Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 sierpnia 2010 r.
20:23
Edytuj ten wpis

Bezpłatne szkolenia za unijne pieniądze dla każdego (lista szkoleń)

Autor: Zdjęcie autora Marek Kliza
0 11 A A

Bezpłatnych szkoleń jest teraz tak dużo, że, mając czas i źródło utrzymania, można się permanentnie uczyć, zwiększając tym samym swoje szanse na rynku pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Są to projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. To zaś oznacza, że bezpośrednio nauka nic nas nie kosztuje. Płacą za nią podatnicy państw Unii Europejskiej (Polska też się dokłada do jej budżetu).

To ich pieniądze idą na honoraria dla wykładowców, wynajem sali, materiały szkoleniowe, ale także na kawę i ciepły posiłek w trakcie zajęć, zwrot kosztów dojazdu dla zamiejscowych uczestników szkoleń itp.
Oto wybrane oferty szkoleń w woj. lubelskim, na które można się w tej chwili zapisać.

Lista wybranych szkoleń na Strefie Biznesu: Praca na Lubelszczyźnie: Darmowe unijne szkolenia dla szukających pracy

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 7 września 2010 o 13:39
[quote name='trala' date='23 sierpień 2010 - 20:52 ' timestamp='1282589559' post='335033']
to prawda że szkolenia prywatnych instytucji za unijne pieniądze są pisane i realizowane po to aby tylko nabić kase tym co to organizują, dlatego są takie proste tematy szkoleń bo łatwo jest napisac projekt i dostać na to z funduszy unijnych kase.Jeśli chodzi o jaieś prawdziwe i przyszłościowe szkolenia jak np. operator maszyn sterowanych cyfrowo + obsługa programu auto-cad lub elektronik samochodowy, itp. to już zaczynają sie schody i trudności i po co mają się wysilać jak chodzi tylko o to aby sobie zarobić za projekt i za szkolenie.Szkoda że leniwi dziennikarze nie popytają sie na WSEI i WSPA jak to wygląda.Szkoda że NIK lub sama UE tego nie bada , bo pieniądze są w ten sposób marnotrawione !
[/quote]
to nie o to chodzi, ale jak widać nie wiesz o czym piszesz, więc lepiej nie pisz
firmom organizujacym to zwisa czy robią szkolenie z serwerów CISCO czy na pracownika biurowego, pies gdzie indziej jest pogrzebany...tak w skrócie, co z tego że jest mnóstwo bezużytecznych kursów na telemarketerów jak w urzędowych statystykach najbardziej poszukiwanym zawodem jest TELEMARKETER- jest to zawód deficytowy D:D dlaczego tak jest?tego juz nie analizuje ..... ale juz taki projekt na takie szkolenie jest super bo przecież jak jest deficyt to wyszkolimy i będzie wystarczajaco dużo telemarketerów.... chodzi o uzasadnienie ....nie chce mi sie juz dalej pisac, ale to jest jeden taki przykład skąd się biorą z pozoru wydawałoby sie głupawe szkolenia
pozdrawiam
[quote name='trala' date='23 sierpień 2010 - 20:52 ' timestamp='1282589559' post='335033']
to prawda że szkolenia prywatnych instytucji za unijne pieniądze są pisane i realizowane po to aby tylko nabić kase tym co to organizują, dlatego są takie proste tematy szkoleń bo łatwo jest napisac projekt i dostać na to z funduszy unijnych kase.Jeśli chodzi o jaieś prawdziwe i przyszłościowe szkolenia jak np. operator maszyn sterowanych cyfrowo + obsługa programu auto-cad lub elektronik samochodowy, itp. to już z... rozwiń
Avatar
Jerzyk / 27 sierpnia 2010 o 14:02
[quote name='igair' date='27 sierpień 2010 - 11:57 ' timestamp='1282903028' post='337436']
Dobry kurs za darmo -nie licząc ubzpieczenia- mozna zrobić w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1
www.cku nr1.lublin.pl
RACJA SKOŃCZYŁEM to ogólnika i mature udało się zdać.Jest the best
Avatar
igair / 27 sierpnia 2010 o 11:57
Dobry kurs za darmo -nie licząc ubzpieczenia- mozna zrobić w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1
www.cku nr1.lublin.pl
kończąc LO lub STUDIUM
Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, nauczy nas w zawodach:
technik administracji
technik ekonomista
technik handlowiec
technik hotelarstwa
technik obsługi turystycznej
technik organizacji reklamy
technik rachunkowości
technik spedytor
Nauka realizowana jest w systemie wieczorowym i zaocznym.



Wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia mogą rozpocząć, bądź konynuować naukę na semestrach wyższych wymienionych szkół.


Więcej informacji w menu - Rekrutacja
Dokumenty można składać w sekretariacie szkoły.

Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

OTRZYMASZ
dobry zawod:

Technik ekonomista
specjalista ds. kadrowo-płacowych
specjalista ds. rachunkowości małych przedsiębiorstw
Technik administracji
specjalista ds. stosunków międzynarodowych i dyplomacji
Technik handlowiec
specjalista ds. marketingu i nowoczesnych technik sprzedaży
Technik rachunkowości
specjalista ds. księgowości (również w sferze budżetowej i banków)
Technik obsługi turystycznej
specjalista ds. rozliczeń podatkowo-finansowych w biurze turystycznym
Technik hotelarstwa
specjalista profesjonalnej obsługi gościa hotelowego
Technik organizacji reklamy
specjalista d/s analiz marketingowych i promocji
Technik spedytor
specjalista d/s organizacji i planowania przewozów



W zawodach turystycznych i hotelarskich organizowane są praktyki w krajach Unii Europejskiej
SAMA kończyłam i jest spoko
Dobry kurs za darmo -nie licząc ubzpieczenia- mozna zrobić w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1
www.cku nr1.lublin.pl
kończąc LO lub STUDIUM
Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, nauczy nas w zawodach:
technik administracji
technik ekonomista
technik handlowiec
technik hotelarstwa
technik obsługi turystycznej
technik organizacji reklamy
technik rachunkowości
technik spedytor
Nauka realizowana jest w systemie wieczorowym i zaocznym.

... rozwiń
Avatar
crx / 24 sierpnia 2010 o 11:09
Jak widać w XX wieku naszą inteligencję skutecznie wykasowali Niemcy i Rosjanie.Ile lat zajmie jej odtworzenie?Oj wiele,bardzo wiele.....!!!
Avatar
crx / 24 sierpnia 2010 o 09:00
"Zwiększając szanse na rynku pracy".....? Polemizowałbym z tym.Najważniejsze w tym całym cyrku jest to,aby ludzie uwierzyli w głupoty wypowiadane przez "NOWĄ inteligencję".Tę wyrosłą po '89 roku.Jednak spora grupa nie jest aż tak głupia,aby nie widzieć tego,co dzieje się dookoła...!!!
Avatar
realista / 24 sierpnia 2010 o 08:34
Darmowe?? Jakie darmowe szkolenie! Przestańcie wypisywać głupoty! Płacimy za te szkolenia wszyscy, jednocześnie zadłużając coraz bardziej nasz kraj! Idiotą trzeba być by myśleć, że to za darmo!

Druga sprawa, że te szkolenia nie mają na celu nauczenie ludzi czegokolwiek, tylko wyciągnięcie przez firmy je organizujące tej 'darmowej' kasy (na którą sie wsyzscy składamy!

Unia unia, wolny rynek miał być, a zaczyna się centralne sterowanie, gorsze niż w ZSRR! Jeszcze tego nie zauważacie???

Chcecie wiedzieć więcej? To włączcie myślenie, poczytajcie troche i zauważcie wreszcie w jakim to wszystko kierunkiu zmierza. Wyłączcie telewizory, przestańcie żyć zajmując się i interesując pierdołami, patrzeniem jak tańczą 'gwiazdy', śledzeniem losów bohaterów seriali czy też na żywo akcji obrony krzyża. To wszystko zasłona dymna, żebyście na naprawde ważne rzeczy nie zwracali uwagi!

Patrzcie politykom na ręce! Pamiętajcie co obiecują przed wyborami, a ile z tego później realizują. To przez waszą kiepską pamięć ciągle dajemy się nabrać. my, całe społeczeństwo, przez słabą pamięć i naiwność jednostek...

Daremne to pisać. I tak wrócicie przed telewizor by kolejny dzień z rzędu zgwałcić swój mózg, zatruć.
Darmowe?? Jakie darmowe szkolenie! Przestańcie wypisywać głupoty! Płacimy za te szkolenia wszyscy, jednocześnie zadłużając coraz bardziej nasz kraj! Idiotą trzeba być by myśleć, że to za darmo!

