Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 lipca 2010 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Bełżyce: Dyrektorka szkoły robiła zakupy w sklepie swojego męża

0 52 A A

Dyrektorka Zespołu Szkół nr 2 w Bełżycach kupowała materiały budowlane w sklepie swojego męża, który jednocześnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Miasta. Regionalne Izba Obrachunkowa zapowiada kontrolę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli placówek podległych burmistrzowi. Okazało się, że w czerwcu 2008 roku dyrektor Zespołu Szkół nr 2 kupiła kostkę brukową w sklepie swojego męża. – Faktura opiewała na kwotę ponad 18 tys. zł – wyjaśnia Ryszard Góra, burmistrz Bełżyc.

W szkole przeprowadzono ponowną kontrolę. Chodziło o dokumenty z trzech lat – od stycznia 2007 do grudnia 2009 r. – Okazało się, że około 30 procent faktur wystawiła firma należąca do męża pani dyrektor – dodaje burmistrz Bełżyc.

M.in. w październiku 2007 roku szkoła kupiła za ponad dwa tysiące złotych w sklepie Zbigniewa Króla materiały wykorzystane do remontu szatni w gimnazjum. Z kolei pod koniec 2009 roku wydano ponad 1235 zł na materiały do montażu pieca do centralnego ogrzewania i remontu instalacji c.o. Łączna wartość faktur na zakup materiałów budowlanych i narzędzi w kontrolowanym okresie to ponad 30 tys. zł.

Cecylia Król, dyrektor ZS nr 2 i jej mąż Zbigniew Król, który pełni funkcję przewodniczącego Rady Miasta, nie widzą w tym nic złego. – Nikt nie zakazał mi kupować u męża, jeśli ma najtaniej – wyjaśnia Cecylia Król. – Cokolwiek brałam to były to najmniejsze koszty.

– Nie ma żadnego konfliktu interesów. Nie widzę w tym nic złego. Czy przez to, że jestem radnym mam swoją działalność wyprowadzić z Bełżyc – pyta Zbigniew Król. Przewodniczący Rady Miasta Bełżyc zapewnia, że od lat pomaga szkole. – Wypożyczam narzędzia, ludzie z mojej firmy wykonują potrzebne prace, gratis przywożę towar kupiony w Lublinie – wylicza Król.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, burmistrz wstrzymał wypłacenie dodatku motywacyjnego pani dyrektor.
– Dla mnie sytuacje jest niezręczna. Wcześniej pani dyrektor otrzymała nagrodę, bez konkursu przedłużyłem z nią umowę na kolejnych 5 lat – mówi Ryszard Góra.

Państwo Król uważają, że to nagonka. Zapowiadają, że z powodu wstrzymania wypłaty dodatku motywacyjnego pani dyrektor podają burmistrza do sądu.

Sprawą zainteresowała się policja. Zwróciła się do Regionalnej Izbie Obrachunkowej z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli. – Prawdopodobnie w sierpniu rozpocznie się kontrola kompleksowa w Bełżycach. Przeprowadza się ją co 4 lata. Będziemy sprawdzać m.in. Zespół Szkół nr 2. Nie wiadomo jeszcze, ile czasu będzie to trwało – wyjaśnia Alina Smagała, zastępca prezesa RIO w Lublinie.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konserwa / 16 grudnia 2010 o 21:07
miejscowością tą powinień się zając jakiś prawicowiec z UPR'u najlepiej.
Szkoda,że ludzie boją się głosować, na postacie, które naprawdę chcą coś zmienić...
Avatar
kibol / 26 września 2010 o 18:29
[quote name='Gość' date='25 wrzesień 2010 - 19:01 ' timestamp='1285434115' post='352450']
Zakopane ? - a czy tej wyjazd nie był uzgadniany z władzami?
[/quote]

