wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

6-klasiści pisali test

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2008, 13:47

"Jasne jak słońce" - taki tytuł nosił zestaw zadań, które szóstoklasiści z naszego regionu rozwiązywali dziś rano.

Sprawdzian, nazywany kompetencyjnym, jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Nic dziwnego, że lubelscy uczniowie podeszli do niego niezwykle poważnie.

- Uczyłam się od kilka tygodni. Codziennie rozwiązywałam jeden test. A i tak trochę się boję - mówiła tuż przed testem Sara Filipek z klasy 6A w SP nr 38 w Lublinie, gdzie do sprawdzianu przystąpiło 61 uczniów. - Ja najbardziej obawiałem się matematyki i historii - zdradził tuż po sprawdzianie Kamil Perłowski z 6C w tej samej szkole. - Na szczęście nie było najgorzej.

Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań. W 20 z nich należało wskazać odpowiedź spośród kilku podanych. Zadania odnosiły się m.in. do wiersza Joanny Kulmowej "Słońce i sosny”. Piszący musieli też odczytać dane z tabeli, porównywać liczb czy dokonywać działań na ułamkach. W zadaniach otwartych, gdzie uczeń musiał sam napisać odpowiedź, należało np. obliczyć długość rzucanego cienia, a na podstawie mapy pogody napisać notatkę o przewidywalnej pogodzie.

- Najwięcej trudności sprawia uczniom wykorzystanie wiedzy w praktyce - tłumaczy Mirosław Wójcik, dyrektor SP nr 38 w Lublinie. - Trenowali to w trakcie roku szkolnego, pisząc podobne sprawdziany, więc mamy nadzieję, że dzisiejszy wypadnie znakomicie.

Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec maja.
(mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!