Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 grudnia 2009 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Bełżyce chcą wysypiska śmieci i walczą o dotacje z UE

Autor: Zdjęcie autora (ag)
0 9 A A

O 30 mln zł unijnych dotacji starają się Bełżyce na budowę nowoczesnego wysypiska śmieci. Wartość całej inwestycji miasto szacuje na 45 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypominamy, że w marcu 2008 roku mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową nowoczesnego ekologicznego Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, Celowy Związek Gmin „PROEKOB” rozpoczął starania o pieniądze na budowę.

– Złożył wniosek o dofinansowanie do Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Ryszard Góra, burmistrz Bełżyc. – Jeśli nie będzie błędów w dokumentacji, możemy spodziewać się około 30 mln zł dotacji.

W chwili, gdy burmistrz otrzyma informacje z Urzędu Marszałkowskiego o otrzymaniu pieniędzy, miasto powoła spółkę, która ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej wysypiska i wystąpi o pozwolenie na budowę.

– Udział gminy Bełżyce, czyli wkład własny do projektu, to około 1,6 mln zł w okresie 3 lat – dodaje burmistrz.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yorki / 16 grudnia 2009 o 20:27
mieszkaniec napisał:
a mnie sie tam podoba sprawowanie nowego (o starym szkoda wogóle wspominać) Burmistrza ! Oby tak dalej ... slyszalem ze przyciagnal duzo inwestorów i maja sie rozpoczynac dosc duze jak na Belzyce inwestycje na tych terenach ... lepiej pozno niz wcale ;] Dlatego przypominam : WALCZCIE O DOFINANSOWANIA BO SA TYLKO DO 2013 ROKU!!!

A ja slyszalem, że nie ma żadnych inwestorów. To może napisz o jakich inestorach slyszaleś to i ja się pocieszę.

A zaklad zagospodarowania odpadów to pomysl Czuryszkiewicza i jego zastępcy.

A o żadnych dużych inwestycjach nic mi nie wiadomo.

A ja slyszalem, że nie ma żadnych inwestorów. To może napisz o jakich inestorach slyszaleś to i ja się pocieszę.

A zaklad zagospodarowania odpadów to pomysl Czuryszkiewicza i jego zastępcy.

A o żadnych dużych inwestycjach nic mi nie wiadomo. rozwiń
Avatar
zorientowny / 4 grudnia 2009 o 11:11
asik napisał:
nie wysypisko, a składowisko

nie wysypisko, nie składowisko tylko zakład zagospodarowania, czyli to co uda się odzyskać pójdzie np. do Huty, a reszta i tak musi być wywieziona np.na wysypisko śmieci. To będzie coś w rodzaju sortowni...
Avatar
asik / 3 grudnia 2009 o 13:55
nie wysypisko, a składowisko
Avatar
mieszkaniec / 3 grudnia 2009 o 10:57
a mnie sie tam podoba sprawowanie nowego (o starym szkoda wogóle wspominać) Burmistrza ! Oby tak dalej ... slyszalem ze przyciagnal duzo inwestorów i maja sie rozpoczynac dosc duze jak na Belzyce inwestycje na tych terenach ... lepiej pozno niz wcale ;] Dlatego przypominam : WALCZCIE O DOFINANSOWANIA BO SA TYLKO DO 2013 ROKU!!!
Avatar
1.2.3 / 3 grudnia 2009 o 07:17
1,6mln....z gminy!!!! czysta kpina. A spółka już ja widzę.....Pan radny W., i przewodniczący K.!!!!! Dobrze, że Burmistrz zainwestował w fontannę, bo na nic więcej mieszkańcy przed wyborami nie mają co liczyć.......
Avatar
gasipies / 3 grudnia 2009 o 07:04
Gość napisał:
Dajcie pozwolenia prywaciarzom,wy skorumpowani wsio łapówkowicze.
. ---------- Dajcie nam zezwolenie - a my was urządzimy - Zbychogrzegomir
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 00:35
Dzienniku pisalem maila do was w sprawie smieci, ale jednak sprawa nie ruszona wiec niech czytelnicy go przeczytają.

Najpóźniej w styczniu 2009 dotychczasowe wysypisko ma być zamknięte, a wtedy podrożeje wywóz śmieci i zamiast dotychczasowych 7 zł miesięcznie będziemy płacić o ponad 30 zł ! Warto by wtedy wysyłać faktury na adres RM z podziękowaniem za taki stan rzeczy i prośbą o dofinansowanie różnicy.
A ZZO z pewnością powstanie i któraś gmina będzie robiła na tym dobry interes i jej mieszkańcy będą zadowoleni bo finansowo dla nich śmieci nie będą obciążeniem.
Dzienniku pisalem maila do was w sprawie smieci, ale jednak sprawa nie ruszona wiec niech czytelnicy go przeczytają.

Najpóźniej w styczniu 2009 dotychczasowe wysypisko ma być zamknięte, a wtedy podrożeje wywóz śmieci i zamiast dotychczasowych 7 zł miesięcznie będziemy płacić o ponad 30 zł ! Warto by wtedy wysyłać faktury na adres RM z podziękowaniem za taki stan rzeczy i prośbą o dofinansowanie różnicy.
A ZZO z pewnością powstanie i któraś gmina będzie robiła na tym dobry interes i jej mieszkańcy będą zadowoleni bo fi... rozwiń
Avatar
Fujara Bełżycka / 2 grudnia 2009 o 23:53
Szukają jeleni ,a kasę i tak rozdzielą po swojakach.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 23:50
Dajcie pozwolenia prywaciarzom,wy skorumpowani wsio łapówkowicze.
Avatar
Yorki / 16 grudnia 2009 o 20:27
mieszkaniec napisał:
a mnie sie tam podoba sprawowanie nowego (o starym szkoda wogóle wspominać) Burmistrza ! Oby tak dalej ... slyszalem ze przyciagnal duzo inwestorów i maja sie rozpoczynac dosc duze jak na Belzyce inwestycje na tych terenach ... lepiej pozno niz wcale ;] Dlatego przypominam : WALCZCIE O DOFINANSOWANIA BO SA TYLKO DO 2013 ROKU!!!

