Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 maja 2013 r.
12:42
Edytuj ten wpis

Ankieterzy przepytają rolników. Sprawdzą, z czego żyją i co mają w stodole

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 7 A A

Właścicieli gospodarstw czeka kolejny spis. Od soboty można będzie wypełniać ankiety samodzielnie, w Internecie. Rolnicy muszą im zdradzić, co uprawiają i hodują, z czego żyją i jakie maszyny mają w garażu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W woj. lubelskim spis obejmie blisko 20 tys. gospodarstw. Potrwa od 1 czerwca do 8 lipca. Badanie struktury gospodarstw rolnych prowadzone będzie we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Polscy statystycy sprawdzą również pogłowie zwierząt i koniunkturę w gospodarstwach rolnych. Rolników, którzy wypełnią ankiety wybrano przez losowanie. Udział w badaniu jest obowiązkowy. Wszystkie dane posłużą jedynie do celów statystycznych.

Ankieterzy będą pytać przede wszystkim o powierzchnię zasiewów, sposób użytkowania gruntów i źródła dochodów gospodarstwa. Przyjrzą się również hodowanym zwierzętom. Policzą różnego rodzaju maszyny, użytkowane w gospodarstwie. Zapytają również o zużycie nawozów, środków ochrony roślin oraz aktywność ekonomiczną rolników.

Mogą zadzwonić

Badanie będzie realizowane na trzy sposoby. Ankieterzy mogą dzwonić z pytaniami w godzinach od 7.00 do 21.00. Badanie telefoniczne potrwa od 10 czerwca do 8 lipca. W tym samym czasie prowadzone będą bezpośrednie wywiady z rolnikami. Jeśli ktoś nie ma ochoty na wizytę ankietera, może spisać się sam. Będzie to możliwe od soboty do 9 czerwca. By samodzielnie wypełnić ankietę, wystarczy odwiedzić stronę internetową GUS.

Przez cały okres badania, rolnicy mogą sprawdzać tożsamość ankieterów. Uruchomiono w tym celu specjalną infolinię - 0 800 800 800. Pod tym numerem uzyskamy również pomoc techniczną przy wypełnianiu elektronicznego formularza.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sołtys / 2 czerwca 2013 o 19:51

moim zdaniem To Twój mózg jest raczej do wymiany! Jakoś coraz więcej rolników ma dwunapędowce -widać, że zostałeś w tyle i jesteś opóźniony w rozwoju...

Lepiej ćwoku ty się przełącz na drugi napęd, jeżeli go posiadasz .

Avatar
to-to / 2 czerwca 2013 o 19:46

Niech przyjdą to zobaczą u mnie w stodole traktor c-330 prawie 40letni to jest jedna banda PO jebańców rząd do wymiany!


Niech przyjdą to zobaczą u mnie w stodole traktor c-330 prawie 40letni to jest jedna banda PO jebańców rząd do wymiany!

moim zdaniem To Twój mózg jest raczej do wymiany! Jakoś coraz więcej rolników ma dwunapędowce -widać, że zostałeś w tyle i jesteś opóźniony w rozwoju...

moim zdaniem To Twój mózg jest raczej do wymiany! Jakoś coraz więcej rolników ma dwunapędowce -widać, że zostałeś w tyle i jesteś opóźniony w rozwoju...

rozwiń
Avatar
ja / 2 czerwca 2013 o 09:45

Ha ha!!! A to już im chłopy zdradzą co mają pochowane po stodołach i garażach, na o idą dopłaty z naszych podatków. Śmieszne. Chowają psy po stodołach i innych drewutniach kiedy weterynarz chodzi po wsi szczepić je przeciwko wściekliźnie. Ha ha. A co mówić swoje maszyny i bryki. Przecież oni są bardzo biedni. Ha ha ha.