tak był uzgadniany z władzmi klubu ?!
Avatar
Gość / 25 września 2010 o 19:01
[quote name='bloki' date='25 wrzesień 2010 - 13:22 ' timestamp='1285413723' post='352377']
bardzo delikatnie to ująłeś ,ale to święta prawda,WSTYD
[/quote]
Zakopane ? - a czy tej wyjazd nie był uzgadniany z władzami?
Avatar
bloki / 25 września 2010 o 13:22
[quote name='lolo' date='25 wrzesień 2010 - 12:29 ' timestamp='1285410556' post='352361']
Zbliża się koniec kadencji i powoli odsłania się obraz naszej rady. Mieliśmy radnego machore co kradł gminny tłuczeń, mieliśmy radnego przewodniczacego króloka co żone w materiały budowlane zaopatrywał w państwowej placówce oświatowej ( oczywiście dowóz z lublina "ghatyz"), w końcu mieliśmy radnego prezesa uni co sobie za pieniądze gminne do Zakopca jeździł i za pieniądze gminne wóde kupował i dobrze się bawił. Mieliśmy również grupe radnych która to wszystko popierała a oprócz tego nic nie robiła( pluciak, pietrasie,itd). Taki to obraz rady przedstawia się po czterevchg latach.
[/quote]
bardzo delikatnie to ująłeś ,ale to święta prawda,WSTYD
[quote name='lolo' date='25 wrzesień 2010 - 12:29 ' timestamp='1285410556' post='352361']
Zbliża się koniec kadencji i powoli odsłania się obraz naszej rady. Mieliśmy radnego machore co kradł gminny tłuczeń, mieliśmy radnego przewodniczacego króloka co żone w materiały budowlane zaopatrywał w państwowej placówce oświatowej ( oczywiście dowóz z lublina "ghatyz"), w końcu mieliśmy radnego prezesa uni co sobie za pieniądze gminne do Zakopca jeździł i za pieniądze gminne wóde kupował i dobrze się b... rozwiń
Avatar
lolo / 25 września 2010 o 12:29
Zbliża się koniec kadencji i powoli odsłania się obraz naszej rady. Mieliśmy radnego machore co kradł gminny tłuczeń, mieliśmy radnego przewodniczacego króloka co żone w materiały budowlane zaopatrywał w państwowej placówce oświatowej ( oczywiście dowóz z lublina "ghatyz"), w końcu mieliśmy radnego prezesa uni co sobie za pieniądze gminne do Zakopca jeździł i za pieniądze gminne wóde kupował i dobrze się bawił. Mieliśmy również grupe radnych która to wszystko popierała a oprócz tego nic nie robiła( pluciak, pietrasie,itd). Taki to obraz rady przedstawia się po czterevchg latach.
Zbliża się koniec kadencji i powoli odsłania się obraz naszej rady. Mieliśmy radnego machore co kradł gminny tłuczeń, mieliśmy radnego przewodniczacego króloka co żone w materiały budowlane zaopatrywał w państwowej placówce oświatowej ( oczywiście dowóz z lublina "ghatyz"), w końcu mieliśmy radnego prezesa uni co sobie za pieniądze gminne do Zakopca jeździł i za pieniądze gminne wóde kupował i dobrze się bawił. Mieliśmy również grupe radnych która to wszystko popierała a oprócz tego nic nie robiła( pluciak, pietrasie,itd). Taki to ... rozwiń
Avatar
urzędnik / 13 lipca 2010 o 21:27
~antoni~ napisał:
A dla mnie to najlepszy dowód że nie karadnie skoro miał dług. W dzisiejszych czasach niestety wielu ludzi ma długi - niestety tylko tych uczciwych, bo reszta nakradnie, nakręci i żyje kosztem innych!

Nie zauważyłem, żeby ktoś napisał, że Król kradnie.
Natomiast fakt, że nie płacił podatków i w tak dużej kwocle musiał ściągnąć Urząd Skarbowy oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że taki "GASPODARZ" nigdy nie będzie dobrym burmistrzem. Ba. Nigdy nim nie zostanie.
Nawiązując do wątku z piekarzem, zanim coś napiszesz to sprawdź fakty.
Urząd Skarbowy wykazał i udowodnił facetowi ogromne nadużycia, (czyt. złodziejstwo), które chciał przykryć charytatywną działalnością.

