Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 stycznia 2011 r.
15:40
Edytuj ten wpis

Bełżyce: Korowód z okazji Święta Trzech Króli

Autor: Zdjęcie autora (dudi)
0 14 A A
Święto Trzech Króli w Bełżycach (Stanisław Dudkowski)
Święto Trzech Króli w Bełżycach (Stanisław Dudkowski)

Po raz pierwszy w Bełżycach w Święto Trzech Króli głównymi ulicami miasta przeszedł barwny korowód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na czele szli trzej królowie, a za nimi mieszkańcy Bełżyc. Podczas przemarszu śpiewano kolędy, a potem wszyscy udali się na mszę do kościoła.

- Bardzo ciekawe widowisko i świetny pomysł - komentuje pan Stanisław, który wziął udział w uroczystości i przesłał nam zdjęcia.

Podobny korowód przeszedł dziś również ulicami Chełma.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
1,2,3 / 7 stycznia 2011 o 06:13
I ZAGRAŁY IM......"FUJARY BEŁŻYCKIE" !!!!!
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 21:37
[quote name='observator' timestamp='1294344328' post='418151']
a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodowana zawiścią i zazdrością, że inni coś robią, mają pomysły i inwencję, chęć do działania, udane życie zawodowe i rodzinne. Tak więc bełżyckie marudy niech z Nowym Rokiem i w Święto Trzech Króli zmienią swoje nastawienie do innych to i im samym w życiu się poprawi - i tego wam (i sobie) życzę
[/quote]
BRAWO KTOŚ W KOŃCU PRAWDĘ NAPISAŁ CO O NIEKTÓRYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='observator' timestamp='1294344328' post='418151']
a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodo... rozwiń
Avatar
rok / 6 stycznia 2011 o 21:33
[quote name='Piotrek' timestamp='1294331006' post='418009']
A wieczorem najebka i kolejny długi weekend..co za poje***y kraj
[/quote
łoł , często Ci się to zdarza, no bo wiesz jak masz problem to Ci pomogę
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 21:30
[quote name='observator' timestamp='1294344328' post='418151']
a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodowana zawiścią i zazdrością, że inni coś robią, mają pomysły i inwencję, chęć do działania, udane życie zawodowe i rodzinne. Tak więc bełżyckie marudy niech z Nowym Rokiem i w Święto Trzech Króli zmienią swoje nastawienie do innych to i im samym w życiu się poprawi - i tego wam (i sobie) życzę
[/quote]
no właśnie o to mi chodziło, że marudy nigdy się nie zmienią , po prostu - biedni ludzie
[quote name='observator' timestamp='1294344328' post='418151']
a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodo... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 21:19
fajnie w końcu coś się działo
Avatar
observator / 6 stycznia 2011 o 21:05
[quote name='Gość' timestamp='1294343275' post='418137']
taaaaaaaa, marudy nigdy się nie zmienią
[/quote]

a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodowana zawiścią i zazdrością, że inni coś robią, mają pomysły i inwencję, chęć do działania, udane życie zawodowe i rodzinne. Tak więc bełżyckie marudy niech z Nowym Rokiem i w Święto Trzech Króli zmienią swoje nastawienie do innych to i im samym w życiu się poprawi - i tego wam (i sobie) życzę
[quote name='Gość' timestamp='1294343275' post='418137']
taaaaaaaa, marudy nigdy się nie zmienią
[/quote]

