wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Lubelskie

6-klasiści pisali test

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2008, 13:47

"Jasne jak słońce" - taki tytuł nosił zestaw zadań, które szóstoklasiści z naszego regionu rozwiązywali dziś rano.

Sprawdzian, nazywany kompetencyjnym, jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Nic dziwnego, że lubelscy uczniowie podeszli do niego niezwykle poważnie.

- Uczyłam się od kilka tygodni. Codziennie rozwiązywałam jeden test. A i tak trochę się boję - mówiła tuż przed testem Sara Filipek z klasy 6A w SP nr 38 w Lublinie, gdzie do sprawdzianu przystąpiło 61 uczniów. - Ja najbardziej obawiałem się matematyki i historii - zdradził tuż po sprawdzianie Kamil Perłowski z 6C w tej samej szkole. - Na szczęście nie było najgorzej.

Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań. W 20 z nich należało wskazać odpowiedź spośród kilku podanych. Zadania odnosiły się m.in. do wiersza Joanny Kulmowej "Słońce i sosny”. Piszący musieli też odczytać dane z tabeli, porównywać liczb czy dokonywać działań na ułamkach. W zadaniach otwartych, gdzie uczeń musiał sam napisać odpowiedź, należało np. obliczyć długość rzucanego cienia, a na podstawie mapy pogody napisać notatkę o przewidywalnej pogodzie.

- Najwięcej trudności sprawia uczniom wykorzystanie wiedzy w praktyce - tłumaczy Mirosław Wójcik, dyrektor SP nr 38 w Lublinie. - Trenowali to w trakcie roku szkolnego, pisząc podobne sprawdziany, więc mamy nadzieję, że dzisiejszy wypadnie znakomicie.

Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec maja.
(mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!