piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Będzie ul. Kraśnik. W Belgii

Dodano: 3 sierpnia 2012, 16:58
Autor: (aa)

Ruiselede w Belgii (LimoWreck / CCBY)
Ruiselede w Belgii (LimoWreck / CCBY)

Od niedzieli Kraśnik będzie miał swoją ulicę w mieście Ruiselede w Belgii. Ruiselede jest miastem partnerskim Kraśnika od 9 lat.

Ruiselede jest położone w zachodniej Belgii, ok. 50 km od Brukseli. Oba miasta łączy więź historyczna z II wojny światowej. Polska dywizja pancerna pod dowództwem generała Stanisława Maczka, a w jej składzie 24 Pułk Ułanów z Kraśnika, w sierpniu i wrześniu 1944 roku po ciężkich walkach wyzwolili tereny Flandrii w tym Tielt i leżące nieopodal Ruiselede.

– Dla mnie ma to ogromne znaczenie, że mieszkańcy Ruiselede potrafią oddać hołd miastu, w którym stacjonował 24 Pułk Ułanów – podkreśla Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Belgowie znają historię i darzą Polaków dużym szacunkiem.

– To Belgowie wyszli z propozycją, aby nowa ulica w Ruiselede nosiła imię Kraśnik – podkreśla January Pawlos, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Kraśniku.

Uroczystości rozpoczną się w niedzielę o godz. 10. Wezmą w nich udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Kraśniku. Do Belgii udali się burmistrz, sekretarz miasta i kierownik Wydziału Promocji.

Czytaj więcej o:
mała
Gość
belzebub
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mała
mała (5 sierpnia 2012 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze że burmistrz wyjechał Przynajmniej w mieście spokój:)
Rozwiń
Gość
Gość (5 sierpnia 2012 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli ktoś formułuje krytyczne opinie w sposób racjonalny i grzeczny ("[color=rgb(40,40,40)][background=rgb(255,255,255)]pomyłki zdarzają się każdemu", "[/background][/color]zwykłe przejęzyczenie"), to tym samym otwarty jest na kontrargumenty i wyraża gotowość do zmiany swojej opinii na dany temat. A jeśli kontrargumenty, w tak błahej przecież sprawie jak pisownia, to bluzgi w rodzaju: "kij wam w oko" , "nieudacznicy", "niedouczone kmioty"? Wówczas sporo mówią one o ich autorze a nie o poruszanej sprawie. Przykre.
Rozwiń
belzebub
belzebub (4 sierpnia 2012 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niedouczone kmioty. Ja znalazłem cos takiego:
[url="http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CFoQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwroclaw.hydral.com.pl%2Fentity.action%3Fview%3D%26id%3D519764&ei=WI0dUPTZCYTYtAbA9IDYAQ&usg=AFQjCNHa4H27Lz0afXcuOcN7j0hpEwdqTg&sig2=kEMONuICGrr8qcfyEPXALw"]"Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 im. Przyjaźni Narodów Świata"[/url].

Więc logiczne, że ulica w Belgii, gdzie nazw miejscowości się zapewne nie odmienia, będzie "im. Kraśnik". Ale kij wam w oko, czepiajcie się dalej, nieudacznicy
Rozwiń
garotte
garotte (4 sierpnia 2012 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
On po prostu tak kocha to miasto, że traktuje go niemalże jak osobę
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2012 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"To Belgowie wyszli z propozycją, aby nowa ulica w Ruiselede nosiła imię Kraśnik – podkreśla January Pawlos, kierownik Wydziału [url=""][color=blue]Promocji[/color][/url] Urzędu Miasta w Kraśniku". Oczywiście ulica ta nosi nazwę Kraśnik, a nie imię Kraśnik. Konstrukcji "imienia kogoś" używa się w znaczeniu "na czyjąś cześć", np. Ulica im. Bohaterów Westerplatte, czyli Ulica imienia Bohaterów Westerplatte. Zapewne to zwykłe przejęzyczenie. Zresztą pan kierownik Wydziału Promocji, zanim zajął to stanowisko, był nauczycielem biologii, a nie języka polskiego. Nie stawiajmy mu więc zbyt wygórowanych wymagań. Takie pomyłki zdarzają się każdemu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!