Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 lipca 2010 r.
12:33
Edytuj ten wpis

Będzie remont 151 km dróg powiatowych. Umowa już podpisana

Autor: Zdjęcie autora rp
0 7 A A

Prace na drogach 16 powiatów będą kosztowały 186,5 mln zł i zakończą się w przyszłym roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt - pilotowany przez powiat lubelski - będzie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dziś odpowiednią umowę podpisał starosta lubelski Paweł Pikula i marszałek województwa Krzysztof Grabczuk.

- To jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce. Powiaty domówiły się i złożyły jeden wspólny projekt. Pokazali, że rodzina samorządowa potrafi się dogadać, a nam ułatwili pracę - stwierdza Grabczuk.

- Wybraliśmy te drogi, których przebudowa jest najbardziej potrzebna z punktu widzenia województwa. Trasy powiatowe są ważnym uzupełnieniem dla dróg wojewódzkich i krajowych. Chcemy żeby powstały alternatywne połączenia m. in. do metropolii lubelskiej czy miejsc atrakcyjnych turystycznie - tłumaczy Pikula. Dodaje: - Mam nadzieję, że po realizacji projektu unikniemy zarzutów, że nie uzyskaliśmy efektu globalnego.

Wybudowane lub przebudowane będą fragmenty następujących tras:

* Bełżyce – Strzeszkowice,
* Radawiec – Radawczyk,
* Księżpol – Obsza,
* Dryszczów – Holendry – Dubienka,
* Ostrzyca – Izbica,
* Fajsławice – Ksawerówka,
* Wilkołaz – Urzędów – Annopol,
* Firlej –Przypisówka – Lubartów,
* Białobrzegi – Kock,
* mała obwodnica miasta Łuków,
* Przewłoka – Dębowa Kłoda,
* Oblasy –Janowice,
* Wąwolnica – Poniatowa,
* Brzostówiec – Paskudy,
* Kąkolewnica Wschodnia – Rudnik – Wygnanka,
* Zalesie – Brzeziczki,
* Bystrzejowice – Chmiel,
* Minkowice – Krępiec,
* Połczyn – Trawniki – Kol.Dobryniów,
* Zubowicach –Przewale – Tyszowce,
* Tyszowce – Łaszczów,
* Łaszczów – Zimno,
* Włodawa (ulice Kraszewskiego, Zabagonie, Waligóry, Żołnierzy WiN i ul.Ogrodowa),
* Wólka Łabuńska – granica powiatu zamojskiego,
* Płoskie – Żdanów,
* droga krajowa nr 17 do drogi krajowej nr 48 w Rykach i Dęblinie

Odcinki m.in. tych dróg będą remontowane:

droga Bełżyce - Strzeszkowice:



