środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

500 Plus: Rekordziści z Lubelskiego dostają 5 tys. zł miesięcznie

Dodano: 5 maja 2016, 22:02

Ok. 125 tys. wniosków o 500 zł na dziecko złożyli w pierwszym miesiącu funkcjonowania programu „Rodzina 500 Plus”. Ponad połowa z nich otrzymała już pieniądze. Rekordziści będą dostawać 5 tys. miesięcznie.

To rodzina z gminy Skierbieszów w powiecie zamojskim, w której uprawnionych do świadczenia jest 10 dzieci. Ponadto 11 rodzin z całego regionu dostanie po 500 zł na 9 dzieci.

- Z naszych szacunków wynika natomiast, że ponad 50 tys. złożonych wniosków dotyczy wypłaty świadczeń na jedno dziecko. Większość z nich była rozpatrywana pozytywnie, z uwagi na to, że są to te same rodziny, które korzystają ze świadczeń rodzinnych, a w przypadku programu „Rodzina 500 Plus” kryteria dochodowe są wyższe – mówi Mariusz Kidaj, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. - Mieliśmy dosłownie pojedyncze przypadki odmowne, gdy rodzice nie są do końca pewni, jak przeliczyć to kryterium, ale składają wniosek.

O ile w całym regionie wydano decyzje dotyczące ponad połowy wniosków, to są gminy, w których ten współczynnik jest o wiele wyższy. Najlepiej wypada gmina Janowiec, w której rozpatrzono wszystkie 245 złożonych podań.

W województwie lubelskim zdecydowana większość wniosków złożono w formie papierowej. Zaledwie 20 tys. z nich wpłynęła drogą elektroniczną. Do tej pory na wypłatę świadczeń urząd wojewódzki przekazał gminom 70 mln zł.

Czytaj więcej o: pieniądze 500 plus
ll
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ll
ll (6 maja 2016 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I do Biedronki! A zysk do Portugalii.

Podatek z Biedronki już od wielu lat zostaje w Polsce, a na półkach też polskie produkty, zatrudniani są Polacy, więc nie do końca wiem o co Ci chodzi

Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2016 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I do Biedronki! A zysk do Portugalii.
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2016 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skandaliczny pomysł pod przykrywką pomocy. Niedługo wszyscy Polacy za to zapłacą i będzie płacz i zgrzytanie zębów, tylko będzie za późno...
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2016 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w Białej Podlaskiej cisza na temat 500+. Nie ma żadnych wypłat. Wysłałem wniosek drogą elektroniczną na początku kwietnia i do tej pory nie mam pieniędzy, nawet mi jeszcze decyzji nie przysłali. SKANDAL!!!
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2016 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Było to już mówione milion razy, ale rząd nic NIE ROZDAJE,rząd ZABIERA i wydaje potem z tego resztę. Gdyby naprawdę chcieli pomóc, to obniżyliby podatki i pozwolili zarządzać większą częścią własnych pieniędzy. To co oni robią to jest zwykłe złodziejstwo i opresja podatkowa pod płaszczykiem dobrodziejstwa. To nie potrwa długo, także nie radzę się decydować na dzieci dla 500 zł, bo program zniknie, a dziecko zostanie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!