Druga sprawa, że te szkolenia nie mają na celu nauczenie ludzi czegokolwiek, tylko wyciągnięcie przez firmy je organizujące tej 'darmowej' kasy (na którą sie wsyzscy składamy!

Unia unia, wolny rynek miał być, a zaczyna się centralne sterowanie, gorsze niż w ZSRR! Jeszcze tego nie zauważacie??... rozwiń
Avatar
-ja- / 24 sierpnia 2010 o 01:13

znajoma była na takim szkoleniu / księgowość/
Wykładowca robił podstawowe błędy. Jedna z uczennic / po szkole ekonomicznej/ w końcu nie "strzymala" i kilka razy poprawiła panią psorkę.
W efekcie usłyszała" " [font="Arial Black"][size="4"]jak się komuś nie podoba, to nie musi tu siedzieć[/size][/font] "
Fajnie, ze są szkolenia, tyle ze widać brak kontroli nad tym wszystkim.
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa się liczy.

znajoma była na takim szkoleniu / księgowość/
Wykładowca robił podstawowe błędy. Jedna z uczennic / po szkole ekonomicznej/ w końcu nie "strzymala" i kilka razy poprawiła panią psorkę.
W efekcie usłyszała" " [font="Arial Black"][size="4"]jak się komuś nie podoba, to nie musi tu siedzieć[/size][/font] "
Fajnie, ze są szkolenia, tyle ze widać brak kontroli nad tym wszystkim.
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa się liczy. rozwiń
Avatar
trala / 23 sierpnia 2010 o 20:52
[quote name='szkolony' date='23 sierpień 2010 - 19:28 ' timestamp='1282584503' post='334884']
Szkolenia,gdzie wykładowca otrzymuje wynagrodzenie 70-80 zł za godzinę,gdzie tematy szkoleń są nie dostosowane do potrzeb rynku,gdzie frekwencja....jest jaka jest.Podsumowując należy stwierdzić iż zarabiają tylko firmy je organizujące nic w zamian nie dając.Są to moje prywatne spostrzeżenia po rozmowach z uczestnikami kilku szkoleń. Z pewnością uogólniłem ale jeśli chodzi o tematykę to porażka.
[/quote]
to prawda że szkolenia prywatnych instytucji za unijne pieniądze są pisane i realizowane po to aby tylko nabić kase tym co to organizują, dlatego są takie proste tematy szkoleń bo łatwo jest napisac projekt i dostać na to z funduszy unijnych kase.Jeśli chodzi o jaieś prawdziwe i przyszłościowe szkolenia jak np. operator maszyn sterowanych cyfrowo + obsługa programu auto-cad lub elektronik samochodowy, itp. to już zaczynają sie schody i trudności i po co mają się wysilać jak chodzi tylko o to aby sobie zarobić za projekt i za szkolenie.Szkoda że leniwi dziennikarze nie popytają sie na WSEI i WSPA jak to wygląda.Szkoda że NIK lub sama UE tego nie bada , bo pieniądze są w ten sposób marnotrawione !
[quote name='szkolony' date='23 sierpień 2010 - 19:28 ' timestamp='1282584503' post='334884']
Szkolenia,gdzie wykładowca otrzymuje wynagrodzenie 70-80 zł za godzinę,gdzie tematy szkoleń są nie dostosowane do potrzeb rynku,gdzie frekwencja....jest jaka jest.Podsumowując należy stwierdzić iż zarabiają tylko firmy je organizujące nic w zamian nie dając.Są to moje prywatne spostrzeżenia po rozmowach z uczestnikami kilku szkoleń. Z pewnością uogólniłem ale jeśli chodzi o tematykę to porażka.
[/quote]rozwiń
Avatar
ka / 23 sierpnia 2010 o 20:51
W pełni zgadzam się ze"szkolonym dzisiaj"
Nie wiem jaki jest sens wysyłać 62-latka na kurs brukarzy?, nie gwarantując później żadnego zatrudnienia a jakby zaproponowano mu pracę w tym kierunku to "dziadek" wykonywałby ja na pół obrotu.
CZY NIE MA TUTAJ WSPÓŁPRACY ORGANIZATORÓW KURSÓW Z PRACOWNIKAMI POWIATOWYCH URZĘDÓW PRACY W NABORZE KURSANTÓW????
Avatar
szkolony / 23 sierpnia 2010 o 19:28
Szkolenia,gdzie wykładowca otrzymuje wynagrodzenie 70-80 zł za godzinę,gdzie tematy szkoleń są nie dostosowane do potrzeb rynku,gdzie frekwencja....jest jaka jest.Podsumowując należy stwierdzić iż zarabiają tylko firmy je organizujące nic w zamian nie dając.


