środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Ankiety ws. supermarketów. Urzędnicy spytają mieszkańców o zdanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2012, 16:06

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Władze Janowa Lubelskiego zapytają mieszkańców czy chcą, aby sklepy wielkopowierzchniowe powstawały w mieście. Anonimowe ankiety będą rozdawane w szkołach na początku czerwca. Urząd przygotuje ok. tysiąca formularzy, które za pośrednictwem uczniów trafią do ich rodziców.

Ankietyzacja to jedna z form zaproponowanych przez władze Janowa Lubelskiego w ramach konsultacji społecznych. Kolejny element to spotkania z urzędnikami, które rozpoczęły się w kwietniu.

– W tym roku odbyło się już kilka spotkań – podaje Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego.

– Np. w poniedziałek spotkałem się z młodzieżą, we wtorek z emerytami. Mamy dziesięć standardowych tematów. Dotyczą one m.in. planu zagospodarowania przestrzennego, opodatkowania współwłaścicieli nieruchomości, budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, pozyskania inwestorów, usuwania pokryć dachowych eternitowych czy budowy sklepów wielkopowierzchniowych.

Podczas tych spotkań odbywają się głosowania. – Po tych kilku konsultacjach mamy już jasność odnośnie płatnych parkingów w mieście – tłumaczy Kołtyś.

– Pomysł ten na razie upadł. Wiemy też, że część mieszkańców chce, aby nie zmieniać lokalizacji dworca PKS. Będzie on w dalszym ciągu na rynku, tyle, że będzie zajmować mniej miejsca. W sprawie supermarketów sytuacja jest już w sumie wyklarowana, mimo to chcielibyśmy, aby swoje zdanie wyraziło jeszcze więcej osób.

Stąd pomysł ankiety. – Nie będzie ona jednak skierowana do wszystkich mieszkańców – zapowiada burmistrz Janowa Lubelskiego.

– Chcemy, aby ankiety zabrali dla swoich rodziców uczniowie gimnazjum i starszych klas szkół podstawowych. Będą to ankiety anonimowe. O pomoc zamierzamy poprosić szkoły, nie tylko z tego powodu, aby rozdać te formularze, ale też żeby one w konkretne miejsce wróciły. Zamierzamy to zrobić na początku czerwca. W ankiecie znajdzie się dziesięć krótkich, łatwych pytań.

– W naszym mieście nie ma sklepów o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych – tłumaczy Bożena Czajkowska, sekretarz Janowa Lubelskiego. – Są mniejsze, to sklepy sieci Carrefour i Biedronka. – W ankietach, których przygotujemy ok. tysiąca zapytamy m.in. czy mieszkańcy robią zakupy w dużych czy małych sklepach.

Podczas poniedziałkowego spotkania w Janowskim Ośrodku Kultury młodzież opowiedziała się za budową marketów.

Do tego tematu z dystansem podchodzą zaś miejscowi handlowcy.

– Takie sklepy nie są dla nas dobre – przekonuje jeden z przedsiębiorców z Janowa Lubelskiego. – Będziemy się przed nimi bronić jak tylko będziemy mogli. Budowa marketu oznacza to dla nas przede wszystkich mniej klientów. Konsekwencją, czego jest zmniejszenie zatrudnienia w prowadzonych przez nas sklepach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ello
janowianka
bazar
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ello
Ello (24 czerwca 2012 o 15:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i bardzo dobrze, że powstaną nowe martety ! Jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta, który nie zarabia kokosów, a ceny jakie windują zwykłe "lokalne sklepiki" są nie do przyjęcia dla wielu ludzi ! Pamiętajmy, że supermarkety to również miejsca pracy, których tak mało w naszym mieśćie
Rozwiń
janowianka
janowianka (31 maja 2012 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
markety powinny być jestem za
Rozwiń
bazar
bazar (30 maja 2012 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak zrobią co będą chcieli wiec taka ankieta to tylko mydlenie oczu, że niby się starają...A wiadomo, że market dla handlu lokalnego to nic dobrego...
Rozwiń
gurdel
gurdel (30 maja 2012 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
srali muszki bedzie wiosna Kilka lat temu burmistrz wywalil nas z placu w centrum miasta i postawil biedronke a teraz z obecnego targu wywala nas na pola WIEM ze targi przeszkadzaja urzedasom bo wezma w lape i koniec na miejscu obecnego ma byc tesco a ankiety to wielka sciema
Rozwiń
gurdel
gurdel (30 maja 2012 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
srali muszki bedzie wiosna Kilka lat temu burmistrz wywalil nas z placu w centrum miasta i postawil biedronke a teraz z obecnego targu wywala nas na pola WIEM ze targi przeszkadzaja urzedasom bo wezma w lape i koniec na miejscu obecnego ma byc tesco a ankiety to wielka sciema
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!