Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2010 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Będą pieniądze na budowę "Orlików” i "schetynówek” (lista dróg)

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 10 A A

Najbiedniejszym gminom rząd w połowie sfinansuje budowę boisk "Orlik”. Będą też pieniądze na remonty dróg lokalnych czyli tzw. schetynówek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rząd chce, żeby do końca przyszłego roku w każdej gminie był przynajmniej jeden "Orlik”. Wnioski na dofinansowanie budowy boisk można składać do końca marca 2011 roku.

Boisko musi powstać do 31 grudnia przyszłego roku. Budowa jednego "Orlika” kosztuje ok. 1 mln zł.

Będą też dotacje na remonty dróg lokalnych. Zgodnie z planem zatwierdzonym przez Jerzego Millera, szefa MSWiA, na Lubelszczyźnie w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg 2008–2011 zostanie wyremontowanych w przyszłym roku 16 odcinków dróg powiatowych i 41 odcinków dróg gminnych.

Nowy asfalt dostaną kierowcy m.in. w miejscowości Płusy (gm. Księżpol), Biłgoraju (ul. Poniatowskiego), Siennicy Różanej, Rykach, Dołhobyczowie (mała obwodnica centrum miejscowości), Parczewie (ulice: Szpitalna, Chałubińskiego i połączenie z ulicą Ogrodową).

Pełna lista dofinansowanych dróg w załącznikach do tego artykułu.

W 2011 roku zostanie zrealizowanych w kraju 680 inwestycji, obejmujących blisko 2,1 tys. km dróg lokalnych (około 868 km gminnych i ponad 1,2 tys. km powiatowych).

– Spodziewamy się, że liczba inwestycji będzie wyższa dzięki oszczędnościom poprzetargowym – mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowa MSWiA.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Darek / 28 grudnia 2010 o 08:21
Gmina Chodel znów rok do tyłu. Co ten wójcina robi w tej gminie? A mówiłem przed wyborami: nie głosujcie na starego dziada bo on nic poza szczuciem nie potrafi. Jemu wszyscy utrudniają i stąd te niepowodzenia. Możliwości kredytowania się skończyły, własnych zwiększonych dochodów brak, przesiedzi więc stary wypalony ramol przez kolejne cztery lata a wam ciemnym wciśnie remont śmierdzącego kina. Ręce opadają.
Avatar
mindex / 28 grudnia 2010 o 00:44
[quote name='piłkarz' timestamp='1293475390' post='412054']
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
[/quote]

Warszawa pier***i Wrocław. ;D
Avatar
mieszkaniec / 27 grudnia 2010 o 22:05
Wynika z artykułu że obiecywana przez Burmistrza budowa ulic w Międzyrzecu P w ramach tego programu były tylko obiecanką wyborczą a g....pi naród dał się drugi raz nabrać!!!
Avatar
piłkarz / 27 grudnia 2010 o 19:43
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
Avatar
Maciek / 27 grudnia 2010 o 18:28
To jest news dla kre tynów, którzy głosowali na PO. Już nikt chyba nie wierzy w te brednie o drogach i pseudosukcesach. Od początku roku podwyżki cen wszystkiego i obniżka płac , kradzież emerytur. Kłamstwa , łgarstwa, obłuda, sprzedaż kraju , oddanie niepodległości, upadlanie patriotów, kolaboracja z kacapami. Oto rządy PO. Kupujcie to dalej, ockniecie się jak już będziecie mieć gołe dupska.
Avatar
kierowca / 27 grudnia 2010 o 18:02
Zapomnij o S17. Nawet nie wiesz ile to już razy słyszałem obietnice budowy tej drogi.
Dzisiaj słyszałem, że już jest obcięta ta inwestycja, a samorządowcy dla picu pewnie jeszcze z miesiąc pogrożą skargą, a potem ucichną żeby nie psuć Donkowi statystyk wyborczych.
Złodziejstwo piep....ne.
Tylko patrzeć jak oddzieli Wisła bogaty zachód od biednego PSLowskiego wschodu.
Avatar
PrawdziweobliczePoteraz / 27 grudnia 2010 o 17:53
DAJCIE KASĘ NA S17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
cdr / 27 grudnia 2010 o 15:28
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze schetynówek wierzchowiska - zalesie, czytaj juzik ze zrozumieniem.
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze ... rozwiń
Avatar
fujara bełżycka / 27 grudnia 2010 o 15:12
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
Avatar
larry / 27 grudnia 2010 o 14:27
Bawcie sie i róbta co chceta....Nie samym jedzeniem ludzie powinni zyc, wystarczy sport, a że w podartych portasach to nic to....:-) Pozdrawiam pryszczatych wyborców PO, hehehe
Avatar
Darek / 28 grudnia 2010 o 08:21
Gmina Chodel znów rok do tyłu. Co ten wójcina robi w tej gminie? A mówiłem przed wyborami: nie głosujcie na starego dziada bo on nic poza szczuciem nie potrafi. Jemu wszyscy utrudniają i stąd te niepowodzenia. Możliwości kredytowania się skończyły, własnych zwiększonych dochodów brak, przesiedzi więc stary wypalony ramol przez kolejne cztery lata a wam ciemnym wciśnie remont śmierdzącego kina. Ręce opadają.
Avatar
mindex / 28 grudnia 2010 o 00:44
[quote name='piłkarz' timestamp='1293475390' post='412054']
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
[/quote]

Warszawa pier***i Wrocław. ;D
Avatar
mieszkaniec / 27 grudnia 2010 o 22:05
Wynika z artykułu że obiecywana przez Burmistrza budowa ulic w Międzyrzecu P w ramach tego programu były tylko obiecanką wyborczą a g....pi naród dał się drugi raz nabrać!!!
Avatar
piłkarz / 27 grudnia 2010 o 19:43
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
Avatar
Maciek / 27 grudnia 2010 o 18:28
To jest news dla kre tynów, którzy głosowali na PO. Już nikt chyba nie wierzy w te brednie o drogach i pseudosukcesach. Od początku roku podwyżki cen wszystkiego i obniżka płac , kradzież emerytur. Kłamstwa , łgarstwa, obłuda, sprzedaż kraju , oddanie niepodległości, upadlanie patriotów, kolaboracja z kacapami. Oto rządy PO. Kupujcie to dalej, ockniecie się jak już będziecie mieć gołe dupska.
Avatar
kierowca / 27 grudnia 2010 o 18:02
Zapomnij o S17. Nawet nie wiesz ile to już razy słyszałem obietnice budowy tej drogi.
Dzisiaj słyszałem, że już jest obcięta ta inwestycja, a samorządowcy dla picu pewnie jeszcze z miesiąc pogrożą skargą, a potem ucichną żeby nie psuć Donkowi statystyk wyborczych.
Złodziejstwo piep....ne.
Tylko patrzeć jak oddzieli Wisła bogaty zachód od biednego PSLowskiego wschodu.
Avatar
PrawdziweobliczePoteraz / 27 grudnia 2010 o 17:53
DAJCIE KASĘ NA S17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
cdr / 27 grudnia 2010 o 15:28
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze schetynówek wierzchowiska - zalesie, czytaj juzik ze zrozumieniem.
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze ... rozwiń
Avatar
fujara bełżycka / 27 grudnia 2010 o 15:12
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
Avatar
larry / 27 grudnia 2010 o 14:27
Bawcie sie i róbta co chceta....Nie samym jedzeniem ludzie powinni zyc, wystarczy sport, a że w podartych portasach to nic to....:-) Pozdrawiam pryszczatych wyborców PO, hehehe
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 28 61

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!