Są to moje prywatne spostrzeżenia po rozmowach z uczestnikami kilku szkoleń. Z pewnością uogólniłem ale jeśli chodzi o tematykę to porażka.
Avatar
ja / 7 września 2010 o 13:39
[quote name='trala' date='23 sierpień 2010 - 20:52 ' timestamp='1282589559' post='335033']
to prawda że szkolenia prywatnych instytucji za unijne pieniądze są pisane i realizowane po to aby tylko nabić kase tym co to organizują, dlatego są takie proste tematy szkoleń bo łatwo jest napisac projekt i dostać na to z funduszy unijnych kase.Jeśli chodzi o jaieś prawdziwe i przyszłościowe szkolenia jak np. operator maszyn sterowanych cyfrowo + obsługa programu auto-cad lub elektronik samochodowy, itp. to już zaczynają sie schody i trudności i po co mają się wysilać jak chodzi tylko o to aby sobie zarobić za projekt i za szkolenie.Szkoda że leniwi dziennikarze nie popytają sie na WSEI i WSPA jak to wygląda.Szkoda że NIK lub sama UE tego nie bada , bo pieniądze są w ten sposób marnotrawione !
[/quote]
to nie o to chodzi, ale jak widać nie wiesz o czym piszesz, więc lepiej nie pisz
firmom organizujacym to zwisa czy robią szkolenie z serwerów CISCO czy na pracownika biurowego, pies gdzie indziej jest pogrzebany...tak w skrócie, co z tego że jest mnóstwo bezużytecznych kursów na telemarketerów jak w urzędowych statystykach najbardziej poszukiwanym zawodem jest TELEMARKETER- jest to zawód deficytowy D:D dlaczego tak jest?tego juz nie analizuje ..... ale juz taki projekt na takie szkolenie jest super bo przecież jak jest deficyt to wyszkolimy i będzie wystarczajaco dużo telemarketerów.... chodzi o uzasadnienie ....nie chce mi sie juz dalej pisac, ale to jest jeden taki przykład skąd się biorą z pozoru wydawałoby sie głupawe szkolenia
pozdrawiam
[quote name='trala' date='23 sierpień 2010 - 20:52 ' timestamp='1282589559' post='335033']
to prawda że szkolenia prywatnych instytucji za unijne pieniądze są pisane i realizowane po to aby tylko nabić kase tym co to organizują, dlatego są takie proste tematy szkoleń bo łatwo jest napisac projekt i dostać na to z funduszy unijnych kase.Jeśli chodzi o jaieś prawdziwe i przyszłościowe szkolenia jak np. operator maszyn sterowanych cyfrowo + obsługa programu auto-cad lub elektronik samochodowy, itp. to już z... rozwiń
Avatar
Jerzyk / 27 sierpnia 2010 o 14:02
[quote name='igair' date='27 sierpień 2010 - 11:57 ' timestamp='1282903028' post='337436']
Dobry kurs za darmo -nie licząc ubzpieczenia- mozna zrobić w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1
www.cku nr1.lublin.pl
RACJA SKOŃCZYŁEM to ogólnika i mature udało się zdać.Jest the best
Avatar
igair / 27 sierpnia 2010 o 11:57
Dobry kurs za darmo -nie licząc ubzpieczenia- mozna zrobić w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1
www.cku nr1.lublin.pl
kończąc LO lub STUDIUM
Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, nauczy nas w zawodach:
technik administracji
technik ekonomista
technik handlowiec
technik hotelarstwa
technik obsługi turystycznej
technik organizacji reklamy
technik rachunkowości
technik spedytor
Nauka realizowana jest w systemie wieczorowym i zaocznym.



Wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia mogą rozpocząć, bądź konynuować naukę na semestrach wyższych wymienionych szkół.


Więcej informacji w menu - Rekrutacja
Dokumenty można składać w sekretariacie szkoły.

Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

OTRZYMASZ
dobry zawod:

Technik ekonomista
specjalista ds. kadrowo-płacowych
specjalista ds. rachunkowości małych przedsiębiorstw
Technik administracji
specjalista ds. stosunków międzynarodowych i dyplomacji
Technik handlowiec
specjalista ds. marketingu i nowoczesnych technik sprzedaży
Technik rachunkowości
specjalista ds. księgowości (również w sferze budżetowej i banków)
Technik obsługi turystycznej
specjalista ds. rozliczeń podatkowo-finansowych w biurze turystycznym
Technik hotelarstwa
specjalista profesjonalnej obsługi gościa hotelowego
Technik organizacji reklamy
specjalista d/s analiz marketingowych i promocji
Technik spedytor
specjalista d/s organizacji i planowania przewozów



W zawodach turystycznych i hotelarskich organizowane są praktyki w krajach Unii Europejskiej
SAMA kończyłam i jest spoko
Dobry kurs za darmo -nie licząc ubzpieczenia- mozna zrobić w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1
www.cku nr1.lublin.pl
kończąc LO lub STUDIUM
Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, nauczy nas w zawodach:
technik administracji
technik ekonomista
technik handlowiec
technik hotelarstwa
technik obsługi turystycznej
technik organizacji reklamy
technik rachunkowości
technik spedytor
Nauka realizowana jest w systemie wieczorowym i zaocznym.

... rozwiń
Avatar
crx / 24 sierpnia 2010 o 11:09
Jak widać w XX wieku naszą inteligencję skutecznie wykasowali Niemcy i Rosjanie.Ile lat zajmie jej odtworzenie?Oj wiele,bardzo wiele.....!!!
Avatar
crx / 24 sierpnia 2010 o 09:00
"Zwiększając szanse na rynku pracy".....? Polemizowałbym z tym.Najważniejsze w tym całym cyrku jest to,aby ludzie uwierzyli w głupoty wypowiadane przez "NOWĄ inteligencję".Tę wyrosłą po '89 roku.Jednak spora grupa nie jest aż tak głupia,aby nie widzieć tego,co dzieje się dookoła...!!!
Avatar
realista / 24 sierpnia 2010 o 08:34
Darmowe?? Jakie darmowe szkolenie! Przestańcie wypisywać głupoty! Płacimy za te szkolenia wszyscy, jednocześnie zadłużając coraz bardziej nasz kraj! Idiotą trzeba być by myśleć, że to za darmo!

Druga sprawa, że te szkolenia nie mają na celu nauczenie ludzi czegokolwiek, tylko wyciągnięcie przez firmy je organizujące tej 'darmowej' kasy (na którą sie wsyzscy składamy!

Unia unia, wolny rynek miał być, a zaczyna się centralne sterowanie, gorsze niż w ZSRR! Jeszcze tego nie zauważacie???

Chcecie wiedzieć więcej? To włączcie myślenie, poczytajcie troche i zauważcie wreszcie w jakim to wszystko kierunkiu zmierza. Wyłączcie telewizory, przestańcie żyć zajmując się i interesując pierdołami, patrzeniem jak tańczą 'gwiazdy', śledzeniem losów bohaterów seriali czy też na żywo akcji obrony krzyża. To wszystko zasłona dymna, żebyście na naprawde ważne rzeczy nie zwracali uwagi!

Patrzcie politykom na ręce! Pamiętajcie co obiecują przed wyborami, a ile z tego później realizują. To przez waszą kiepską pamięć ciągle dajemy się nabrać. my, całe społeczeństwo, przez słabą pamięć i naiwność jednostek...

Daremne to pisać. I tak wrócicie przed telewizor by kolejny dzień z rzędu zgwałcić swój mózg, zatruć.
Darmowe?? Jakie darmowe szkolenie! Przestańcie wypisywać głupoty! Płacimy za te szkolenia wszyscy, jednocześnie zadłużając coraz bardziej nasz kraj! Idiotą trzeba być by myśleć, że to za darmo!

Druga sprawa, że te szkolenia nie mają na celu nauczenie ludzi czegokolwiek, tylko wyciągnięcie przez firmy je organizujące tej 'darmowej' kasy (na którą sie wsyzscy składamy!

