środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Bieg w hołdzie papieżowi przełożony z powodu ataku zimy

  Edytuj ten wpis
Autor: (tom)

W piątek miał się odbyć II Bieg Papieski. Jednak z powodu pogorszenia pogody i śniegu impreza została przeniesiona na najbliższy czwartek, 22 października.

Zmienia się tylko termin. Idea i miejsce pozostają te same. Ulicami miasta przebiegną dzieci, młodzież i dorośli, po to by uczcić wybór Karola Wojtyły na papieża. Impreza rozpocznie się o 10.30 22 października na placu przy Środowiskowym Hufcu Pracy przy ul. Łabędziej 15.

Bieg będzie podzielony na pięć kategorii. Uczestnicy, w zależności od wieku pokonają od 770 metrów, do ponad 4 kilometrów trasy.

Uczestnicy biegu głównego wystartują spod bramy głównej muzeum na Majdanku o godz. 13.00. Za zajęcie miejsc na podium przewidziane są nagrody. Każdy uczestnik dostanie też pamiątkowy dyplom i koszulkę.

Do udziału w biegu zaproszeni są uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i dorosłych. Organizatorzy spodziewają się, że w biegu weźmie udział w sumie ponad 1 tys. osób. Każdy zawodnik w celu identyfikacji otrzyma koszulkę w kolorze białym z logo biegu.

Regulamin, trasy i informacje o zgłoszeniach do II Biegu Papieskiego znajdują się na stronie www.lubelska.ohp.pl/biegpapieski.

Zgłoszenia do udziału w imprezie trzeba wysyłać na adres e-mail: a.kozak@ohp.pl. Organizatorzy biegu to: Ochotnicze Hufce Pracy, Parafia św. Krzyża w Lublinie i Centrum Młodzieży "Nie lękajcie się”.

Bieg to także utrudnienia dla kierowców. Częściowo wyłączone będą z użytku ulice Droga Męczenników Majdanka od ulicy Krańcowej do Muzeum na Majdanku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!