sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Aborcja z Internetu powinna się skończyć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2008, 12:19

Jest reakcja urzędników z Warszawy na naszą publikację "Usuwają ciążę lekiem na bóle stawów”. Opisaliśmy, że w Internecie kwitnie niekontrolowany obrót lekami powodującymi poronienie.

Kobiety w niechcianej ciąży kupują i zażywają leki na bóle stawów i na wrzody żołądka. Jednym ze składników tych specyfików na receptę jest mizoprostol, wywołujący skurcze macicy i prowadzący do poronienia. Na forach internetowych roi się od ofert sprzedaży oraz kupujących. Są nawet dokładne instrukcje, ile tabletek zażyć oraz w jaki sposób je zaaplikować.

Dzień po naszej publikacji, główny inspektor farmaceutyczny w Warszawie wydał komunikat.

- Ostrzegamy przed stosowaniem bez nadzoru lekarza produktów leczniczych rekomendowanych w sieci internetowej jako bezpieczny i skuteczny środek poronny - czytamy. - Konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii prof. Stanisław Radowicki ocenia, że wbrew zapewnieniom na stronach internetowych, stosowanie preparatów leczniczych w celu dokonania nielegalnej aborcji jest nie tylko niezgodne z prawem, ale jest również bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Zofia Ulz, główny inspektor farmaceutyczny kraju tłumaczy: - Wydaliśmy ten komunikat w reakcji na publikację w Dzienniku Wschodnim. Sprawa jest zbyt ważna, by na nią nie zareagować.

Być może sprawa będzie miała dalszy ciąg w prokuraturze. - Gdyby osoby sprzedające leki nawoływały do kupowania i używania konkretne osoby, byłby punkt zaczepienia. Tymczasem oferta jest skierowana do ogółu, bezosobowa - mówi Ulz. - Zastanowimy się, co z tym dalej zrobić.
(step)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KK
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KK
KK (22 kwietnia 2008 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
GDYBY TALIBOWIE RZąDZąCY OD LAT TYM BIEDNYM CIEMNYM KRAJEM MIELIBY CHOć TROCHę ROZUMU NIE BYłOBY TAKICH SYTUłACJI I TAK DURNYCH ARTYKUłóW,A TAK NA BOKU TO LUDZIE TU żYJąCY TUTAJ TO NIE GRZESZą ROZSąDNKIEM I WłASNYM POMYśLUNKIEK TYLKO DAJą SIE WODZIć ZA NOS KLEROWI , A MAMY PONOć XXI WIEK , A CIEMNOTA JAK W śREDNIOWIECZU
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!