poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Atak zimy na Lubelszczyźnie. Utrudnienia na drogach (Wasze zdjęcia, relacja)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2010, 07:29

Silny wiatr i nieustannie padający śnieg paraliżuje drogi naszego województwa. Relacjonujemy na bieżąco sytuację na drogach całego regionu.

Najnowsze informacje o sytuacji na drogach woj. lubelskiego znajdziesz w artykule Sytuacja na drogach Lubelszczyzny: Cztery wypadki, 123 kolizje.

Godzina 18:50

- Od rana w powiecie lubelskim zanotowano 42 kolizje i dwa wypadki – informuje Arkadiusz Arciszewski z KWP w Lublinie. – Funkcjonariusze cały czas są na drogach wyjazdowych i starają się udrażniać ruch – dodaje.

Godzina 18:20

- Drogi w Lublinie są bardziej przejezdne. Najtrudniej jest dojechać w stronę Czechowa, w kierunku centrum i w okolice al. Kraśnickiej - mówi dyspozytorka z Radio Taxi Piątki.

Godzina 18:15

Kolejni Czytelnicy informują nas o problemach z poruszaniem się po regionie. Tym razem śnieg zastopował pociągi.

- O godzinie 13:29 wyjechałem z Lublina pociągiem Przewozów Regionalnych na trasie Chełm – Terespol. Powinien być w Łukowie o 15:44, a będę w domu po 20 – zadzwonił do naszej redakcji Janusz Jurek.

Pan Janusz najpierw utknął w Puławach. – Przez godzinę siedzieliśmy w wagonach, bo nie wiedzieliśmy, co się dzieje. W środku zrobiło się zimno i ciemno, bo wyłączono światło – opowiada.

Dopiero o godzinie 17:30 kolejny podstawionym składem dojechał do Dęblina. – Kolejny kurs o 18:52. Siedzę na dworcu w Dęblinie, nie ma tu bankomatu, nie mam jak kupić sobie cokolwiek do jedzenia.

Godzina 18

Najnowsze zdjęcia zimy w Lublinie i w regionie przysłane przez naszych Czytelników można zobaczyć w fotogalerii Atak zimy w Lublinie i regionie.

Godzina 17:45

- W regionie drogi ogólnie są przejezdne. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach dróg wyjazdowych z Lublina – mówi Małgorzata Wnuk z GDDKiA.

Niemal nieprzejezdny jest wyjazd z Lublina w stronę Kraśnika.

– W Konopnicy w okolicach wiaduktu droga jest zablokowana przez TIR-y, które stoją po obu stronach drogi. Przejazd tamtędy jest wahadłowy, kierowcy mogą przejeżdżać pomiędzy ciężarówkami – dodaje.

Ruch odbywa się w tym miejscu bardzo powoli. Reguluje nim policja.

Godzina 17:13

Droga Lubartów - Lublin jest przejezdna w obie strony.

Godzina 16.50
Telefon od czytelnika. - Od godziny 12.30 próbowałem się dostać do Lublina od strony Lubartowa. Stałem w korkach już od Niemiec. Po prawie czterech godzinach czekania kiedy usłyszałem, że wjazd do Lublina jest zamknięty. Wtedy zrezygnowałem i postanowiłem nie wracać dziś do domu – opowiada Zbigniew Uranowski. – Wróciłem do znajomych do Kocka. Takich osób jak ja są setki.

Godzina 15.25
- Ruchem na trasach wjazdowych do miasta kieruje policja - informuje Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Z naszego forum: "Jechałem od Warszawy busem, droga od Kurowa to masakra. Na wjeździe do Lublina wpuszczają busy, autobusy i osobówki."

Godzina 15:15

Przez cały czas dostajemy od Was zdjęcia na Alarm24@dziennikwschodni.pl. Fotogaleria

Godzina 15:04

Rzecznik prasowy MPK Lublin Weronika Opasiak:

"... Wciąż zablokowana jest ul. 3-go Maja i Nałęczowska. Problemy są na al. Kraśnickiej, ul. Filaretów, Wileńskiej, Jana Pawła II, Sikorskiego, Al. Warszawskich, Kunickiego, Gen. Ducha. Ponieważ nieprzejezdna jest ul. Nałęczowska, MPK zdecydowało o skróceniu trasy linii nr 3 i 54.

