piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Akcja NURD. Piesi i kierowcy pod lupą policjantów

Dodano: 8 marca 2017, 13:47
Autor: gr

We wtorek włodawscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas prowadzonych kontroli zatrzymali pijanego kierowcę oraz dwóch z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów.

Mundurowi prowadząc kontrole obserwowali głównie zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale dokonywali też badań alkomatem. Podczas takiego badania w miejscowości Hańsk okazało się, że 61-latek kierujący ciężarowym volvo miał prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie po pijanemu grozi kara do dwóch, za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów - do trzech lat więzienia.

Rónież na drogach powiatu krasnostawskiego pojawiła się większa liczba policjantów. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także przez kierujących wobec pieszych.
 
Doszło do 27 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 23 z nich zostało ukaranych mandatami. Wobec czterech zastosowano pouczenia. Niemalże wszystkie wykroczenia polegały na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym. Ponadto mundurowi ukarali 20 kierujących pojazdami. Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez zmotoryzowanych było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. 19 kierowców przyjęło mandaty karne, wobec jednego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.
 
Z kolei około godziny 13.20 na Al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej, 25-letni mieszkaniec miasta, wbiegł na przejście dla pieszych wprost pod radiowóz policyjny, bagatelizując przy tym „czerwone światło”. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że spieszy się na autobus. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

Tylko podczas wczorajszej akcji, policjanci ujawnili ponad 79 wykroczeń popełnionych przez niechronionych użytkowników dróg, w tym 71 przez pieszych. Najczęściej popełnianym przez nich błędem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Głównym zaś przewinieniem kierujących jednośladami było przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych i brak oświetlenia.

Uwadze mundurowych nie umknęły również nieprawidłowe zachowania kierujących względem pieszych, zwłaszcza w rejonie wyznaczonych przejść dla pieszych. Spośród wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, kilka dotyczyło sytuacji związanych z nieprawidłowym zachowaniem w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" realizowana jest cyklicznie i będzie kontynuowana.
Czytaj więcej o: policja
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 marca 2017 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pedalarzy przedewszystkiem się czepcie. To co oni wyprawiaja na drogach i chodnikach(!) to jest skandal!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!