piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Bełżyce: NIK przyszedł do przedszkola

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2010, 19:21

Do bełżyckiego przedszkola chodziły dzieci spoza gminy, za co Urząd Miasta w ciągu trzech lat zapłacił ponad 160 tys. zł. Takie dane przedstawiła Najwyższej Izby Kontroli. Rozmawiają o tym dziś bełżyccy radni.

Lubelska delegatura NIK wzięła pod lupę Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach w maju i czerwcu. Inspektorzy sprawdzali m.in. zasady przyjęć dzieci do przedszkola w latach 2007–2009, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków odmowy przyjęcia.

Skontrolowano także, ile dzieci spoza gminy chodziło do placówki. W 2007 roku przyjęto takich dzieci 9. W następnym było ich 8, zaś w 2009 już 12. Według inspektorów, kosztowało to gminę ponad 160 tys. zł.

– Dzieci przyjęte do przedszkola, które zameldowane były poza gminą Bełżyce, faktycznie mieszkały na terenie miasta i gminy Bełżyce. Ponadto, rodzice tych dzieci pracują na terenie Bełżyc – tłumaczy Anastazja Minik, dyrektorka przedszkola. Dodaje również, że te dzieci przyjmowane były w późniejszym terminie, w miarę wolnych miejsc, po rezygnacji z przedszkola osób z terenu gminy Bełżyce.
Do końca września, przedszkole ma przedstawić NIK szczegółowe zasady rekrutacji.

Kontrolujący zarzucili też Urzędowi Miasta w Bełżycach, że w sposób nierzetelny sprawuje kontrolę nad przedszkolem. W tym roku mają być one częstsze.

Na środowej sesji radni miejscy dyskutowali o wynikach kontroli NIK w Urzędzie Miasta i trzech podległych mu jednostkach. Poza przedszkolem w Bełżycach, inspektorzy NIK zapukali również do Zespołu Szkół nr 2 i Szkoły Podstawowej w Matczynie. Debata nie trwała jednak długo, bo nie wszyscy radni zapoznali się z materiałami z kontroli. Do tematu kontroli NIK radni mają wrócić na kolejnej sesji. Zwołano ją na dziś.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
3x ble
ble ble
Sąsiad z N
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

3x ble
3x ble (25 września 2010 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ble ble' date='20 wrzesień 2010 - 23:05 ' timestamp='1285016756' post='350445']
Najlepiej to jest szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i to zarowno przez media jak i przez ludzi. A cóż to jest niezrozumiałe jeżeli chodzi o dzieci z poza gminy. Ilu ludzi mieszka w Bełzycach, pracuje a nie jest zameldowanych? Co w tym takiego dziwnego?
[/quote]
To zafunduj im pobyt w przedszkolu , czego ma to być kosztem podatników z gminy. Uważam, ze nalezy ukarać winnych. Prawo ma być prawem, Skoro Nik wskazał takie działanie za niezgodne z prawem i jako niegospodarność dyrektorki i burmistrza powinni za to odpowiadać oboje: oboje się wspierają i oboje niech poniosa karę.
Rozwiń
ble ble
ble ble (20 września 2010 o 23:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej to jest szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i to zarowno przez media jak i przez ludzi. A cóż to jest niezrozumiałe jeżeli chodzi o dzieci z poza gminy. Ilu ludzi mieszka w Bełzycach, pracuje a nie jest zameldowanych? Co w tym takiego dziwnego?
Rozwiń
Sąsiad z N
Sąsiad z N (10 września 2010 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='bks' date='05 wrzesień 2010 - 12:44 ' timestamp='1283683498' post='341835']
Klubem zajęła się już prokuratura, wszyscy SĄ przesłuchiwani:piłkarze ,trenerzy, oczywiście PREZES WIECZORKIEWICZ, nawet burmistrz.
[/quote]

Jak dobiorą się do dokumentów z poprzednich sezonów (i będą chcieli to znależć i sprawdzić),wyjdzie na jaw ile kasy w tym klubie "chodziło pod stołem".Starczy sprawdzić wypłaty "diet" dla zawodników (byłych)które nigdy do nich nie trafiły-ktoś te pieniądze kwitował i wydał !!! Ale to tylko jeden z przykładów góry lodowej....
Rozwiń
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC (9 września 2010 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak trzeba głosować w wyborach bo Rada już za bardzo się chyba skompromitowała
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (9 września 2010 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolego czy ty rozumiesz co napisął kirk czy trzeba wyjaśniać - Władza w Gminie to Rada Miasta oraz Burmistrz który kolego ppp wykonuje decyzje podjęte przez Radę Miasta - [color="#FF0000"]teraz kumasz [/color]czy dalej wyjaśniać
Sam burmistrz nic nie może - wszystko Rada musi zatwierdzić przez głosowanie. A tak pozatym to tekst dotyczył Wąłdzy w mieście a więc Rady i Burmistrza więc do wyborów bo Bełżyce zasługują na coś lepszego
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!