autor: Zdjęcie autora Anna Hereta
0 32 A A

Radawczyk. Mieszkańcy podlubelskiej miejscowości mają dość życia w strachu. Boją się, bo w ich okolicy płoną budynki gospodarcze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatni raz paliło się tydzień temu. - Zbudził mnie straszliwy hałas. Zobaczyłam, że płonie nasza stodoła. Eternit w ogniu przeraźliwie strzelał - mówi pani Zofia Dziekanowska. - Razem z synem wybiegłam na podwórko, synowa zaczęła dzwonić po straż pożarną.

W stodole spłonęły ziemniaki i bele słomy. - Zawsze stoi tam jeszcze traktor, ale na szczęście ocalał gdyż tej nocy został na podwórku. Całe szczęście, że ogień nie dostał się do obory, w której było bydło. Sąsiedzi obudzeni hałasem przybiegli do nas i pomagali w ugaszeniu ognia - wspomina pani Zofia.

Tej samej nocy ktoś próbował jeszcze podpalić stodołę u sąsiada pani Zofii. Mężczyzna, który pomagał przy gaszeniu dobytku Dziekanowskich, po powrocie do domu zobaczył, że z jego stodoły wydobywa się ogień. Na szczęście, udało się go szybko ugasić.

Miejscowi są przestraszeni i obawiają się o swoje domostwa i obejścia. Czuwają, żeby nakryć piromana.- Nie śpimy po nocach - mówią. - Boimy się, by się te sytuacje nie powtórzyły.

Te dwa pożary wybuchły na pól godziny przed zakończeniem imprezy w Klubie Prima. Podobnie było, gdy paliła się stodoła trzy tygodnie wcześniej. Ludzie uważają, że to nie przypadek. - Podpalacz podkładając ogień pod koniec dyskoteki wie, co robi. Może wmieszać się w tłum i bez problemu odjechać samochodem - mówi właścicielka klubu. Zapewnia, że klub działa w Radawczyku już od dziewięciu lat i nie ma zatargu z innymi dyskotekami.

Strażakom trudno ocenić, czy podpalaczem jest ktoś miejscowy czy raczej klubowicz przyjezdny. Na razie wstrzymali imprezy w klubie Prima i ogłosili, że za pomoc w ujęciu podpalacza można dostać 5 tysięcy złotych.
Tymczasem bywalcy klubu mają pretensje do strażaków o zamknięcie lokalu. - Mieszkańcy muszą zrozumieć, że tylko wspólnymi siłami można zwalczyć piromana, bo zamknięcie klubu to tylko schowanie głowy w piasek - dodaje bywalczyni klubu Agnieszka.

- Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie - zapewnia Witold Laskowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W tę sobotę w Radawczyku było spokojnie.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kondor / 27 maja 2009 o 00:42
brońcie sie niedrzwiczanie przed tą dyskoteka bo czekają was nieprzespane noce jak te basy beda dudnić
Avatar
rech / 25 maja 2009 o 00:40
ludzie wiedza swoje, nie chcieli primy w radawczyku przez te podpalenia i tera znie chca w Niedrzwicy Koscielnej bo tam ta cała Prima ma byc przeniesiona obok stacji paliwowej, kto to widział, w radawczyku bylo w remizie strazackiej a w niedrzwicykoscielnej ma byc obok stacji paliwowej
przeciez w razie czego wszystko w powietrze wyleci jak jakis oszolom dyskotekowy zapruszy ogien
Avatar
Gość / 20 lutego 2009 o 23:11
dyskoteka nic
ostatni raz gdy sie paliło okradali aptekę - dyskotekw prima była kozłem ofiarnym na kogoś miejscowi musieli zgonić a opryszki robili robote hehe
Avatar
Gość / 24 października 2008 o 13:24
o kurcze niezłe jaja to co miała dyskoteka wspólnego z podpaleniami ?
Avatar
~Martyna~ / 24 października 2008 o 09:34
Zgadzam się z organizatorami odnośnie zamknięcia dyskoteki.Nie prawdą jest to,że wpuszczane są tam tylko osoby pełnoletnie bo wchodząc na sale w samym progu można natknąć się na 16-letniego chłopczyka który słania się po ścianach bo wypił jedno piwo. Myślę,że zamknięcie dyskoteki na jakiś czas wszystkim dobrze zrobi.
Avatar
inny gość / 23 października 2008 o 22:52
Gość, wczoraj, 22:33
Zamknąć dyskoteki a młodzież siedzieć w domu a nie te biby !!!!!!


