Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 grudnia 2016 r.
6:52

Ponad 670 mln zł na przebudowę dróg wojewódzkich w Lubelskiem

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
236 26 A A

Ponad 670 milionów złotych trafi na przebudowę dróg wojewódzkich. Chodzi w sumie o 6 inwestycji, które już się rozpoczęły lub zaczną się w przyszłym roku. Kierowcy muszą przygotować się na olbrzymie korki, bo wszystkie remonty będą wykonywane „pod ruchem”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj marszałek województwa Sławomir Sosnowski podpisał decyzję o dofinansowaniu ostatnich dwóch z tych 6 inwestycji. – Pierwsza to blisko 35 kilometrów drogi 815 z Wisznic do Lubartowa. Kolejny odcinek skierowany do przebudowy to fragment drogi 837 o długości ponad 16 kilometrów, od Nielisza do Sitańca – mówi Sosnowski.

Dwie przebudowy są już realizowane. – Chodzi o 17-kilometrowy fragment drogi 835 na odcinki od Piotrkowa do Wysokiego. Ten odcinek ma zostać wyremontowany do końca października przyszłego roku. Warto dodać, że w I kwartale przyszłego roku złożymy wniosek o decyzję ZRID (zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej – dop. red) na fragment od Lublina do Piotrkowa. W przyszłym roku zaczniemy także remont tej drogi od Biłgoraja do granicy z województwem podkarpackim – dodaje Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

– Z władzami województwa podkarpackiego uzgodniliśmy, że również droga 835 po ich stronie będzie w przyszłym roku odnowiona – dodaje marszałek Sosnowski.

Kolejna inwestycja, która już jest realizowana, to ponad 14-kilometrowy odcinek drogi Małochwiej Duży–Wojsławice–Teratyn. Ten odcinek ma być ukończony do 14 października przyszłego roku.

Natomiast dwie kolejne inwestycje są w procedurze przetargowej. Chodzi o rozbudowę 14 kilometrów drogi 814 na odcinku Niewęgłosz–skrzyżowanie z drogą 815. Drugi ważny fragment czekający na wyłonienie wykonawcy to 17 kilometrów drogi 829 z Łęcznej do Biskupic. – Ten odcinek jest w najgorszym stanie. Dziury, wąsko, brak poboczy. Od lat monitowaliśmy o remont tej drogi – mówi Andrzej Dyczewski, mieszkaniec gminy Milejów.

W sumie przebudowa 115 kilometrów dróg pochłonie 670 milionów złotych. – Są to zadania inwestycyjne realizowane w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020. Unia dołoży nam blisko 570 milionów złotych. Reszta to wkład własny województwa – dodaje marszałek Sosnowski.

– Po remoncie drogi będą miały 7 metrów szerokości i status głównych. Zbudujemy też infrastrukturę – chodniki czy zatoki autobusowe – dodaje dyrektor Gwozda.

W tej perspektywie RPO zarząd województwa zapowiada kolejne remonty dróg. A warto przypomnieć, że ZDW Lublin gospodaruje na 2700 km dróg. Tylko 30 proc. z nich jest w dobrym stanie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 2 stycznia 2017 o 22:55
Potrzeba jeszcze jakiegoś wizjonera w Lublinie, bo obecny nie nadaje się do niczego i będzie dobrze u nas. Na szczęście już zaczęły się zmiany.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:49
Nie wiem co was tak komuchy z DW smuci?Czy to że będą korki,czy że to właśnie PiS zajął się wreszcie budową dróg na Lubelszczyźnie?
Avatar
tellchar / 30 grudnia 2016 o 17:26
To Parczew, Radzyń Podlaski, Wojsławice i Nielisz to byłe woj. lubelskie? Bardzo ciekawe
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:22
A kiedy 863 się w końcu doczeka zlitowania?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 15:40
35 kilometrów z Wisznic do Lubartowa? Czyli wybrane odcinki na 815, dziennikarzyna powoduje dezinformacje widać to na mapce.
Avatar
Mietek / 30 grudnia 2016 o 15:20
Spróbuj wjechać od Partyzanckiej jak nie masz tablic ERW... no ciekawe
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 15:08
Panie !!!!!! droga z Wisznic do Parczewa jest ok z Lubartowa do Lublina też jest super. Bardzo dobrze, że robią ten nieszczęsny kawałek z Partaczewa do Lubartowa bo tam to droga to dno poniżej mułu.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:27
3/4 inwestycji zlokalizowane na terenie byłego województwa lubelskiego. A co z byłym woj.zamojskim, chełmskim, bialskopodlaskim?? Gorszy sort?? Solny PSL...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 12:00
Ale to tylko siec drog wojewodzkich a nie wszystkich drog
Avatar
Tmk / 30 grudnia 2016 o 11:03
Kampol ma brame wjazdowa od ul. Partyzanckiej. Tamtędy mozecie sobie jezdzic. A pozwy to do kampolu raczej skladac bo to on droge rozwalil. 
Avatar
ja / 2 stycznia 2017 o 22:55
Potrzeba jeszcze jakiegoś wizjonera w Lublinie, bo obecny nie nadaje się do niczego i będzie dobrze u nas. Na szczęście już zaczęły się zmiany.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:49
Nie wiem co was tak komuchy z DW smuci?Czy to że będą korki,czy że to właśnie PiS zajął się wreszcie budową dróg na Lubelszczyźnie?
Avatar
tellchar / 30 grudnia 2016 o 17:26
To Parczew, Radzyń Podlaski, Wojsławice i Nielisz to byłe woj. lubelskie? Bardzo ciekawe
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:22
A kiedy 863 się w końcu doczeka zlitowania?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 15:40
35 kilometrów z Wisznic do Lubartowa? Czyli wybrane odcinki na 815, dziennikarzyna powoduje dezinformacje widać to na mapce.
Avatar
Mietek / 30 grudnia 2016 o 15:20
Spróbuj wjechać od Partyzanckiej jak nie masz tablic ERW... no ciekawe
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 15:08
Panie !!!!!! droga z Wisznic do Parczewa jest ok z Lubartowa do Lublina też jest super. Bardzo dobrze, że robią ten nieszczęsny kawałek z Partaczewa do Lubartowa bo tam to droga to dno poniżej mułu.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:27
3/4 inwestycji zlokalizowane na terenie byłego województwa lubelskiego. A co z byłym woj.zamojskim, chełmskim, bialskopodlaskim?? Gorszy sort?? Solny PSL...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 12:00
Ale to tylko siec drog wojewodzkich a nie wszystkich drog
Avatar
Tmk / 30 grudnia 2016 o 11:03
Kampol ma brame wjazdowa od ul. Partyzanckiej. Tamtędy mozecie sobie jezdzic. A pozwy to do kampolu raczej skladac bo to on droge rozwalil. 
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 2

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 9 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 23 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 2

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 70 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!