wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Bo do rządów trzeba trojga

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2007, 20:42

Tadeusz Trąbka, przewodniczący Rady Miejskiej w Lubartowie, dwukrotnie rezygnował z funkcji.

Tyle samo radni wybierali na wiceprzewodniczącą Ewę Grabek. A wszystko działo się na tej samej piątkowej sesji RM.

Już przed sesją wiadomo było, że w Radzie Miejskiej zajdą spore zmiany. Rezygnację złożył Tadeusz Trąbka, który prawdopodobnie zostanie sekretarzem miasta. Z funkcji zrezygnowali też dwaj wiceprzewodniczący Jacek Zalewski i Zbigniew Moskaluk.
W piątek Moskaluk nawet na chwilę nie usiadł za stołem prezydialnym, choć funkcję wiceprzewodniczącego formalnie pełnił aż do przyjęcia jego rezygnacji przez radnych. Opuścił też swój dotychczasowy klub Nasz Dom. Dzięki temu koalicja popierająca burmistrza Jerzego Zwolińskiego stopniała z 12 do 11 osób. W opozycji jest teraz aż 10 radnych.

Nową wiceprzewodniczącą rady została Ewa Grabek, radna z popierającego burmistrza miasta ugrupowania Współpraca i Rozwój. Dostała 11 głosów, 9 radnych było przeciw, jeden oddał głos nieważny. Po usłyszeniu wyników głosowania wyglądała na bardzo niezadowoloną. Rozkład głosów świadczył, że "przeciw” zagłosowali radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. I to pomimo że prowadzą zaawansowane rozmowy dotyczące wejścia do koalicji.
Potem radni przyjęli rezygnację przewodniczącego Trąbki. Obrady zaczęła prowadzić Grabek. Radny Robert Błaszczak zgłosił na funkcję przewodniczącego Jacka Zalewskiego. Wówczas okazało się, że... wszystko trzeba powtarzać, bo Grabek została wybrana nielegalnie. Powód: radni nie przegłosowali wyboru komisji, która przeprowadziła głosowanie.
Przewodniczącym został znowu Trąbka. W nowym głosowaniu Grabek dostała jeszcze gorszy wynik: przeciwko zagłosował nawet radny, który poprzednio oddał nieważny głos. Potem znowu z funkcji rezygnował Trąbka, a radny Błaszczak zgłosił na jego miejsce Zalewskiego, który dostał 11 głosów. Pokonał Andrzeja Kardasza z PiS.
Do obsadzenia została funkcja drugiego wiceprzewodniczącego RM. Nieoficjalnie wiadomo, że przeznaczona jest dla Klubu Radnych PiS. Ten chce również obsadzenia funkcji sekretarza miasta.
- Koalicja przyjęła już nasze rozwiązania do planu pracy rady na tę kadencję - mówi radna Bogumiła Jublewska-Lisek z PiS.
Tu jednak powstaje problem: na stanowisko sekretarza szykowany jest Trąbka, prawa ręka burmistrza Zwolińskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!