Autobusy nie dojeżdżają do Dąbrowicy tylko kończą trasę na ul. Morwowej. Podobnie jest z autobusami, które jadą przez 3-go Maja, która jest zablokowana przez jeden z miejskich autobusów. Pojazdy linii: 10, 26, 31 i 57 jadą al. Tysiąclecia, następnie Leszczyńskiego do al. Racławickich i dalej na swoje trasy. Do ul. Wojciechowskiej skrócona została również trasa linii 11.

Dziś rano wysłaliśmy zlecenie do MKK, MPO i KOM-EKO (które odśnieżają przystanki na nasze zlecenie), na uprzątnięcie wszystkich przystanków w mieście. W pierwszej kolejności mają być odśnieżone przystanki w centrum Lublin. Zgodnie z umową, firmy mają obowiązek odśnieżyć przystanek na całej długości zatoki przystankowej. Ponieważ w granicach miasta mamy blisko 660 przystanków, prace potrwają 2-3 dni. Wszystko zależy też od intensywności opadów śniegu."

Godzina 14
Z e-maila od jednego z czytelników: "Drogowcy nie mają jak odśnieżyć ulic, bo wszędzie dojazd blokują stojące w korkach samochody . Gdyby ludzie choć trochę pomyśleli, nie byłoby korków. W taką pogodę jak dziś powinien być zakaz używania aut, wówczas komunikacja miejska szybciej by docierała na przystanki, a drogowcy mieliby możliwość odśnieżenia!!!!"

Godzina 13.40
W trasie utknął podmiejski autobus linii 79 do Konopnicy. Wcześniej w trasie utknęła linia 3. Z powodu blokady ul. Nałęczowskiej trasy linii 3 i 54 zostały skrócone do ul. Morwowej.

Autobusy linii 10, 26, 31 i 57 nadal kursują objazdem omijając stromą ul. Dolną 3 Maja jadąc przez Leszczyńskiego.

Godzina 13.30
Lubelski magistrat właśnie poinformował, że zamyka drogi wjazdowe do Lublina od strony Zamościa, Rzeszowa i Warszawy. Kiedy nie będzie tam ruchu, miasto ma wysłać tam ciężki sprzęt odśnieżający.

Godzina 13:20
Atak zimy w Puławach. Tak wygląda zasypane miasto - zdjęcia na MM Puławy

Godzina 12:56
Podróż z Lubartowa do Lublina to prawdziwa katorga. Relacja i zdjęcia zimy z Kocka na MM Lubartów

Godzina 12.45
Zablokowany wjazd do Lublina od strony Warszawy i Lubartowa- informuje policja. Policjanci kierują samochody ciężarowe na przydrożne parkingi. Tymczasem w Ratuszu trwa debata. Urzędnicy zastanawiają się czy w godzinach popołudniowego szczytu całkowicie nie zamknąć wjazdu do Lublina. Ratusz chce zamknąć drogi wjazdowe do miasta

Godzina 12:40
- W tym momencie na drogach krajowych regionu pracuje 46 piaskarek i 40 pługopiaskarek – wyjaśnia Zofia Markowska z GDDKiA. – Ze śniegiem walczą 104 osoby – dodaje.

Zakorkowane są wjazdy do Lublina – od strony Konopnicy/Kraśnika, Lubartowa i Warszawy.

Godzina 12.30

Padający śnieg zablokował ul. Nałęczowską w Lublinie. Trasy linii autobusowych nr 3 i 54 zostały skrócone do ul. Morwowej, autobusy nie dojeżdżają do Dąbrowicy.

Autobusy, które nie mogą podjechać pod górę blokują ul. 3 Maja. Z kolei przejazd ul. Gospodarczą zablokował stojący w poprzek TIR. W korku utknęły tam autobusy linii 9, 34 i 45 oraz trolejbusy linii 155. Pojazdy MPK utknęły też na wiadukcie Poniatowskiego.

