sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Muzycy, społecznicy, fotograf, sportowcy - to oni otrzymali w tym roku zaszczytne tytuły "Antek roku 2006”.

Jest to lokalne wyróżnienie przyznawane przez społeczność Janowa Lubelskiego. A otrzymują je osoby, firmy lub instytucje wyróżniające się w swojej działalności spośród innych i pozytywnie wpływają na wizerunek miasta.
Człowiekiem roku 2006 został Tadeusz Kuśmierczyk. Jest to znany długoletni działacz sportowy. W ubiegłym roku 2006 jako trener i wychowawca doprowadził zawodnika klubu Olimp w Janowie Lubelskim do uzyskania tytułu Mistrza Polski Juniorów Młodszych w zapasach. Promotorem Roku wybrano Orkiestrę Dętą Olek Orkiestra. Założycielem i kierownikiem działającej już 10 lat Orkiestry jest Aleksander Krzos. W 2006 r. orkiestra wydała płytę z własnymi aranżacjami popularnych, światowych standardów, która jest chętnie kupowana przez miłośników tego typu muzyki.
Indywidualnie zaś doceniono Antoniego Florczaka, znanego w Janowie fotografa. Człowiek chcący połączyć przeszłość, dzień dzisiejszy i przyszłość. Jego wystawę fotograficzną "Umierający Łyczaków” obejrzeli już mieszkańcy Niska, Leżajska, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa , Włodawy i poprzez wersję multimedialną zainteresowani z całej Polski. Prof. dr hab. Stanisław Nicieja - rektor Uniwersytetu Opolskiego, senator Rzeczypospolitej Polski powiedział. - "Pańskie zainteresowanie fotografią połączone z obudowaniem jej historią jest niezwykłe i godne najwyższego szacunku”.
Sponsorami roku zostali: Zakład Przetwórstwa Mięsnego Matthias i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Tytuł Wolontariuszy Roku otrzymała Anna Gontarz za jej działania na rzecz niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu EFFATHA. Antka otrzymał również Wojciech Kuśmierz przede wszystkim na swoją bezinteresowną pomoc w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym.
Janowskimi nadziejami na przyszłość, czyli Talentami Roku wybrano wokalistkę Monikę Rapę. Była laureatką wielu konkursów, przeglądów i festiwali muzycznych. Drugim talentem został Grzegorz Król, zawodnik Janowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Olimp”. W ubiegłym roku wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w zapasach kat.100 kg. Będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy.
Tytuły Super Antka otrzymali za całokształt swojej działalności sportowej i społecznej Tadeusz Rząd, Tadeusz Kołtyś i Ryszard Wasilewski.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!