Takich jak  ty powinno sie szczepić na wścieklizne bo szczekasz a  nie masz nawet pojęcia

Avatar
momi / 30 maja 2013 o 22:31

Głosujmy na Lubelszczyznę :)))

http://konkurs.przyjacielenatury.pl/galeria,oddaj-glos,347.html

dzięki i pozdrawiam :)

 
Avatar
Małorolny / 30 maja 2013 o 21:48
Niech przyjdą to zobaczą u mnie w stodole traktor c-330 prawie 40letni to jest jedna banda PO jebańców rząd do wymiany!
Avatar
prawdziwy podatnik / 29 maja 2013 o 20:30

a czego nie spytaja lekarzy , prawników, sędziów, skąd wille i wypasione fury, skoro tak mało zarabiają.

Avatar
podatnik / 29 maja 2013 o 16:49
Ha ha!!! A to już im chłopy zdradzą co mają pochowane po stodołach i garażach, na o idą dopłaty z naszych podatków. Śmieszne. Chowają psy po stodołach i innych drewutniach kiedy weterynarz chodzi po wsi szczepić je przeciwko wściekliźnie. Ha ha. A co mówić swoje maszyny i bryki. Przecież oni są bardzo biedni. Ha ha ha.
Avatar
sołtys / 2 czerwca 2013 o 19:51

moim zdaniem To Twój mózg jest raczej do wymiany! Jakoś coraz więcej rolników ma dwunapędowce -widać, że zostałeś w tyle i jesteś opóźniony w rozwoju...

Lepiej ćwoku ty się przełącz na drugi napęd, jeżeli go posiadasz .

Avatar
to-to / 2 czerwca 2013 o 19:46

Niech przyjdą to zobaczą u mnie w stodole traktor c-330 prawie 40letni to jest jedna banda PO jebańców rząd do wymiany!


Niech przyjdą to zobaczą u mnie w stodole traktor c-330 prawie 40letni to jest jedna banda PO jebańców rząd do wymiany!

moim zdaniem To Twój mózg jest raczej do wymiany! Jakoś coraz więcej rolników ma dwunapędowce -widać, że zostałeś w tyle i jesteś opóźniony w rozwoju...

moim zdaniem To Twój mózg jest raczej do wymiany! Jakoś coraz więcej rolników ma dwunapędowce -widać, że zostałeś w tyle i jesteś opóźniony w rozwoju...

rozwiń
Avatar
ja / 2 czerwca 2013 o 09:45

Ha ha!!! A to już im chłopy zdradzą co mają pochowane po stodołach i garażach, na o idą dopłaty z naszych podatków. Śmieszne. Chowają psy po stodołach i innych drewutniach kiedy weterynarz chodzi po wsi szczepić je przeciwko wściekliźnie. Ha ha. A co mówić swoje maszyny i bryki. Przecież oni są bardzo biedni. Ha ha ha.

Takich jak  ty powinno sie szczepić na wścieklizne bo szczekasz a  nie masz nawet pojęcia

Avatar
momi / 30 maja 2013 o 22:31

Głosujmy na Lubelszczyznę :)))

http://konkurs.przyjacielenatury.pl/galeria,oddaj-glos,347.html

dzięki i pozdrawiam :)

 
Avatar
Małorolny / 30 maja 2013 o 21:48
Niech przyjdą to zobaczą u mnie w stodole traktor c-330 prawie 40letni to jest jedna banda PO jebańców rząd do wymiany!
Avatar
prawdziwy podatnik / 29 maja 2013 o 20:30

a czego nie spytaja lekarzy , prawników, sędziów, skąd wille i wypasione fury, skoro tak mało zarabiają.

Avatar
podatnik / 29 maja 2013 o 16:49
Ha ha!!! A to już im chłopy zdradzą co mają pochowane po stodołach i garażach, na o idą dopłaty z naszych podatków. Śmieszne. Chowają psy po stodołach i innych drewutniach kiedy weterynarz chodzi po wsi szczepić je przeciwko wściekliźnie. Ha ha. A co mówić swoje maszyny i bryki. Przecież oni są bardzo biedni. Ha ha ha.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 1

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 11

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 4

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 10

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!