Godzina 12.40

Kolejne zmiany w trasach linii autobusowych spowodowane śnieżnym paraliżem miasta. Pojazdy linii 10, 26, 31 i 57 jadą al. Tysiąclecia do ul. Leszczyńskiego a następnie do Al. Racławickich i dalej zwykłymi trasami. Powodem zmian jest zablokowana przez autobus ul. 3 Maja.

Godzina 12:25

Padający śnieg zablokował ul. Nałęczowską. Trasy linii autobusowych nr 3 i 54 zostały skrócone do ul. Morwowej, autobusy nie dojeżdżają do Dąbrowicy. Autobusy, które nie mogą podjechać pod górę blokują ul. 3 Maja. Przejazd ul. Gospodarczą zablokował stojący w poprzek TIR. W korku utknęły tam autobusy linii 9, 34 i 45 oraz trolejbusy linii 155. Pojazdy MPK utknęły też na wiadukcie Poniatowskiego.

Godzina 11:53

Czy zima zaskoczyła drogowców? Komentujcie na forum pod relacją.

Internauta "szofer" napisał:

"Piaskarki wyjeżdżają dopiero, jak są korki. Powinny już w nocy sypać solą wzniesienia podjazdy,drogi główne, żeby padający śnieg się od razu topił. Sytuacja będzie się ciągle powtarzać, gdyż rządzą odśnieżaniem pseudofachowcy. Polak nie potrafi przewidzieć sytuacji zza biurka, to są tylko teoretycy, a nie fachowcy."

Godzina 11:50

Od północy w powiecie lubelskim doszło do 17 kolizji. Najprawdopodobniej doszło także do jednego wypadku. – W Lublinie na al. Solidarności na wysokości salonu Peugeota kierowca uderzył w słup reklamowy. Pasażerka trafiła do szpitala – mówi Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zapytaliśmy pracowników GDDKiA o wskazane przez naszych Internautów miejsca, gdzie droga jest nieodśnieżana- od trasę Lublin-Chełm, Dęblin-Puławy i Świdnik-Lublin.

- Na wszystkich krajowych drogach pracuje nasz sprzęt. O godzinie 8:00 rano to było 35 pługów i 41 solarek. Niemożliwe, by np. na drodze Lublin-Chełm był tylko jeden pług – informuje Zofia Markowska z punktu informacyjnego GDDKiA w Lublinie.

- Bywa, że kiedy np. tir zablokuje jakąś drogę wysyłamy tam więcej maszyn. Bardzo trudna sytuacja jest przy wjeździe do Lublina od strony al. Spółdzielczości Pracy, tam stanęły tiry. Korek jest aż do Ciecierzyna – dodaje.

Autobusy mają duże problemy z wjazdem pod górę w centrum miasta. Niektórzy kierowcy próbują swoich sił i wspinają się centymetr po centymetrze. Na ulicy 3 Maja przegubowy autobus zablokował drogę. Tuż za nim w kolejce czekają inne. Część zrezygnowanych kierowców wysiadła ze swoich aut i pomagała przepychać blokujące drogę inne samochody.

Podobna sytuacja jest na ulicy Świętoduskiej. Tutaj przy skrzyżowaniu ze Staszica autobus zatrzymał się na środku drogi.

Godzina 11:43

O godz. 11:30 w Ratuszu miała rozpocząć się konferencja prasowa dotycząca odśnieżania w Lublinie. Dziennikarze czekają, bo gospodarze konferencji na razie na nią nie dotarli.

Godzina 11:26

- To jest skandal. Ostrzeżenie, że w Lublinie i regionie będzie zamieć śnieżna było już wczoraj o godz 12. Drogowcy mieli bardzo dużo czasu żeby przygotować ulice. Tymczasem znowu kompletnie zaspali. Ulice są zasypane, chodnikami w centrum Lublina nie da się chodzić. Czy w mieście nie ma żadnych odśnieżarek do chodników? - pyta nasza Czytelniczka Maria, która przysłała także wczorajsze ostrzeżenie od synoptyków:


Godzina 11:21

- Ulice Dolna 3 Maja i 3 Maja w Lublinie zakorkowane przez autobusy MPK, które nie radzą sobie z podjazdem w stronę Krakowskiego Przedmieścia - Informuje Michał S.

Na Świętoduskiej nie może przejechać karetka pogotowia. Stoi na sygnale w korku. Problem też ma autobus MPK linii 17. Pod górkę pchają go... pasażerowie.

