Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 grudnia 2008 r.
9:30
Edytuj ten wpis

Bender i Kruk pierwszymi kandydatami do PE

0 28 A A

Iwo Bender, syn senatora Ryszarda Bendera, jest mocnym kandydatem na lidera listy PiS w przyszłorocznych wyborach do europarlamentu. Wiele zależy od tego, czy na start zdecyduje się Elżbieta Kruk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To byłby dla mnie zaszczyt reprezentować rodzinne miasto. Jednak wybory dopiero w czerwcu. Dziś to jeszcze dzielenie skóry na niedźwiedziu - stwierdza Iwo Bender.

I. Bender jest członkiem PiS, byłym radnym z Warszawy, pracuje jako doradca Polskiej Telefonii Cyfrowej. Ostatnio częściej bywa w Lublinie, bo rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Socjologii KUL. Jego ojciec, Ryszard Bender, jest senatorem PiS, uchodzi za człowieka związanego z Radiem Maryja.

Lubelską listę PiS miała otwierać poseł Elżbieta Kruk. Jednak nie wiadomo, czy po zdarzeniach sprzed kilku dni (dziennikarze sugerowali, że była pijana w Sejmie) wystartuje w wyborach.

- Na start i zwycięstwo Kruk liczy europoseł Zdzisław Podkański, bo wtedy jego syn Krzysztof wejdzie do Sejmu - tłumaczy nam działacz PiS. Zdzisław Podkański też chce walczyć o europejski mandat, ale nie ma szansy na pierwsze miejsce na liście.

Na dobre miejsce na liście wyborczej liczy europoseł Mirosław Piotrowski (historyk z KUL, poprzednio startował z list LPR). Dobrym argumentem dla PiS mogą być jego kontakty z o. Tadeuszem Rydzykiem.
(rp)

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nie asystent. / 9 grudnia 2008 o 20:41
kulowiec napisał:
A coz takiego Piotrowski cikawego uczynil w tym parlamencie, wiem co?? Pozatrudnial duzo asystentow i teraz piszecie na formu he,he-boicie o cieplutkie posadki za nic nie robienie:))) skonczy sie darmozjady

Oj widzę najwyraźniej zżera Cię zazdrość. Może i ty mógłbyś być asystentem p. Profesora, tylko zapewne coś Ci brakuje.
Avatar
kulowiec / 7 grudnia 2008 o 22:36
A coz takiego Piotrowski cikawego uczynil w tym parlamencie, wiem co?? Pozatrudnial duzo asystentow i teraz piszecie na formu he,he-boicie o cieplutkie posadki za nic nie robienie:))) skonczy sie darmozjady
Avatar
beavis / 7 grudnia 2008 o 22:34
Piszecie tak sobie o tej Kruk, a ja chce przypomniec ze gdy byla w parlamencie i w krrit zawsze dbala o lubelszczyzne. To ona jako pierwsza walczyła z banda ZSL-owska o Lotnisko w Swidniku i nie dopuscila do wydawania pieniedzy na Niedzwiade!!! To ona wywalczyla pierwsze PIENIADZE z budzetu centralnego na lotnisko i waczyla o kolej Warszawa-Lublin. Teraz tez ONA chciala poprawki na kolej a nie zadna tam chcełmska sadurka. A Platforma co takiego zrobila???? Ani grosza w przyszlym roku ANI ZLOTOWECZKI, mimo ze wiadomo ze potrzeba wiecej na lubelszczyzne pieniedzy niz na zachod Polski zeby dorownac. Wszyscy wiemy jak lata rzadow zielono-czerwonej WATACHY zniszczyły to wojewodztwo!! Palikot teoretycznie za wygadywanie tych bzdur o prezydencie i finansowanie SłońcaPeru powinien miec silna pozycje i wywalczyc cos dla nas a tu FIGA. Mieszkancy Lubelszczycny, on po prostu wymachiwał i wymachuje tym penisem do Nas caly czas. Robi sobie z nas idiotow i mysli ze my tego nie zobaczymy. Widzimy i zapamietamy. A do was koledzy internauci. Jezeli chcecie cos pisac czy krytykowac krukowa to najpierw mi napiszcie KTO ZROBIŁ WIECEJ DLA TEGO WOJEWODZTWA I MIASTA?? KTO?
Piszecie tak sobie o tej Kruk, a ja chce przypomniec ze gdy byla w parlamencie i w krrit zawsze dbala o lubelszczyzne. To ona jako pierwsza walczyła z banda ZSL-owska o Lotnisko w Swidniku i nie dopuscila do wydawania pieniedzy na Niedzwiade!!! To ona wywalczyla pierwsze PIENIADZE z budzetu centralnego na lotnisko i waczyla o kolej Warszawa-Lublin. Teraz tez ONA chciala poprawki na kolej a nie zadna tam chcełmska sadurka. A Platforma co takiego zrobila???? Ani grosza w przyszlym roku ANI ZLOTOWECZKI, mimo ze wiadomo ze potrzeba w... rozwiń
Avatar
elo / 7 grudnia 2008 o 12:23
EURODZIEDZICZNI'-bravo! zgadzam się w zupełności!!!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2008 o 10:31
Prof. Piotrowski - prezencja, elokwencja, znajomość języków. przy tym ogromna wiedza. Tylko tacy ludzie nie będą naszym balastem. Popieramy.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2008 o 09:39
Gość napisał:
Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta.

