poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Będzie ul. Kraśnik. W Belgii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2012, 16:58
Autor: (aa)

Ruiselede w Belgii (LimoWreck / CCBY)
Ruiselede w Belgii (LimoWreck / CCBY)

Od niedzieli Kraśnik będzie miał swoją ulicę w mieście Ruiselede w Belgii. Ruiselede jest miastem partnerskim Kraśnika od 9 lat.

Ruiselede jest położone w zachodniej Belgii, ok. 50 km od Brukseli. Oba miasta łączy więź historyczna z II wojny światowej. Polska dywizja pancerna pod dowództwem generała Stanisława Maczka, a w jej składzie 24 Pułk Ułanów z Kraśnika, w sierpniu i wrześniu 1944 roku po ciężkich walkach wyzwolili tereny Flandrii w tym Tielt i leżące nieopodal Ruiselede.

– Dla mnie ma to ogromne znaczenie, że mieszkańcy Ruiselede potrafią oddać hołd miastu, w którym stacjonował 24 Pułk Ułanów – podkreśla Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Belgowie znają historię i darzą Polaków dużym szacunkiem.

– To Belgowie wyszli z propozycją, aby nowa ulica w Ruiselede nosiła imię Kraśnik – podkreśla January Pawlos, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Kraśniku.

Uroczystości rozpoczną się w niedzielę o godz. 10. Wezmą w nich udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Kraśniku. Do Belgii udali się burmistrz, sekretarz miasta i kierownik Wydziału Promocji.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mała
Gość
belzebub
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mała
mała (5 sierpnia 2012 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze że burmistrz wyjechał Przynajmniej w mieście spokój:)
Rozwiń
Gość
Gość (5 sierpnia 2012 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli ktoś formułuje krytyczne opinie w sposób racjonalny i grzeczny ("[color=rgb(40,40,40)][background=rgb(255,255,255)]pomyłki zdarzają się każdemu", "[/background][/color]zwykłe przejęzyczenie"), to tym samym otwarty jest na kontrargumenty i wyraża gotowość do zmiany swojej opinii na dany temat. A jeśli kontrargumenty, w tak błahej przecież sprawie jak pisownia, to bluzgi w rodzaju: "kij wam w oko" , "nieudacznicy", "niedouczone kmioty"? Wówczas sporo mówią one o ich autorze a nie o poruszanej sprawie. Przykre.
Rozwiń
belzebub
belzebub (4 sierpnia 2012 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niedouczone kmioty. Ja znalazłem cos takiego:
[url="http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CFoQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwroclaw.hydral.com.pl%2Fentity.action%3Fview%3D%26id%3D519764&ei=WI0dUPTZCYTYtAbA9IDYAQ&usg=AFQjCNHa4H27Lz0afXcuOcN7j0hpEwdqTg&sig2=kEMONuICGrr8qcfyEPXALw"]"Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 im. Przyjaźni Narodów Świata"[/url].

Więc logiczne, że ulica w Belgii, gdzie nazw miejscowości się zapewne nie odmienia, będzie "im. Kraśnik". Ale kij wam w oko, czepiajcie się dalej, nieudacznicy
Rozwiń
garotte
garotte (4 sierpnia 2012 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
On po prostu tak kocha to miasto, że traktuje go niemalże jak osobę
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2012 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"To Belgowie wyszli z propozycją, aby nowa ulica w Ruiselede nosiła imię Kraśnik – podkreśla January Pawlos, kierownik Wydziału [url=""][color=blue]Promocji[/color][/url] Urzędu Miasta w Kraśniku". Oczywiście ulica ta nosi nazwę Kraśnik, a nie imię Kraśnik. Konstrukcji "imienia kogoś" używa się w znaczeniu "na czyjąś cześć", np. Ulica im. Bohaterów Westerplatte, czyli Ulica imienia Bohaterów Westerplatte. Zapewne to zwykłe przejęzyczenie. Zresztą pan kierownik Wydziału Promocji, zanim zajął to stanowisko, był nauczycielem biologii, a nie języka polskiego. Nie stawiajmy mu więc zbyt wygórowanych wymagań. Takie pomyłki zdarzają się każdemu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!