środa, 24 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Będzie kurort w Witoszynie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2004, 23:07

Na najbliższej sesji radni kazimierskiej gminy rozpatrywać będą prośbę jednej ze znanych polsko-włoskich firm o zgodę na wybudowanie w Witoszynie sanatorium kardiologicznego.

– Tak, u nas można zakładać kurorty. O czystości środowiska świadczy fakt, że Potok Witoszyński aż „gotuje się” od pstrągów, natomiast w pobliskiej rzece Bystrej łowi się raki. Ale wcześniej należy poprawić drogi i dokończyć kanalizację – mówi Stanisław Pałka z Wierzchoniowa. Świetnie trzyma się mimo siódmego krzyżyka na karku i jest radnym nieprzerwanie od 30 lat.
Najpilniejsze jest utwardzenie drogi w kol. Węgierzec. Łączy Rzeczycę, Witoszyn, Skowieszynek i Wierzchoniów, tą trasą dojeżdża się do ujęcia wodociągowego. Trzykilometrowy odcinek jest utwardzony, pozostała część to istna droga przez mękę dla kierowców.
Mówi Stanisław Pałka:
– Najlepiej byłoby położyć tu asfalt. Jak ostrożnie wyliczyliśmy, kosztowałoby to ok. 1 mln zł.
– Na to gminy nie stać – replikuje burmistrz miasta i gminy Kazimierz, Andrzej Szczypa.
Radny Pałka nie należy do osób, którym w przypadku trudności opadają ręce. Zorientował się, że w okolicach Gołębia kolejarze wymieniają tłuczeń pod torami. Grubszy pozostawiają, natomiast drobniejszy można nieodpłatnie zabrać. Już rozmawiał z posiadającym samochód sąsiadem Piskorkiem na temat przywiezienia tłucznia. Ale Pałka wie, że to rozwiązanie na krótką metę. Dlatego dopinguje burmistrza Szczypę do starań o środki na budowę drogi z prawdziwego zdarzenia Bo inaczej do sanatorium, choćby najlepszego, nikt nie przyjedzie. A sam w gazetach i telewizji poszukuje wiadomości, czy unia nie sfinansowałaby takiej drogi.
Radny Pałka przekonuje też sąsiadów z Wierzchoniowa, by przystąpili do budowy 12-kilometrowego odcinka kanalizacji prowadzącej do niedalekiej oczyszczalni, dzięki czemu nie byłoby już wpuszczania ścieków do rzeki Bystrej, wpadającej do Wisły.
Po tym, co wyżej napisane, nie będzie kłopotu z odgadnięciem kogo spośród mieszkańców Wierzchoniowa najczęściej spotkać można na placu z łopatą i furmanką.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!