Drogi Gościu - po pierwsze, dyskoteki nie muszą być w remizach bo te nie do tego służą
po drugie - młodzież nie musi chodzic tylko na dyskoteki, sa inne formy rozrywki, a jesli juz na dyskoteke, to pełno ich w Lublinie, na Radawczyku swiat sie nie konczy
akurat te po remizach najwieksze pijaństwo szerzą
Avatar
Gość / 22 października 2008 o 22:33
Zamknąć dyskoteki a młodzież siedzieć w domu a nie te biby !!!!!!
Avatar
matti / 22 października 2008 o 19:19
taka gotowa ze az kilka budynków spłonęło ?
widocznie OSP bardziej sie opłacało kręcić biznes z dyskoteką niz zajmowac sie tym do czego jest powołana
Avatar
Gość / 22 października 2008 o 18:06
TAA ZWARTA I GOTOWA
Avatar
zdziwiony / 22 października 2008 o 15:40
w remizie dyskoteka ? a straz w razie czego gdzie ...na dyskotece ?
Avatar
kondor / 27 maja 2009 o 00:42
brońcie sie niedrzwiczanie przed tą dyskoteka bo czekają was nieprzespane noce jak te basy beda dudnić
Avatar
rech / 25 maja 2009 o 00:40
ludzie wiedza swoje, nie chcieli primy w radawczyku przez te podpalenia i tera znie chca w Niedrzwicy Koscielnej bo tam ta cała Prima ma byc przeniesiona obok stacji paliwowej, kto to widział, w radawczyku bylo w remizie strazackiej a w niedrzwicykoscielnej ma byc obok stacji paliwowej
przeciez w razie czego wszystko w powietrze wyleci jak jakis oszolom dyskotekowy zapruszy ogien
Avatar
Gość / 20 lutego 2009 o 23:11
dyskoteka nic
ostatni raz gdy sie paliło okradali aptekę - dyskotekw prima była kozłem ofiarnym na kogoś miejscowi musieli zgonić a opryszki robili robote hehe
Avatar
Gość / 24 października 2008 o 13:24
o kurcze niezłe jaja to co miała dyskoteka wspólnego z podpaleniami ?
Avatar
~Martyna~ / 24 października 2008 o 09:34
Zgadzam się z organizatorami odnośnie zamknięcia dyskoteki.Nie prawdą jest to,że wpuszczane są tam tylko osoby pełnoletnie bo wchodząc na sale w samym progu można natknąć się na 16-letniego chłopczyka który słania się po ścianach bo wypił jedno piwo. Myślę,że zamknięcie dyskoteki na jakiś czas wszystkim dobrze zrobi.
Avatar
inny gość / 23 października 2008 o 22:52
Gość, wczoraj, 22:33
Zamknąć dyskoteki a młodzież siedzieć w domu a nie te biby !!!!!!


Drogi Gościu - po pierwsze, dyskoteki nie muszą być w remizach bo te nie do tego służą
po drugie - młodzież nie musi chodzic tylko na dyskoteki, sa inne formy rozrywki, a jesli juz na dyskoteke, to pełno ich w Lublinie, na Radawczyku swiat sie nie konczy
akurat te po remizach najwieksze pijaństwo szerzą
Avatar
Gość / 22 października 2008 o 22:33
Zamknąć dyskoteki a młodzież siedzieć w domu a nie te biby !!!!!!
Avatar
matti / 22 października 2008 o 19:19
taka gotowa ze az kilka budynków spłonęło ?
widocznie OSP bardziej sie opłacało kręcić biznes z dyskoteką niz zajmowac sie tym do czego jest powołana
Avatar
Gość / 22 października 2008 o 18:06
TAA ZWARTA I GOTOWA
Avatar
zdziwiony / 22 października 2008 o 15:40
w remizie dyskoteka ? a straz w razie czego gdzie ...na dyskotece ?
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 7

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!