Unia unia, wolny rynek miał być, a zaczyna się centralne sterowanie, gorsze niż w ZSRR! Jeszcze tego nie zauważacie??... rozwiń
Avatar
-ja- / 24 sierpnia 2010 o 01:13

znajoma była na takim szkoleniu / księgowość/
Wykładowca robił podstawowe błędy. Jedna z uczennic / po szkole ekonomicznej/ w końcu nie "strzymala" i kilka razy poprawiła panią psorkę.
W efekcie usłyszała" " [font="Arial Black"][size="4"]jak się komuś nie podoba, to nie musi tu siedzieć[/size][/font] "
Fajnie, ze są szkolenia, tyle ze widać brak kontroli nad tym wszystkim.
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa się liczy.

znajoma była na takim szkoleniu / księgowość/
Wykładowca robił podstawowe błędy. Jedna z uczennic / po szkole ekonomicznej/ w końcu nie "strzymala" i kilka razy poprawiła panią psorkę.
W efekcie usłyszała" " [font="Arial Black"][size="4"]jak się komuś nie podoba, to nie musi tu siedzieć[/size][/font] "
Fajnie, ze są szkolenia, tyle ze widać brak kontroli nad tym wszystkim.
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa się liczy. rozwiń
Avatar
trala / 23 sierpnia 2010 o 20:52
[quote name='szkolony' date='23 sierpień 2010 - 19:28 ' timestamp='1282584503' post='334884']
Szkolenia,gdzie wykładowca otrzymuje wynagrodzenie 70-80 zł za godzinę,gdzie tematy szkoleń są nie dostosowane do potrzeb rynku,gdzie frekwencja....jest jaka jest.Podsumowując należy stwierdzić iż zarabiają tylko firmy je organizujące nic w zamian nie dając.Są to moje prywatne spostrzeżenia po rozmowach z uczestnikami kilku szkoleń. Z pewnością uogólniłem ale jeśli chodzi o tematykę to porażka.
[/quote]
to prawda że szkolenia prywatnych instytucji za unijne pieniądze są pisane i realizowane po to aby tylko nabić kase tym co to organizują, dlatego są takie proste tematy szkoleń bo łatwo jest napisac projekt i dostać na to z funduszy unijnych kase.Jeśli chodzi o jaieś prawdziwe i przyszłościowe szkolenia jak np. operator maszyn sterowanych cyfrowo + obsługa programu auto-cad lub elektronik samochodowy, itp. to już zaczynają sie schody i trudności i po co mają się wysilać jak chodzi tylko o to aby sobie zarobić za projekt i za szkolenie.Szkoda że leniwi dziennikarze nie popytają sie na WSEI i WSPA jak to wygląda.Szkoda że NIK lub sama UE tego nie bada , bo pieniądze są w ten sposób marnotrawione !
[quote name='szkolony' date='23 sierpień 2010 - 19:28 ' timestamp='1282584503' post='334884']
Szkolenia,gdzie wykładowca otrzymuje wynagrodzenie 70-80 zł za godzinę,gdzie tematy szkoleń są nie dostosowane do potrzeb rynku,gdzie frekwencja....jest jaka jest.Podsumowując należy stwierdzić iż zarabiają tylko firmy je organizujące nic w zamian nie dając.Są to moje prywatne spostrzeżenia po rozmowach z uczestnikami kilku szkoleń. Z pewnością uogólniłem ale jeśli chodzi o tematykę to porażka.
[/quote]rozwiń
Avatar
ka / 23 sierpnia 2010 o 20:51
W pełni zgadzam się ze"szkolonym dzisiaj"
Nie wiem jaki jest sens wysyłać 62-latka na kurs brukarzy?, nie gwarantując później żadnego zatrudnienia a jakby zaproponowano mu pracę w tym kierunku to "dziadek" wykonywałby ja na pół obrotu.
CZY NIE MA TUTAJ WSPÓŁPRACY ORGANIZATORÓW KURSÓW Z PRACOWNIKAMI POWIATOWYCH URZĘDÓW PRACY W NABORZE KURSANTÓW????
Avatar
szkolony / 23 sierpnia 2010 o 19:28
Szkolenia,gdzie wykładowca otrzymuje wynagrodzenie 70-80 zł za godzinę,gdzie tematy szkoleń są nie dostosowane do potrzeb rynku,gdzie frekwencja....jest jaka jest.Podsumowując należy stwierdzić iż zarabiają tylko firmy je organizujące nic w zamian nie dając.


Są to moje prywatne spostrzeżenia po rozmowach z uczestnikami kilku szkoleń. Z pewnością uogólniłem ale jeśli chodzi o tematykę to porażka.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 7

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!