piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Bełżyce: Burmistrz oskarża przewodniczącego o fałszerstwo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2010, 16:09

Szef rady miejskiej sfałszował uchwałę – uważa burmistrz Bełżyc i rozważa skierowanie sprawy do prokuratury. Przewodniczący odpiera zarzuty. Wyjaśnień w tej sprawie zażądała już Regionalna Izba Obrachunkowa.

Na ostatniej sesji Rady Miasta w Bełżycach głosowano nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Ryszardowi Górze z wykonania budżetu za 2009 rok. Wynik głosowania był remisowy 7:7. Radca prawny urzędu stwierdził, że uchwała po prostu nie została przyjęta.

Przewodniczący rady zinterpretował to jednak, jako "nieudzielenie absolutorium”. Uchwałę o takiej treści kazał napisać pracownicy obsługującej radnych. Ta jednak odmówiła.

Zbigniew Król wziął więc sprawy w swoje ręce. Przygotował odpowiedni tekst uchwały, po czym, zgodnie z procedurą, wysłał ją do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.

– Dostaliśmy taki dokument – potwierdza Marek Poniatowski, prezes lubelskiej RIO. – Jest na niej adnotacja przewodniczącego, że zrobił to, bo burmistrz nie chciał jej wysłać. Czekamy teraz na wyjaśnienia z jego strony.

W Bełżycach zawrzało. – To, co zrobił przewodniczący, jest żałosne – uważa burmistrz Ryszard Góra. – Czekamy na pismo z RIO, żeby się do niego ustosunkować. Rozważamy też złożenie doniesienia do prokuratury, bo jest to ewidentne fałszowanie dokumentów.

Burmistrz sądzi, że sprawa ma podłoże polityczne. – Przewodniczący przegrał ze mną w wyborach na burmistrza i teraz za wszelką cenę stara się mnie zdyskredytować w oczach mieszkańców – twierdzi Góra (PSL).

Tymczasem Król, który sympatyzuje z PO i jest inicjatorem powstania w mieście koła tej partii, dziwi się słowom burmistrza.

– To wszystko oszczerstwa, bo nie prowadzę żadnej walki politycznej – zapewnia Zbigniew Król.
Przewodniczący jest przekonany, że postąpił słusznie. – Głosowaliśmy nad uchwałą o udzielenie absolutorium. Do jej przyjęcia potrzebna jest bezwzględna większość głosów, czyli w naszym przypadku osiem. A tego nie było – tłumaczy.

Czy rzeczywiście jest tak, jak mówi przewodniczący? – Abstrahując od Bełżyc, bo nie widziałem protokołu z sesji, to jeśli nie ma większości głosów, nie ma rozstrzygnięcia. Nie można więc przyjąć, że absolutorium nie zostało udzielone – komentuje prezes Marek Poniatowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gosc1
diaz
Darek44
(59) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosc1
gosc1 (6 kwietnia 2011 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszedzie obiecuja i nic nie robia na tym to polega.
Rozwiń
diaz
diaz (6 listopada 2010 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1277494984' post='308100']

O cóż Ci chodzi Mieszkańcze?! To nie burmistrz "zafundował " ,jak piszesz, te różne paskudztwa! Równie dobrze możesz mu zarzucić, że PGRy upadły, a on nic z tym nie zrobił...
Rozwiń
Darek44
Darek44 (5 listopada 2010 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TAk oni nic nie robia czas przejrzec na oczy i wybrac do rady kogos kto chociaz bedzie probowal cokolwiek zrobic najlepiej kogos mlodego CZAS NA ZMAINY!!!!!!!!!!
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (25 czerwca 2010 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan
Burmistrz Ryszard Góra


Panie burmistrzu przypisuje sobie Pan wiele zasług co to Pan zrobił dla gminy i ich mieszkańców i dba o wizerunek naszej miejscowości.
Zafundowano nam mieszkańcom przy ul. Lubelskiej a jest to droga główna łącząca miejscowości z Lublinem i droga najbardziej uczęszczana zlewnię nieczystości jest to piękna wizytówka codziennie po kilka beczek i olbrzymi smród. Nie było by w tym dziwnego gdyby nie sąsiadujące ogródki działkowe ,zafundowaliście emerytom i rencistom godne warunki odpoczynku w smrodzie.
Mamy też piękny budynek po dawnym biurowcu Spomasz przypominający szklaną pułapkę.
Odpadający tynk powybijane szyby i tysiące much padniętych pomiędzy szybami,gdy pada deszcz woda wlewa się szparami do środka i płynie klatką schodową.
Szpital - wspomnę tyle że drzewa rosną na dachu w rynnach i na balkonie. Są to drzewa kilkuletnie rozsadzają mury , dach jest dziurawy woda uszkodziła strop i przy niewielkich opadach deszczu wlewa się do środka.
Od 8 lat jest dyrektorem ZGKiM Antoni Rumiński ten człowiek doprowadził gospodarkę komunalną do upadku.
Przez ten cały czas eksploatowane było wysypisko śmieci – nie zrobił nic żeby go utrzymać w dobrym stanie lub rozbudować , nas mieszkańców zmuszono do przymusowego oddawania śmieci pod karą grzywny ale jak są składowane to widać - na kilometry są roznoszone przez wiatr.
Oczyszczalnia w całkowitej ruinie osad zlewany jest do rowu biologicznego bo żadne z 10 poletek jest niesprawne przez co zafundowaliście mieszkańcom jedną wielką wylęgarnię komarów.
Panie Burmistrzu czy Pan nie wiedział o tym że protokóły kontroli sporządzane przez organa kontrolujące nie były zgodne z prawdą (były fałszowane śą na to dowody) .
Czy to jest możliwe żeby w jednym roku padła oczyszczalnia i wysypisko.
Całych 8 lat ten człowiek nic nie robił tylko brał dyrektorskie pieniądze przez co naszą gminę naraził na olbrzymie koszta.
Czas najwyższy abyście Panowie rozliczyli się z tego przed społeczeństwem.
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2010 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pslek napisał:
Nich p. Poniatowski pokaże chociaż jedną sprawę, dotyczącą przekrętu któregoś z "działaczy" PSL którą doprowadzono do końca i wyciągnieto wnioski wobec krętaczy. Zawsze działanie było " w interesie spolecznym". RIO to wielka fikcja.Dla pocieszenia : Rio ogłosiło konkurs na prezesa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (59)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!