Popieram. Pan Prof. Piotrowki .... i jak już nie będzie innych kandydatów to na samiutkim końcu "coś tam, coś tam".
Avatar
Gość / 6 grudnia 2008 o 07:34
spostrzegawczy napisał:
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durnie z PSLu.
Jak (?) sprzedali majątek PSLu w Warszawie a Podkański chciał im się dobrać do .upy, to go wylali.
Podkański powinien iść z jedynki na jakiejś innej liście i wyciąć arbuzów. Polityczne prostytutki.
Durni chłopi powinni wreszcie zrozumieć, że nie stać ich i nie będzie ich stać na obiadek w pensjonacie u Pawlaka na Mazurach.


Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta.


Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta. rozwiń
Avatar
spostrzegawczy / 5 grudnia 2008 o 08:51
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durnie z PSLu.
Jak (?) sprzedali majątek PSLu w Warszawie a Podkański chciał im się dobrać do .upy, to go wylali.
Podkański powinien iść z jedynki na jakiejś innej liście i wyciąć arbuzów. Polityczne prostytutki.
Durni chłopi powinni wreszcie zrozumieć, że nie stać ich i nie będzie ich stać na obiadek w pensjonacie u Pawlaka na Mazurach.
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durni... rozwiń
Avatar
Lublin ESK 2016 / 5 grudnia 2008 o 00:27
pruszon, bender chca sie dorwac do duzej kasy nedroby i oszolomy oby nikt nie popelnil bledu bo wstyd dla miasta
Avatar
Fang / 4 grudnia 2008 o 22:52
Do wyborów to pewnie PiS zniknie z areny politycznej podobnie jak LPR i Samoobrona.Nie będzie kompromitacji ,wyłudzania 300 srebrników,wyczynów Cypryjskich i podobnych "coś tam,coś tam".
Avatar
nie asystent. / 9 grudnia 2008 o 20:41
kulowiec napisał:
A coz takiego Piotrowski cikawego uczynil w tym parlamencie, wiem co?? Pozatrudnial duzo asystentow i teraz piszecie na formu he,he-boicie o cieplutkie posadki za nic nie robienie:))) skonczy sie darmozjady