Nie zauważyłem, żeby ktoś napisał, że Król kradnie.
Natomiast fakt, że nie płacił podatków i w tak dużej kwocle musiał ściągnąć Urząd Skarbowy oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że taki "GASPODARZ" nigdy nie będzie dobrym burmistrzem. Ba. Nigdy nim nie zostanie.
Nawiązując do wątku z piekarzem, zanim coś napiszesz to sprawdź fakty.
Urząd Skarbowy wykazał i udowodnił facetowi ogromne nadużycia, (czyt. złodziejstwo), które chciał przykryć charytatywną działalnością. rozwiń
Avatar
koncentrat / 13 lipca 2010 o 14:11
Tu chodzi o stołek burmistrza i o to jest awantura. Nie dostał podwyzki burmistrz wiec obciał dodatek motywacyjny żonie Przewodniczacego- dyrektorce szkoły z zemsty na Przewodniczacym i to jest cała prawda a nie kłamstwa podane dziennikarce gadac



A może cała sprawa zaczęła się dużo wcześniej ? Obecny przewodniczacy Rady Miasta p. Król przegrał wybory na Burmistrza Bełżyc z p. Górą i od tego czasu blokuje wszelkie podwyżki dla Burmistrza.
[/quote]

Nie ważne jak się zaczęła, ważne jak się skończy, czyli w sądzie, gdzie bez wątpienia burmistrz beknie. Skąd ta pewność? Zobaczcie jak się biedny wije, jak przebiera nogami - gazety na pomoc zawzywa. Oj chyba bardzo się boi, nobo skoro dwie, czy trzy kolejne kontrole w szkole na Wzgórzu nic nie wykazały, to wszystko jest tam w porządku i piata i dziesiąta kontrola mu nie pomorze. Gdyby cokolwiek było tam nie tak to już dawno burmistrz dopilnował by żeby Królowa poleciała ze stołka, a Król w prokuraturze siedział. Ale kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie i to pan burmistrz sam będzie miał sprawę w sądzie. A to sie porobiło ...
Tu chodzi o stołek burmistrza i o to jest awantura. Nie dostał podwyzki burmistrz wiec obciał dodatek motywacyjny żonie Przewodniczacego- dyrektorce szkoły z zemsty na Przewodniczacym i to jest cała prawda a nie kłamstwa podane dziennikarce gadac



A może cała sprawa zaczęła się dużo wcześniej ? Obecny przewodniczacy Rady Miasta p. Król przegrał wybory na Burmistrza Bełżyc z p. Górą i od tego czasu blokuje wszelkie podwyżki dla Burmistrza.
[/quote]

Nie ważne jak się zaczęła, ważne jak się skończy... rozwiń
Avatar
olga / 13 lipca 2010 o 14:00
aleksander napisał:
(...)Przewodniczący Rady Miasta Bełżyc zapewnia, że od lat pomaga szkole. – Wypożyczam narzędzia, ludzie z mojej firmy wykonują potrzebne prace, gratis przywożę towar kupiony w Lublinie – wylicza Król.
(...) To stwierdzil Król.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodem jest m.in. wartość nieodpłatnego świadczenia uzyskanego przez podatnika w roku podatkowym. Przez nieodpłatne świadczenie należy uznać usługi wykonane na rzecz podatnika nieodpłatnie, czyli bez wzajemnego świadczenia ze strony podatnika w zamian za te usługi.

Wartość nieodpłatnych świadczeń, ustala się:
- jeżeli przedmiotem świadczeń są usługi wchodzące w zakres działalności gospodarczej dokonującego świadczenia – według cen stosowanych wobec innych odbiorców,

Od powyższych usług świadczonych przez przedsiębiorcę Króla placówka szkolna powinna zapłacić podatek.
Jeśli tego nie robi to lamie prawo podatkowe. Odpowiada burmistrz, chyba że powiadomi odpowiednie organa.


A może, że w zamian za te uprzejmości szkoła robi zakupy u przedsiębiorcy a to już chyba podchodzi pod działania korupcyjne.

Patrzę na to wszystko z boku i niedobrze mi się robi, paskudnie zachowujesz się Aleksandrze, przypomina mi to tę sprawę z piekarzem co za darmo chleb ubogim oddawał i jak dołożyli mu podatek to zbankrutował - ktoś zrobił coś dobrego, to od razu straszyć go paragrafami i nie wiadomo czym jeszcze.

