niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Bez tanich zakupów

Dodano: 20 kwietnia 2002, 12:31

Doskonałe propozycje - cieszy się Krystyna Guz, właścicielka małego sklepu w Lublinie. - Klienci często pytają, dlaczego u mnie kawa kosztuje 16 zł, a w markecie np. 11,99 zł. Nie potrafię im wytłumaczyć, że producentowi płacimy wyższą kwotę niż ta, za którą hipermarkety sprzedają ten sam towar.

Rządowe propozycje, zmierzające do ograniczenia promocji w supermarketach, spotkały się z różnym odbiorem. Właściciele małych sklepów są zadowoleni, klienci na ogół nie, a sieci hipermarketów zachowują powściągliwość w ocenach. - Jesteśmy przeciw. Ta ustawa to będzie bubel - mówi posłanka Zyta Gilowska z Platformy Obywatelskiej. - Zaszkodzi tylko konsumentom.
Alina Urban, rzecznik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, pomysłodawcy projektu, jest zadowolona z czwartkowej debaty w Sejmie. - Mamy poparcie SLD, UP i PSL. Tylko PO krytykowała zapisy dotyczące promocji. Natomiast Liga Polskich Rodzin chce zakazu powstawania nowych supermarketów.
- To rządowe propozycje i nie jestem upoważniony do ich komentowania - odpowiada Aushotosh Sahni, dyrektor Reala. Marcin Bielecki, dyrektor Media Markt dodaje: - Nie będą miały wpływu na naszą działalność. Nie sprzedajemy towarów poniżej cen zakupu.
Metro AG, koncern grupujący różne hipermarkety w swoim oświadczeniu wyraża nadzieję, że restrykcyjność przepisów nie wykroczy poza standardy europejskie.
- Jak uchwalą, tak będzie - komentuje Sławomir Wrzesiak, prezes polskiego supermarketu "Tulipan”. - Przepisy nic nie zmienią i małym sklepom nie pomogą.
Arkadiusz Janik, student, uważa że promocje są dobre. - Korzystałem i dalej będę korzystał.
Czy na nowych przepisach strącą klienci? - To ograniczenie konkurencji. Stracą zwykli ludzie. Ci, którzy robią zakupy - mówi Lidia Baran-Ćwirta, rzecznik konsumentów w Lublinie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24