wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Borzechów: Zrzucili się na asfalt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2012, 21:11

 (Archiwum)
(Archiwum)

Droga z Białowody do Kłodnicy Górnej zostanie wyremontowana w wakacje.

Podobno tylko niektóre odcinki drogi z Kłodnicy przez Białowodę do Zalesia będą remontowane – zaalarmowała pani Maria, nasza Czytelniczka. – Zdziwiłam się, bo cała ta droga jest dziurawa jak ser, a innego dojazdu do Borzechowa nie ma, ani do szkoły, ani do lekarza.

W ubiegłym roku gmina z pomocą starostwa powiatowego w Kraśniku i w Lublinie remontowała trasę Białowoda–Zalesie.

– Został nam jeszcze jeden trudny fragment tej drogi, ale w tym roku naprawimy ponad 2-km odcinek. Na przyszły rok zostanie nam około 800 metrów – potwierdza Zenon Madzelan, wójt gminy Borzechów. – Gmina dokłada do tych prac ok. 100 tys. zł. Podobną kwotę na ten cel wyłoży również prywatny przedsiębiorca, który prowadzi działalność w Kłodnicy Górnej.

Skąd wzięły się pogłoski, że tylko niektóre odcinki drogi będą remontowane? Zarząd Dróg Powiatowych zgaduje, że może chodzić o to, że pieniądze na remont nie pochodzą z jednego źródła.

– Najpierw zdobyliśmy środki w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych, bo po ulewnych deszczach z ubiegłego roku stan tych dróg bardzo się pogorszył. W międzyczasie staraliśmy się także pozyskać pieniądze z budżetu lokalnych samorządów, aby uporządkować cały ciąg tej drogi – wyjaśnia Janusz Watras, dyrektor ZDP w Lublinie. Z pieniędzy pozyskanych z budżetu Starostwa Powiatowego w Lublinie i z gminy Borzechów wyremontowanych zostanie 249 metrów tej trasy. Do remontu w przyszłym roku pozostanie jeszcze odcinek długości ok. 1,3 km.

Tegoroczny remont będzie kosztował ok. 1,4 mln zł. 80 proc. tej kwoty to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Udział powiatu, gminy i prywatnego partnera to łącznie 282 tys. zł.

Ale na tym nie koniec. – Według oświadczenia starosty w przyszłym roku ta droga może przejść kapitalny remont, jeżeli gmina dołoży pieniądze – zdradza wójt Borzechowa.

Natomiast jeszcze w tym roku gmina zmodernizuje ponad 500-metrowy odcinek trasy Kępa–Kłodnica Górna. Przetarg na jego wykonanie nie został jeszcze rozstrzygnięty. Wykonawcy muszą uwinąć się z pracą przed końcem września.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
też kolega
niki
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 lipca 2012 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
skoro podajesz się za kolegę to co się głupio pytasz?
Rozwiń
też kolega
też kolega (30 lipca 2012 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='niki' timestamp='1343592913' post='658608']
Rozrzutny ten wójt gminy Borzechów, buduje drogi tam gdzie nie potrzeba, ale czego się nie robi dla kolegów, nawet wjazd dla kolegi wyasfaltował, za nasze pieniądze!!
[/quote]
A który to kolega bo ma ich wielu?
Rozwiń
niki
niki (29 lipca 2012 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozrzutny ten wójt gminy Borzechów, buduje drogi tam gdzie nie potrzeba, ale czego się nie robi dla kolegów, nawet wjazd dla kolegi wyasfaltował, za nasze pieniądze!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!