Patrzę na to wszystko z boku i niedobrze mi się robi, paskudnie zachowujesz się Aleksandrze, przypomina mi to tę sprawę z piekarzem co za darmo chleb ubogim oddawał i jak dołożyli mu podatek to zbankrutował - ktoś zrobił coś dobrego, to od razu straszyć go paragrafami i nie wiadomo czym jeszcze. rozwiń
Avatar
~antoni~ / 13 lipca 2010 o 13:52
Gość napisał:
Rodzina Królów królUJE na liscie dłużników .
Król nie płacił podatków od kilku lat,musiał je ściągac z niego Urząd Skarbowy,to skandal !Przewodniczacy Rady!Kandydat na burmistrza!

A dla mnie to najlepszy dowód że nie karadnie skoro miał dług. W dzisiejszych czasach niestety wielu ludzi ma długi - niestety tylko tych uczciwych, bo reszta nakradnie, nakręci i żyje kosztem innych!
Avatar
swojak / 11 lipca 2010 o 23:32
" No cóż władza dla obcych, swoi swojego nie wybiorą najwyżej ,,obsmarują"- co widac na tym i innych forach.
DZIWNY TO BEŁZYCKI NARÓD.

ZAMIŚĆ NIE ZNA GRANIC. OD KIEDY OBCY DBA O MIEJSCOWYCH- MACIE PRZYKŁAD DZIAŁANIA OBECNEGO BURMISTRZA W TYM WASZYM GRAJDOLE.
[/quote]

[size=5]Lepsi obcy uczciwi niż swoi z łodzieje[/size]
Avatar
konserwa / 16 grudnia 2010 o 21:07
miejscowością tą powinień się zając jakiś prawicowiec z UPR'u najlepiej.
Szkoda,że ludzie boją się głosować, na postacie, które naprawdę chcą coś zmienić...
Avatar
kibol / 26 września 2010 o 18:29
[quote name='Gość' date='25 wrzesień 2010 - 19:01 ' timestamp='1285434115' post='352450']
Zakopane ? - a czy tej wyjazd nie był uzgadniany z władzami?
[/quote]

tak był uzgadniany z władzmi klubu ?!
Avatar
Gość / 25 września 2010 o 19:01
[quote name='bloki' date='25 wrzesień 2010 - 13:22 ' timestamp='1285413723' post='352377']
bardzo delikatnie to ująłeś ,ale to święta prawda,WSTYD
[/quote]
Zakopane ? - a czy tej wyjazd nie był uzgadniany z władzami?
Avatar
bloki / 25 września 2010 o 13:22
[quote name='lolo' date='25 wrzesień 2010 - 12:29 ' timestamp='1285410556' post='352361']
Zbliża się koniec kadencji i powoli odsłania się obraz naszej rady. Mieliśmy radnego machore co kradł gminny tłuczeń, mieliśmy radnego przewodniczacego króloka co żone w materiały budowlane zaopatrywał w państwowej placówce oświatowej ( oczywiście dowóz z lublina "ghatyz"), w końcu mieliśmy radnego prezesa uni co sobie za pieniądze gminne do Zakopca jeździł i za pieniądze gminne wóde kupował i dobrze się bawił. Mieliśmy również grupe radnych która to wszystko popierała a oprócz tego nic nie robiła( pluciak, pietrasie,itd). Taki to obraz rady przedstawia się po czterevchg latach.
[/quote]
bardzo delikatnie to ująłeś ,ale to święta prawda,WSTYD
[quote name='lolo' date='25 wrzesień 2010 - 12:29 ' timestamp='1285410556' post='352361']
Zbliża się koniec kadencji i powoli odsłania się obraz naszej rady. Mieliśmy radnego machore co kradł gminny tłuczeń, mieliśmy radnego przewodniczacego króloka co żone w materiały budowlane zaopatrywał w państwowej placówce oświatowej ( oczywiście dowóz z lublina "ghatyz"), w końcu mieliśmy radnego prezesa uni co sobie za pieniądze gminne do Zakopca jeździł i za pieniądze gminne wóde kupował i dobrze się b... rozwiń
Avatar
lolo / 25 września 2010 o 12:29
Zbliża się koniec kadencji i powoli odsłania się obraz naszej rady. Mieliśmy radnego machore co kradł gminny tłuczeń, mieliśmy radnego przewodniczacego króloka co żone w materiały budowlane zaopatrywał w państwowej placówce oświatowej ( oczywiście dowóz z lublina "ghatyz"), w końcu mieliśmy radnego prezesa uni co sobie za pieniądze gminne do Zakopca jeździł i za pieniądze gminne wóde kupował i dobrze się bawił. Mieliśmy również grupe radnych która to wszystko popierała a oprócz tego nic nie robiła( pluciak, pietrasie,itd). Taki to obraz rady przedstawia się po czterevchg latach.
Zbliża się koniec kadencji i powoli odsłania się obraz naszej rady. Mieliśmy radnego machore co kradł gminny tłuczeń, mieliśmy radnego przewodniczacego króloka co żone w materiały budowlane zaopatrywał w państwowej placówce oświatowej ( oczywiście dowóz z lublina "ghatyz"), w końcu mieliśmy radnego prezesa uni co sobie za pieniądze gminne do Zakopca jeździł i za pieniądze gminne wóde kupował i dobrze się bawił. Mieliśmy również grupe radnych która to wszystko popierała a oprócz tego nic nie robiła( pluciak, pietrasie,itd). Taki to ... rozwiń
Avatar
urzędnik / 13 lipca 2010 o 21:27
~antoni~ napisał:
A dla mnie to najlepszy dowód że nie karadnie skoro miał dług. W dzisiejszych czasach niestety wielu ludzi ma długi - niestety tylko tych uczciwych, bo reszta nakradnie, nakręci i żyje kosztem innych!