droga Radawiec - Radawczyk



droga Księżpol - Obsza



droga Dryszczów – Holendry – Dubienka



droga Firlej - Przypisówka - Lubartów



droga Minkowice - Krępiec



droga Tyszowce - Łaszczów i Łaszczów - Zimno



Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 21 lipca 2010 o 09:06
wychodzi niecałe 10 km remontowanej drogi na powiat. tyle co nic
Avatar
Marcel / 21 lipca 2010 o 07:16
Bardzo mnie ciekawi a co z odcinkiem Łuszczów - Kijany? Może Pan Starosta wybrał by sie i zobaczył w jakim stanie jest ta droga.
Avatar
hehe / 20 lipca 2010 o 21:33
hehe, haha
Avatar
Gość / 20 lipca 2010 o 19:15
no nie wiem codziennie pisze dziennik o remontach dróg powiatowych ja człowiek mieszkający przy przyszłej inwestycji takiej jak remont drogi Bełżyce-Strzeszowice wiem ze umowa żadna nie jest podpisana i ze przetarg będzie powtórzony i ze brakuje pieniędzy na remont tej drogi i szukają teraz pieniędzy po gminach. wiec bzdury piszecie tu!! dobrze będzie jeśli ten remont się zacznie w tym roku wsunie to możne nie dobrze bo jak się zacznie to to będzie grudzień a może już będzie -15 stopni i co wtedy będą ta drogę tak kłaść jak remontują tzn gumowcami rozgarniać asfalt?
no nie wiem codziennie pisze dziennik o remontach dróg powiatowych ja człowiek mieszkający przy przyszłej inwestycji takiej jak remont drogi Bełżyce-Strzeszowice wiem ze umowa żadna nie jest podpisana i ze przetarg będzie powtórzony i ze brakuje pieniędzy na remont tej drogi i szukają teraz pieniędzy po gminach. wiec bzdury piszecie tu!! dobrze będzie jeśli ten remont się zacznie w tym roku wsunie to możne nie dobrze bo jak się zacznie to to będzie grudzień a może już będzie -15 stopni i co wtedy będą ta drogę tak kłaść jak remontują... rozwiń
Avatar
logicznie / 20 lipca 2010 o 14:54
Dlaczego tylko część drogi na odcinku Łaszczów-Zimno,kiedy ten nr drogi przebiega dalej przez gminę Ulhówek do Dynisk /granica państwowa/. Jest to nieprzemyślana decyzja zarządu powiatu,myślę,że w/g zasady-tylko koalicja rządząca ma rację-. A gdzie gospodarskie podejście do tematu drogowego i zdrowe,logiczne myślenie włodarzy powiatu?
Avatar
monisia / 20 lipca 2010 o 14:43
Tak jak zrobią to uwierzę jak na razie PR przed wyborami samorządowymi w DW trwa w najlepsze.
Avatar
szofer / 20 lipca 2010 o 14:01
A kiedy droga nr 2267 L Niedrzwica Duża – Krebsówka – Osmolice???
Ileż można remontować tę drogę??? Panowie drogowcy z powiatu- zlitujcie się!!!!
Avatar
jon / 21 lipca 2010 o 09:06
wychodzi niecałe 10 km remontowanej drogi na powiat. tyle co nic
Avatar
Marcel / 21 lipca 2010 o 07:16
Bardzo mnie ciekawi a co z odcinkiem Łuszczów - Kijany? Może Pan Starosta wybrał by sie i zobaczył w jakim stanie jest ta droga.
Avatar
hehe / 20 lipca 2010 o 21:33
hehe, haha
Avatar
Gość / 20 lipca 2010 o 19:15
no nie wiem codziennie pisze dziennik o remontach dróg powiatowych ja człowiek mieszkający przy przyszłej inwestycji takiej jak remont drogi Bełżyce-Strzeszowice wiem ze umowa żadna nie jest podpisana i ze przetarg będzie powtórzony i ze brakuje pieniędzy na remont tej drogi i szukają teraz pieniędzy po gminach. wiec bzdury piszecie tu!! dobrze będzie jeśli ten remont się zacznie w tym roku wsunie to możne nie dobrze bo jak się zacznie to to będzie grudzień a może już będzie -15 stopni i co wtedy będą ta drogę tak kłaść jak remontują tzn gumowcami rozgarniać asfalt?
no nie wiem codziennie pisze dziennik o remontach dróg powiatowych ja człowiek mieszkający przy przyszłej inwestycji takiej jak remont drogi Bełżyce-Strzeszowice wiem ze umowa żadna nie jest podpisana i ze przetarg będzie powtórzony i ze brakuje pieniędzy na remont tej drogi i szukają teraz pieniędzy po gminach. wiec bzdury piszecie tu!! dobrze będzie jeśli ten remont się zacznie w tym roku wsunie to możne nie dobrze bo jak się zacznie to to będzie grudzień a może już będzie -15 stopni i co wtedy będą ta drogę tak kłaść jak remontują... rozwiń
Avatar
logicznie / 20 lipca 2010 o 14:54
Dlaczego tylko część drogi na odcinku Łaszczów-Zimno,kiedy ten nr drogi przebiega dalej przez gminę Ulhówek do Dynisk /granica państwowa/. Jest to nieprzemyślana decyzja zarządu powiatu,myślę,że w/g zasady-tylko koalicja rządząca ma rację-. A gdzie gospodarskie podejście do tematu drogowego i zdrowe,logiczne myślenie włodarzy powiatu?
Avatar
monisia / 20 lipca 2010 o 14:43
Tak jak zrobią to uwierzę jak na razie PR przed wyborami samorządowymi w DW trwa w najlepsze.
Avatar
szofer / 20 lipca 2010 o 14:01
A kiedy droga nr 2267 L Niedrzwica Duża – Krebsówka – Osmolice???
Ileż można remontować tę drogę??? Panowie drogowcy z powiatu- zlitujcie się!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 0

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 10 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 17

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?