poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lubelskie

Bił i był gnębiony

Dodano: 30 września 2001, 21:29
Autor: (er)

Zamieszkały w Radzyniu Podlaskim mężczyzna został oskarżony o wieloletnie znęcanie się nad żoną i bicie jej kołkiem po głowie. Po miesiącu do sądu wpłynęła nowa sprawa dotycząca tej samej rodziny: prokuratura oskarżyła żonę o to, że w dniu kiedy została pobita znęcała się nad mężem psychicznie, bo wyganiała go z domu.

Obydwa akty oskarżenia skierowała do sądu radzyńska prokuratura a dochodzenie prowadziła miejscowa policja. Na początku maja zgłosiła się do niej kobieta. Twierdziła, że 6 maja została pobita przez męża kołkiem po głowie, a ponadto mężczyzna znęca się nad nią i jej dziećmi od wielu lat – pił, urządzał awantury, wyzywał i wyganiał z domu. Pijany przyszedł do domu również 6 maja. Uważał, że ugotowała niesmaczny obiad. Przyniósł szczotkę z piwnicy i uderzył żonę w głowę. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zszyto jej ranę. Policja przesłuchała świadków, a prokuratura na początku lipca oskarżyła mężczyznę o to, że od lat 80. do końca czerwca znęcał się nad rodziną a dodatkowo 6 maja pobił żonę.
Mężczyzna nie przyznawał się do winy i twierdził, że to żona wywołuje awantury i jest agresywna. Zanim jeszcze został oskarżony poskarżył się prokuraturze, że żona nie wpuszcza go do domu. Zostało wszczęte odrębne postępowanie, które zakończyło się oskarżeniem kobiety o psychiczne znęcanie się nad mężem od 6 maja do końca lipca. Miało ono polegać na tym, że nie wpuszczała go do domu i znieważała. Kobieta nie przyznała się.
W Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim oba procesy wyznaczono na ten sam dzień. Na jednym prokurator będzie udowadniał, że mężczyzna 6 maja pobił swoją żonę, a na drugim, że w tym dniu i przez następne dwa miesiące był przez nią gnębiony psychicznie. W sierpniu mężczyzna został aresztowany, bo sąd nie mógł mu doręczyć aktu oskarżenia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!