Nie zauważyłem, żeby ktoś napisał, że Król kradnie.
Natomiast fakt, że nie płacił podatków i w tak dużej kwocle musiał ściągnąć Urząd Skarbowy oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że taki "GASPODARZ" nigdy nie będzie dobrym burmistrzem. Ba. Nigdy nim nie zostanie.
Nawiązując do wątku z piekarzem, zanim coś napiszesz to sprawdź fakty.
Urząd Skarbowy wykazał i udowodnił facetowi ogromne nadużycia, (czyt. złodziejstwo), które chciał przykryć charytatywną działalnością.

Nie zauważyłem, żeby ktoś napisał, że Król kradnie.
Natomiast fakt, że nie płacił podatków i w tak dużej kwocle musiał ściągnąć Urząd Skarbowy oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że taki "GASPODARZ" nigdy nie będzie dobrym burmistrzem. Ba. Nigdy nim nie zostanie.
Nawiązując do wątku z piekarzem, zanim coś napiszesz to sprawdź fakty.
Urząd Skarbowy wykazał i udowodnił facetowi ogromne nadużycia, (czyt. złodziejstwo), które chciał przykryć charytatywną działalnością. rozwiń
Avatar
koncentrat / 13 lipca 2010 o 14:11
Tu chodzi o stołek burmistrza i o to jest awantura. Nie dostał podwyzki burmistrz wiec obciał dodatek motywacyjny żonie Przewodniczacego- dyrektorce szkoły z zemsty na Przewodniczacym i to jest cała prawda a nie kłamstwa podane dziennikarce gadac



A może cała sprawa zaczęła się dużo wcześniej ? Obecny przewodniczacy Rady Miasta p. Król przegrał wybory na Burmistrza Bełżyc z p. Górą i od tego czasu blokuje wszelkie podwyżki dla Burmistrza.
[/quote]

Nie ważne jak się zaczęła, ważne jak się skończy, czyli w sądzie, gdzie bez wątpienia burmistrz beknie. Skąd ta pewność? Zobaczcie jak się biedny wije, jak przebiera nogami - gazety na pomoc zawzywa. Oj chyba bardzo się boi, nobo skoro dwie, czy trzy kolejne kontrole w szkole na Wzgórzu nic nie wykazały, to wszystko jest tam w porządku i piata i dziesiąta kontrola mu nie pomorze. Gdyby cokolwiek było tam nie tak to już dawno burmistrz dopilnował by żeby Królowa poleciała ze stołka, a Król w prokuraturze siedział. Ale kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie i to pan burmistrz sam będzie miał sprawę w sądzie. A to sie porobiło ...
Tu chodzi o stołek burmistrza i o to jest awantura. Nie dostał podwyzki burmistrz wiec obciał dodatek motywacyjny żonie Przewodniczacego- dyrektorce szkoły z zemsty na Przewodniczacym i to jest cała prawda a nie kłamstwa podane dziennikarce gadac