a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 20:47
[quote name='MONI' timestamp='1294343071' post='418134']
przed 50 laty świat był całkiem inny, w pochodzie brali udział ci co chcieli, a ci co nie chcieli to siedzieli w domu i jak zwykle narzekali jakie to wszystko głupie i bez sensu
[/quote]
taaaaaaaa, marudy nigdy się nie zmienią
Avatar
MONI / 6 stycznia 2011 o 20:44
[quote name='Gość' timestamp='1294342178' post='418125']
pochody z trzema królami , przed 50 laty kiedy obchodzono oficjalnie to święto nikt nie maszerował ulicami miast z trzema przebierańcami na czele pochodu
[/quote]
przed 50 laty świat był całkiem inny, w pochodzie brali udział ci co chcieli, a ci co nie chcieli to siedzieli w domu i jak zwykle narzekali jakie to wszystko głupie i bez sensu
Avatar
roki / 6 stycznia 2011 o 20:37
[quote name='Gość' timestamp='1294337907' post='418087']
na naszych oczach powstaje kolejna tradycja - to jest chore
[/quote]
chore to- brak tradycji, a raczej smutne
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 20:29
[quote name='Gość' timestamp='1294339594' post='418106']
co niby?
[/quote]
pochody z trzema królami , przed 50 laty kiedy obchodzono oficjalnie to święto nikt nie maszerował ulicami miast z trzema przebierańcami na czele pochodu
Avatar
1,2,3 / 7 stycznia 2011 o 06:13
I ZAGRAŁY IM......"FUJARY BEŁŻYCKIE" !!!!!
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 21:37
[quote name='observator' timestamp='1294344328' post='418151']
a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodowana zawiścią i zazdrością, że inni coś robią, mają pomysły i inwencję, chęć do działania, udane życie zawodowe i rodzinne. Tak więc bełżyckie marudy niech z Nowym Rokiem i w Święto Trzech Króli zmienią swoje nastawienie do innych to i im samym w życiu się poprawi - i tego wam (i sobie) życzę
[/quote]
BRAWO KTOŚ W KOŃCU PRAWDĘ NAPISAŁ CO O NIEKTÓRYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='observator' timestamp='1294344328' post='418151']
a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodo... rozwiń
Avatar
rok / 6 stycznia 2011 o 21:33
[quote name='Piotrek' timestamp='1294331006' post='418009']
A wieczorem najebka i kolejny długi weekend..co za poje***y kraj
[/quote
łoł , często Ci się to zdarza, no bo wiesz jak masz problem to Ci pomogę
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 21:30
[quote name='observator' timestamp='1294344328' post='418151']
a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodowana zawiścią i zazdrością, że inni coś robią, mają pomysły i inwencję, chęć do działania, udane życie zawodowe i rodzinne. Tak więc bełżyckie marudy niech z Nowym Rokiem i w Święto Trzech Króli zmienią swoje nastawienie do innych to i im samym w życiu się poprawi - i tego wam (i sobie) życzę
[/quote]
no właśnie o to mi chodziło, że marudy nigdy się nie zmienią , po prostu - biedni ludzie
[quote name='observator' timestamp='1294344328' post='418151']
a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodo... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 21:19
fajnie w końcu coś się działo
Avatar
observator / 6 stycznia 2011 o 21:05
[quote name='Gość' timestamp='1294343275' post='418137']
taaaaaaaa, marudy nigdy się nie zmienią
[/quote]

a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem narzekać i krytykować. Jest to typowa oznaka frustracji spowodowana zawiścią i zazdrością, że inni coś robią, mają pomysły i inwencję, chęć do działania, udane życie zawodowe i rodzinne. Tak więc bełżyckie marudy niech z Nowym Rokiem i w Święto Trzech Króli zmienią swoje nastawienie do innych to i im samym w życiu się poprawi - i tego wam (i sobie) życzę
[quote name='Gość' timestamp='1294343275' post='418137']
taaaaaaaa, marudy nigdy się nie zmienią
[/quote]

a propos tradycji to większość mieszkańców Bełżyc a szczególnie piszący na forach TRADYCYJNIE tylko krytykują nie proponując nic w zamian.
Jeszcze pół biedy jak robią to w miarę kulturalnie (ale to rzadkość) bo na ogół wulgarnie szydzą, wyśmiewają i zrzędzą. Może jeden z drugim piszący sam coś ciekawego by wymyślił poza epitetami i wulgaryzmami. Najlepiej siedzieć przed komputerem ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 20:47
[quote name='MONI' timestamp='1294343071' post='418134']
przed 50 laty świat był całkiem inny, w pochodzie brali udział ci co chcieli, a ci co nie chcieli to siedzieli w domu i jak zwykle narzekali jakie to wszystko głupie i bez sensu
[/quote]
taaaaaaaa, marudy nigdy się nie zmienią
Avatar
MONI / 6 stycznia 2011 o 20:44
[quote name='Gość' timestamp='1294342178' post='418125']
pochody z trzema królami , przed 50 laty kiedy obchodzono oficjalnie to święto nikt nie maszerował ulicami miast z trzema przebierańcami na czele pochodu
[/quote]
przed 50 laty świat był całkiem inny, w pochodzie brali udział ci co chcieli, a ci co nie chcieli to siedzieli w domu i jak zwykle narzekali jakie to wszystko głupie i bez sensu
Avatar
roki / 6 stycznia 2011 o 20:37
[quote name='Gość' timestamp='1294337907' post='418087']
na naszych oczach powstaje kolejna tradycja - to jest chore
[/quote]
chore to- brak tradycji, a raczej smutne
Avatar
Gość / 6 stycznia 2011 o 20:29
[quote name='Gość' timestamp='1294339594' post='418106']
co niby?
[/quote]
pochody z trzema królami , przed 50 laty kiedy obchodzono oficjalnie to święto nikt nie maszerował ulicami miast z trzema przebierańcami na czele pochodu
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!