Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 grudnia 2016 r.
12:10

Będą cięcia etatów w oświacie. Ilu nauczycieli straci pracę dzięki reformie edukacji?

Autor: Zdjęcie autora aa rs bar p.p.
76 57 A A
Na początku grudnia w Łęcznej pracownicy Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego wykorzystali wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, by zaprotestować przeciwko reformie oświaty i likwidacji gimnazjów
Na początku grudnia w Łęcznej pracownicy Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego wykorzystali wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, by zaprotestować przeciwko reformie oświaty i likwidacji gimnazjów

We Włodawie pracę straci 21 nauczycieli, dotkliwej redukcji zatrudnienia nie uniknie także Opole Lubelskie. Gminy i małe miasta najbardziej odczują skutki likwidacji gimnazjów i całej reformy edukacji zaplanowanej przez PiS.

Po wizycie minister edukacji w Lublinie, poseł PiS Sylwester Tułajew obwieścił na swojej stronie internetowej: „(...) Minister Edukacji Narodowej przedstawiając dokładne wyliczenia #ReformaEdukacji zapewniła, że żaden nauczyciel nie straci pracy. Ba! W wyniku reformy edukacji w Lublinie zatrudnienie znajdzie ok. 23 nowych nauczycieli”.

– Nie będzie tak, że nikt nie straci pracy – stwierdziła jednak niedawno Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta Lublin. – Nie zawsze będzie również tak, że nauczyciele, którzy uczą w gimnazjum znajdą zajęcia zgodnie ze swoimi kwalifikacjami – dodała.

– Naszym zdaniem duże miasta, zwłaszcza te na prawach powiatu, lepiej poradzą sobie z reformą – mówi Adam Sosnowski, prezes Okręgu Lubelskiego ZNP. – Będą mieć inne szkoły, do których przeniosą nauczycieli. Gminy nie mają takich możliwości.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 12:48
+1
Nie dałoby się ściągnąć uczniów z Ukrainy, żeby polscy nauczyciele mieli pracę, tak jak robi to UMCS?
Avatar
Capitol_Ubezpieczenia / 10 maja 2017 o 15:09
Tak naprawdę to nie wiadomo, czy nauczyciele będą zwolnieni, czy nie. Wszystko zależy od szkoły i czy nauczyciele są w stanie się przekwalifikować, by nauczać innego przedmiotu. Jest również możliwość całkowitego przekwalifikowania się, np. do sektora finansowego/ubezpieczeniowego.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 09:40
Przez reformy Balcerowicza setki tysięcy ludzi straciło pracę i jakoś musieli żyć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 22:13
Niech zwolnią emerytów i zlikwidują nadgodziny to nikogo nie trzeba będzie zwalniać.
Avatar
woźny / 2 stycznia 2017 o 19:27
Ciągle im mało.
Avatar
lula / 31 grudnia 2016 o 08:19
ja mam nadzieję, że nauczyciele prowadzący firmy (nie związane z edukacją) w końcu opuszczą szkołe, jest takich mnóstwo w każdej wsi pod Lublinem
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 17:58
Po zwalniają nas to odbije się na innych nie przedłuże umowy na internet po kieszeni dostaje sieć, nie mam na wczasy biuro podróży. Ludzie jakąś traumę macie.Ludzie wschodu jak śpiewała kiedyś Siekiera zacofani, zawistni katole
Avatar
ayo / 29 grudnia 2016 o 06:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mam inne doświadczenia. W mojej szkole bardzo rzadko rozmawiało się na tematy polityczne (obecnie dość często). Za czasów PO też krytycznie się wypowiadałem odnośnie podstaw programowych, siatki godzin, ewaluacji, egzaminów zewnętrznych, likwidacji szkół, ewaluacji, stopni awansu zawodowego itp. Różnica jest taka, że wtedy słuchano i nie obrażano. Inna sprawa to skuteczność tych działań, i wtedy i teraz jest prawie żadna.
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej...
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 22:14
a ja nie popieram ani ich ani górników, pielęgniarek i całej reszty budżetówki w tym urzędasów z Zus, US i innych.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 21:01
Może ktoś miał być nauczycielem ale nie wyszło. No i taki uraz pozostał.
Avatar
Capitol_Ubezpieczenia / 10 maja 2017 o 15:09
Tak naprawdę to nie wiadomo, czy nauczyciele będą zwolnieni, czy nie. Wszystko zależy od szkoły i czy nauczyciele są w stanie się przekwalifikować, by nauczać innego przedmiotu. Jest również możliwość całkowitego przekwalifikowania się, np. do sektora finansowego/ubezpieczeniowego.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 09:40
Przez reformy Balcerowicza setki tysięcy ludzi straciło pracę i jakoś musieli żyć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 22:13
Niech zwolnią emerytów i zlikwidują nadgodziny to nikogo nie trzeba będzie zwalniać.
Avatar
woźny / 2 stycznia 2017 o 19:27
Ciągle im mało.
Avatar
lula / 31 grudnia 2016 o 08:19
ja mam nadzieję, że nauczyciele prowadzący firmy (nie związane z edukacją) w końcu opuszczą szkołe, jest takich mnóstwo w każdej wsi pod Lublinem
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 17:58
Po zwalniają nas to odbije się na innych nie przedłuże umowy na internet po kieszeni dostaje sieć, nie mam na wczasy biuro podróży. Ludzie jakąś traumę macie.Ludzie wschodu jak śpiewała kiedyś Siekiera zacofani, zawistni katole
Avatar
ayo / 29 grudnia 2016 o 06:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mam inne doświadczenia. W mojej szkole bardzo rzadko rozmawiało się na tematy polityczne (obecnie dość często). Za czasów PO też krytycznie się wypowiadałem odnośnie podstaw programowych, siatki godzin, ewaluacji, egzaminów zewnętrznych, likwidacji szkół, ewaluacji, stopni awansu zawodowego itp. Różnica jest taka, że wtedy słuchano i nie obrażano. Inna sprawa to skuteczność tych działań, i wtedy i teraz jest prawie żadna.
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej...
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 22:14
a ja nie popieram ani ich ani górników, pielęgniarek i całej reszty budżetówki w tym urzędasów z Zus, US i innych.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 21:01
Może ktoś miał być nauczycielem ale nie wyszło. No i taki uraz pozostał.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 20:58
NO, no ale opinie!!! Ktoś ma tu duży problem. Radzę jak najszybciej do specjalisty.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 19 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 0 1

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 0

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 1

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.