A może cała sprawa zaczęła się dużo wcześniej ? Obecny przewodniczacy Rady Miasta p. Król przegrał wybory na Burmistrza Bełżyc z p. Górą i od tego czasu blokuje wszelkie podwyżki dla Burmistrza.
[/quote]

Nie ważne jak się zaczęła, ważne jak się skończy... rozwiń
Avatar
olga / 13 lipca 2010 o 14:00
aleksander napisał:
(...)Przewodniczący Rady Miasta Bełżyc zapewnia, że od lat pomaga szkole. – Wypożyczam narzędzia, ludzie z mojej firmy wykonują potrzebne prace, gratis przywożę towar kupiony w Lublinie – wylicza Król.
(...) To stwierdzil Król.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodem jest m.in. wartość nieodpłatnego świadczenia uzyskanego przez podatnika w roku podatkowym. Przez nieodpłatne świadczenie należy uznać usługi wykonane na rzecz podatnika nieodpłatnie, czyli bez wzajemnego świadczenia ze strony podatnika w zamian za te usługi.

Wartość nieodpłatnych świadczeń, ustala się:
- jeżeli przedmiotem świadczeń są usługi wchodzące w zakres działalności gospodarczej dokonującego świadczenia – według cen stosowanych wobec innych odbiorców,

Od powyższych usług świadczonych przez przedsiębiorcę Króla placówka szkolna powinna zapłacić podatek.
Jeśli tego nie robi to lamie prawo podatkowe. Odpowiada burmistrz, chyba że powiadomi odpowiednie organa.


A może, że w zamian za te uprzejmości szkoła robi zakupy u przedsiębiorcy a to już chyba podchodzi pod działania korupcyjne.

Patrzę na to wszystko z boku i niedobrze mi się robi, paskudnie zachowujesz się Aleksandrze, przypomina mi to tę sprawę z piekarzem co za darmo chleb ubogim oddawał i jak dołożyli mu podatek to zbankrutował - ktoś zrobił coś dobrego, to od razu straszyć go paragrafami i nie wiadomo czym jeszcze.

Patrzę na to wszystko z boku i niedobrze mi się robi, paskudnie zachowujesz się Aleksandrze, przypomina mi to tę sprawę z piekarzem co za darmo chleb ubogim oddawał i jak dołożyli mu podatek to zbankrutował - ktoś zrobił coś dobrego, to od razu straszyć go paragrafami i nie wiadomo czym jeszcze. rozwiń
Avatar
~antoni~ / 13 lipca 2010 o 13:52
Gość napisał:
Rodzina Królów królUJE na liscie dłużników .
Król nie płacił podatków od kilku lat,musiał je ściągac z niego Urząd Skarbowy,to skandal !Przewodniczacy Rady!Kandydat na burmistrza!

A dla mnie to najlepszy dowód że nie karadnie skoro miał dług. W dzisiejszych czasach niestety wielu ludzi ma długi - niestety tylko tych uczciwych, bo reszta nakradnie, nakręci i żyje kosztem innych!
Avatar
swojak / 11 lipca 2010 o 23:32
" No cóż władza dla obcych, swoi swojego nie wybiorą najwyżej ,,obsmarują"- co widac na tym i innych forach.
DZIWNY TO BEŁZYCKI NARÓD.

ZAMIŚĆ NIE ZNA GRANIC. OD KIEDY OBCY DBA O MIEJSCOWYCH- MACIE PRZYKŁAD DZIAŁANIA OBECNEGO BURMISTRZA W TYM WASZYM GRAJDOLE.
[/quote]

[size=5]Lepsi obcy uczciwi niż swoi z łodzieje[/size]
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 1 0

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 25 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!