Godzina 10:44

Zawiało ulice, chodniki i dachy domów. Samochody z trudem poruszają się po Zamościu. Przechodnie też mieli kłopoty. Jednak wszystkie trasy w mieście i powiecie są przejezdne. Zobacz zdjęcia

Godzina 10:32

Zima - fotogaleria Macieja Kaczanowskiego

Godzina 10:29

Zima - zdjęcia dziennikarzy i Internautów

Godzina 9:59

Atak zimy w Chełmie: Zasypane drogi, spóźnione autobusy

Godzina 9:54

Dziś nad ranem w wypadku zginęła kobieta. Jej samochód wpadł w poślizg.

Godzina 9:44

Ulica Willowa w Lublinie jest nieprzejezdna od ronda przy Sławinkowskiej do Solidarności.

Godzina 9:30

Przed chwilą otrzymaliśmy informację od Barbary Sidor, która znajduje się na ulicy Krańcowej. Jak mówi, wjazd na skrzyżowanie al. Tysiąclecia z ulicą Krańcową jest zablokowany przez ciężarówkę.

- Drogi krajowe w regionie są przejezdne – zapewnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. - Na drogach nam podlegających jeździ 76 jednostek odśnieżających. Jadę teraz do Warszawy po krajowej "siedemnastce” i niemal cały czas jest ciemny asfalt – dodaje.

Godzina 9:20 - wielkie polowanie na pługi


Nasz Czytelnik Bartek natrafił na pług śnieżny na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Problem w tym, że aktualnie większość z nich zamiast odśnieżać ulice - stoi w korku.


Godzina 9:00

W miejscowości Konopnica drogę K-19 w stronę Lublina blokują unieruchomione trzy tiry.

- Na skrzyżowaniu al. Solidarności z ulicą Wodopojną nie działa sygnalizacja świetlna - poinformowała nasza Czytelniczka Iza.

Godzina 8:50
Mieszkańcy Lublina mają problemy z poruszaniem się po mieście samochodami i autobusami. Jak słyszymy, niektórzy do pracy próbują dojechać na rowerze, inni próbują zamówić taksówkę. - Otrzymujemy bardzo wiele zamówień, ale należy liczyć się z tym, że czas oczekiwania na pojazd to nawet 30 minut - słyszymy w dyspozytorni radio taxi 19191. - Można śmiało powiedzieć, że zima zaskoczyła drogowców. Co ciekawe, sprawdzalność pogody dzisiaj wyniosła niemal sto procent.

Taksówkarze ostrzegają, że najgorszej jest na górkach sławinkowskich.

Godzina 8:35

Uwaga kierowcy. Na ulicy Podzamcze zderzyły się autobus komunikacji miejskiej linii 17 z samochodem osobowym. Nikomu nic się nie stało.

Godzina 8:30Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą uzbroić się w cierpliwość. Opóźnienia rozkładu autobusów miejskiego przewoźnika sięgają nawet 30 minut. - Kierowcy skarżą się, że na drogach jest bardzo ślisko. Autobusy mają problem z przejazdem praktycznie przez całe miasto. Czekamy na drogowców, którzy zajmą się odśnieżaniem dróg – mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.


Godzina 8:30

Rozpoczyna się poranny szczyt. Są już znaczne utrudnienia z wjazdem do Lublina od strony Warszawy, Kraśnika, Łęcznej i Zamościa. Najwięcej problemów mają największe i najcięższe samochody.

Godzina 8.20

- Na ulicy Świętochowskiego samochody poruszają się ze średnią prędkością 5 km/h. Autobusy w ogóle nie przyjeżdżają. - ostrzega Karolina Król, nasza Czytelniczka.

Godzina 8:05

- Aleja Jana Pawła II to jeden wielki korek. Tutaj kierowcy muszą uzbroić się w dużą cierpliwość - informuje Łukasz Minkiewicz, nasz Dziennikarz.

Godzina 7:55

- Na ulicy Wileńskiej w Lublinie utworzył się wielki korek. Sięga on na całej długości drogi. Podobnie wygląda sytuacja na ulicy Filaretów, oraz na al. Jana Pawła II - ostrzega nasz Czytelnik Osclublin.

