czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Bandyta zastrzelony

Dodano: 21 czerwca 2002, 20:19

Wczoraj od kul tomaszowskich policjantów zginął 30-letni mężczyzna, najprawdopodobniej obywatel jednej z republik byłego Związku Radzieckiego. Godzinę wcześniej próbował dokonać napadu na kantor wymiany walut

Kilka minut po jedenastej. Napastnik wchodzi do niewielkiego kantoru przy ul. Zamojskiej. Jest w białej koszuli, ma czarne okulary. Wyciąga pistolet. - Dawaj wszystko - krzyczy łamaną polszczyzną do siedzącego za szybą mężczyzny. Właściciel kantoru podnosi się z krzesła i robi niewielki unik. To płoszy napastnika.
Natychmiast rusza za nim w pościg szef kantoru i jeden z jego pracowników. Uciekinier skręca z ul. Zamojskiej w Rymarską, a następnie w Starozamojską. Tam, w okolicach zakładu produkującego kasze, ślad się urywa. Teren w okolicach rzeki Sołokii obfituje w nieprzebyte chaszcze. Tutaj mógł skryć się bandyta.

W pościg rusza natychmiast 30 policjantów, obława trwa ponad godzinę. Na ślad bandyty naprowadza funkcjonariuszy jeden z pracowników pobliskiego zakładu pracy. Zauważa, go ukrytego w krzakach.
- Wpadł do mnie na podwórko - relacjonuje 13-letni Michał, mieszkaniec jednej z posesji przy ul. Stawisko. - Padły strzały. Zaraz przyjechała karetka.
- Chciał najprawdopodobniej przedostać się do miasta - uważa mieszkający w pobliżu dwudziestolatek. - Usłyszałem chyba cztery strzały. Inni świadkowie mówią o sześciu.
- Napastnik miał przy sobie pistolet gazowy - informuje Bibianna Bortacka z KWP w Lublinie. - Doszło do wymiany ognia. Do bandyty strzelało dwóch policjantów. Mężczyzna zginął.
Ranny został też jeden z funkcjonariuszy. Trafił do szpitala. Ma uszkodzone gałki oczne.
- Na razie nie wiemy, ile dokładnie padło strzałów. Poczekajmy na wyniki sekcji zwłok zastrzelonego - dodaje Bortacka.
Policja próbuje ustalić tożsamość denata. Funkcjonariusze, którzy brali udział we wczorajszej strzelaninie, znajdują się pod stałą opieką psychologa. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24