Oj widzę najwyraźniej zżera Cię zazdrość. Może i ty mógłbyś być asystentem p. Profesora, tylko zapewne coś Ci brakuje.
Avatar
kulowiec / 7 grudnia 2008 o 22:36
A coz takiego Piotrowski cikawego uczynil w tym parlamencie, wiem co?? Pozatrudnial duzo asystentow i teraz piszecie na formu he,he-boicie o cieplutkie posadki za nic nie robienie:))) skonczy sie darmozjady
Avatar
beavis / 7 grudnia 2008 o 22:34
Piszecie tak sobie o tej Kruk, a ja chce przypomniec ze gdy byla w parlamencie i w krrit zawsze dbala o lubelszczyzne. To ona jako pierwsza walczyła z banda ZSL-owska o Lotnisko w Swidniku i nie dopuscila do wydawania pieniedzy na Niedzwiade!!! To ona wywalczyla pierwsze PIENIADZE z budzetu centralnego na lotnisko i waczyla o kolej Warszawa-Lublin. Teraz tez ONA chciala poprawki na kolej a nie zadna tam chcełmska sadurka. A Platforma co takiego zrobila???? Ani grosza w przyszlym roku ANI ZLOTOWECZKI, mimo ze wiadomo ze potrzeba wiecej na lubelszczyzne pieniedzy niz na zachod Polski zeby dorownac. Wszyscy wiemy jak lata rzadow zielono-czerwonej WATACHY zniszczyły to wojewodztwo!! Palikot teoretycznie za wygadywanie tych bzdur o prezydencie i finansowanie SłońcaPeru powinien miec silna pozycje i wywalczyc cos dla nas a tu FIGA. Mieszkancy Lubelszczycny, on po prostu wymachiwał i wymachuje tym penisem do Nas caly czas. Robi sobie z nas idiotow i mysli ze my tego nie zobaczymy. Widzimy i zapamietamy. A do was koledzy internauci. Jezeli chcecie cos pisac czy krytykowac krukowa to najpierw mi napiszcie KTO ZROBIŁ WIECEJ DLA TEGO WOJEWODZTWA I MIASTA?? KTO?
Piszecie tak sobie o tej Kruk, a ja chce przypomniec ze gdy byla w parlamencie i w krrit zawsze dbala o lubelszczyzne. To ona jako pierwsza walczyła z banda ZSL-owska o Lotnisko w Swidniku i nie dopuscila do wydawania pieniedzy na Niedzwiade!!! To ona wywalczyla pierwsze PIENIADZE z budzetu centralnego na lotnisko i waczyla o kolej Warszawa-Lublin. Teraz tez ONA chciala poprawki na kolej a nie zadna tam chcełmska sadurka. A Platforma co takiego zrobila???? Ani grosza w przyszlym roku ANI ZLOTOWECZKI, mimo ze wiadomo ze potrzeba w... rozwiń
Avatar
elo / 7 grudnia 2008 o 12:23
EURODZIEDZICZNI'-bravo! zgadzam się w zupełności!!!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2008 o 10:31
Prof. Piotrowski - prezencja, elokwencja, znajomość języków. przy tym ogromna wiedza. Tylko tacy ludzie nie będą naszym balastem. Popieramy.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2008 o 09:39
Gość napisał:
Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta.

Popieram. Pan Prof. Piotrowki .... i jak już nie będzie innych kandydatów to na samiutkim końcu "coś tam, coś tam".
Avatar
Gość / 6 grudnia 2008 o 07:34
spostrzegawczy napisał:
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durnie z PSLu.
Jak (?) sprzedali majątek PSLu w Warszawie a Podkański chciał im się dobrać do .upy, to go wylali.
Podkański powinien iść z jedynki na jakiejś innej liście i wyciąć arbuzów. Polityczne prostytutki.
Durni chłopi powinni wreszcie zrozumieć, że nie stać ich i nie będzie ich stać na obiadek w pensjonacie u Pawlaka na Mazurach.


Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta.


Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta. rozwiń
Avatar
spostrzegawczy / 5 grudnia 2008 o 08:51
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durnie z PSLu.
Jak (?) sprzedali majątek PSLu w Warszawie a Podkański chciał im się dobrać do .upy, to go wylali.
Podkański powinien iść z jedynki na jakiejś innej liście i wyciąć arbuzów. Polityczne prostytutki.
Durni chłopi powinni wreszcie zrozumieć, że nie stać ich i nie będzie ich stać na obiadek w pensjonacie u Pawlaka na Mazurach.
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durni... rozwiń
Avatar
Lublin ESK 2016 / 5 grudnia 2008 o 00:27
pruszon, bender chca sie dorwac do duzej kasy nedroby i oszolomy oby nikt nie popelnil bledu bo wstyd dla miasta
Avatar
Fang / 4 grudnia 2008 o 22:52
Do wyborów to pewnie PiS zniknie z areny politycznej podobnie jak LPR i Samoobrona.Nie będzie kompromitacji ,wyłudzania 300 srebrników,wyczynów Cypryjskich i podobnych "coś tam,coś tam".
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 5 2

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 2

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 5 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 43 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 5 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!