Godzina 7:30

– Na drodze prowadzącej z Kraśnika do Lublina utworzył się dwukilometrowy korek. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami już w Konopnicy – relacjonuje Agnieszka, nasza Czytelniczka.Godzina 7.15

Jak informują strażacy, do tej pory nie mieli zbyt wiele zgłoszeń - Do godziny 7 nie mieliśmy interwencji związanych z silnymi opadami śniegu. Pozostajemy w gotowości - uspokaja dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Godzina 7

W nocy nad nasze województwo nadciągnęła śnieżyca. Przez cały dzień możemy spodziewać się zawiei i zamieci śnieżnych. Tylko do godziny 7 spadło około 15 cm śniegu. - Jedzie się bardzo ciężko – komentuje pan Piotr, taksówkarz z Lublina. - Większość dróg jest biała. Momentami kierowcy nie przekraczają 30km/h.

Warunki na drogach są trudne. Silny wiatr i gęsto padający śnieg niemal w całości pokrył drogi. Taka pogoda utrzyma się przez cały dzień w dzień. Synoptycy przewidują też zawieje i zamiecie śnieżne ze względu na wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h. –nad ranem przewiduje się lokalne wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź – ostrzegają meteorolodzy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Amberif
Kierowca
suchy
(101) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Amberif
Amberif (29 listopada 2010 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że drogowcy nie zainwestowali w odkupienie piasku z Plaży spod Olimpu. Było bym teraz czym pracować. Pozdrawiam Amber
Rozwiń
Kierowca
Kierowca (29 listopada 2010 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żadne służby drogowe nie sprawią by padający śnieg znikł niczym kamfora. Szczególnie wtedy gdy rozpoczyna się poranny szczyt. Nie da rady rozpiąć parasola nad każdą ulicą. Po białym też da się jeździć, trzeba tylko umieć. Dziwię się doświadczonym kierowcom ciężarówek, że ryzykowali jazdę w takich warunkach zamiast poczekać na parkingu. Trzeba pójść w slady innych krajów, bogatszych i z lepszą infrastrukturą, w których jak pada taki śnieg to po prostu zamyka się drogi, a odśnieża po ustaniu opadów. Po co wyrzucać pieniądze w błoto, śniegowe błoto... Stać nas na to...
Rozwiń
suchy
suchy (29 listopada 2010 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='RITTA' timestamp='1291055845' post='394437']
dzisiaj to zimowki to za malo,moj maz jechal z lancuchami na kolach i bylo ok!!!
nie mial problemu ,wiec dziwie sie kierowcom ,ze nie przygotowali sie na taki snieg
[/quote]
a ja jechalem tylko na zimowkach i tez nie mialem problemu
jedyny problem to kierowcy jadacy 30km/h
Rozwiń
kk
kk (29 listopada 2010 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kieorwca' timestamp='1291056105' post='394444']
Właśnie jeszcze dzisiaj zimówki wystarczają w zupełności. Oczywiście mowa o dobrych zimówkach i umiejętności jazdy na nich. Rozumiesz - niskie obroty, delikatne ruszanie. Zimówki i diesel to coś pięknego na taką pogodę.
Gdy już pod spodem oblodzi, to zimówki mogą też nie za wiele dać.
Niemniej gratuluję rozważnego męża! Oby więcej takich kierowców.
[/quote]
Rozwiń
kieorwca
kieorwca (29 listopada 2010 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='RITTA' timestamp='1291055845' post='394437']
dzisiaj to zimowki to za malo,moj maz jechal z lancuchami na kolach i bylo ok!!!
nie mial problemu ,wiec dziwie sie kierowcom ,ze nie przygotowali sie na taki snieg
[/quote]
Właśnie jeszcze dzisiaj zimówki wystarczają w zupełności. Oczywiście mowa o dobrych zimówkach i umiejętności jazdy na nich. Rozumiesz - niskie obroty, delikatne ruszanie. Zimówki i diesel to coś pięknego na taką pogodę.
Gdy już pod spodem oblodzi, to zimówki mogą też nie za wiele dać.
Niemniej gratuluję rozważnego męża! Oby więcej takich kierowców.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (101)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!