A ja slyszalem, że nie ma żadnych inwestorów. To może napisz o jakich inestorach slyszaleś to i ja się pocieszę.

A zaklad zagospodarowania odpadów to pomysl Czuryszkiewicza i jego zastępcy.

A o żadnych dużych inwestycjach nic mi nie wiadomo.

A ja slyszalem, że nie ma żadnych inwestorów. To może napisz o jakich inestorach slyszaleś to i ja się pocieszę.

A zaklad zagospodarowania odpadów to pomysl Czuryszkiewicza i jego zastępcy.

A o żadnych dużych inwestycjach nic mi nie wiadomo. rozwiń
Avatar
zorientowny / 4 grudnia 2009 o 11:11
asik napisał:
nie wysypisko, a składowisko

nie wysypisko, nie składowisko tylko zakład zagospodarowania, czyli to co uda się odzyskać pójdzie np. do Huty, a reszta i tak musi być wywieziona np.na wysypisko śmieci. To będzie coś w rodzaju sortowni...
Avatar
asik / 3 grudnia 2009 o 13:55
nie wysypisko, a składowisko
Avatar
mieszkaniec / 3 grudnia 2009 o 10:57
a mnie sie tam podoba sprawowanie nowego (o starym szkoda wogóle wspominać) Burmistrza ! Oby tak dalej ... slyszalem ze przyciagnal duzo inwestorów i maja sie rozpoczynac dosc duze jak na Belzyce inwestycje na tych terenach ... lepiej pozno niz wcale ;] Dlatego przypominam : WALCZCIE O DOFINANSOWANIA BO SA TYLKO DO 2013 ROKU!!!
Avatar
1.2.3 / 3 grudnia 2009 o 07:17
1,6mln....z gminy!!!! czysta kpina. A spółka już ja widzę.....Pan radny W., i przewodniczący K.!!!!! Dobrze, że Burmistrz zainwestował w fontannę, bo na nic więcej mieszkańcy przed wyborami nie mają co liczyć.......
Avatar
gasipies / 3 grudnia 2009 o 07:04
Gość napisał:
Dajcie pozwolenia prywaciarzom,wy skorumpowani wsio łapówkowicze.
. ---------- Dajcie nam zezwolenie - a my was urządzimy - Zbychogrzegomir
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 00:35
Dzienniku pisalem maila do was w sprawie smieci, ale jednak sprawa nie ruszona wiec niech czytelnicy go przeczytają.

Najpóźniej w styczniu 2009 dotychczasowe wysypisko ma być zamknięte, a wtedy podrożeje wywóz śmieci i zamiast dotychczasowych 7 zł miesięcznie będziemy płacić o ponad 30 zł ! Warto by wtedy wysyłać faktury na adres RM z podziękowaniem za taki stan rzeczy i prośbą o dofinansowanie różnicy.
A ZZO z pewnością powstanie i któraś gmina będzie robiła na tym dobry interes i jej mieszkańcy będą zadowoleni bo finansowo dla nich śmieci nie będą obciążeniem.
Dzienniku pisalem maila do was w sprawie smieci, ale jednak sprawa nie ruszona wiec niech czytelnicy go przeczytają.

Najpóźniej w styczniu 2009 dotychczasowe wysypisko ma być zamknięte, a wtedy podrożeje wywóz śmieci i zamiast dotychczasowych 7 zł miesięcznie będziemy płacić o ponad 30 zł ! Warto by wtedy wysyłać faktury na adres RM z podziękowaniem za taki stan rzeczy i prośbą o dofinansowanie różnicy.
A ZZO z pewnością powstanie i któraś gmina będzie robiła na tym dobry interes i jej mieszkańcy będą zadowoleni bo fi... rozwiń
Avatar
Fujara Bełżycka / 2 grudnia 2009 o 23:53
Szukają jeleni ,a kasę i tak rozdzielą po swojakach.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 23:50
Dajcie pozwolenia prywaciarzom,wy skorumpowani wsio łapówkowicze.

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył?

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył? 1 0

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Hrubieszowie.

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja?

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja? 1 1

Rolnicy, którzy w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) zrezygnowali z hodowli, szukają alternatywnych źródeł dochodu. Marszałek województwa lubelskiego proponuje im m.in. hodowlę bydła

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać?

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać? 1 2

Władze Lublina biorą się za liczenie pasażerów w podmiejskich autobusach. Zaczęły od linii do Świdnika. Po co? – Żeby sprawdzić zapotrzebowanie na kursy – mówią miejscy urzędnicy od komunikacji. Już teraz wiadomo, że od 7 maja więcej będzie kursów linii 55 między Lublinem a Świdnikiem

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur
galeria

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur 13 0

O godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur będzie Wielkie Otwarcie Wielokranu Browaru Zakładowego. Zajrzeliśmy za kulisy.

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 4 4

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 3 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 8

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 150 12

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 115 11

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 3 8

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)