poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Bezzasadne rachunki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2002, 14:15
Autor: (step)

Kontrola przeprowadzona przez LRKCh w kilkudziesięciu szpitalach, przychodniach i ambulatoriach specjalistycznych wykazała, że ośrodki obciążyły kasę chorych niektórymi rachunkami za usługi medyczne bezzasadnie. - Zakwestionowaliśmy rachunki w sumie na kwotę 2,4 mln zł - mówi Mirosław Kołodziej, dyrektor Departamentu Statystyki i Organizacji Udzielania Świadczeń w LRKCh.
Kontrolerzy stwierdzili, że w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej nie było dokumentacji potwierdzającej udzielanie porad medycznych. Mimo to przychodnie chciały zapłaty. W szpitalach kontrole stwierdziły brak opisów zabiegów operacyjnych, kosztami których obciążono LRKCh. Wykazywano hospitalizacje w oddziałach, na których pacjent leżeć nie powinien. - Pacjent z zapaleniem płuc leżał na oddziale zakaźnym - tłumaczy M. Kołodziej.
Hospitalizowano mimo braku wskazań medycznych do hospitalizacji. Pacjent z ropniem mógł mieć nacięcie wykonane w izbie przyjęć i pójść do domu, a tymczasem kazano mu się położyć do szpitala. - Za zabieg w izbie płacimy 50 zł, a za hospitalizację już 1400 zł - argumentuje dyr. Kołodziej.
Dyrektorzy skontrolowanych jednostek nie chcą się wypowiadać. Liczą, że do czasu oficjalnego zamknięcia kontroli wytargują jeszcze trochę na swoją korzyść.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!