Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 maja 2015 r.
7:55

Budowa obwodnicy Lublina: Kierowcy mają dość wybojów

Autor: Zdjęcie autora pp
0 10 A A

Na budowie zachodniej obwodnicy Lublina, w Płouszowicach, wykonawca ułożył drogę tymczasową z płyt betonowych. Kierowcy mają już dość 200-metrowego, dziurawego objazdu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o budowę wiaduktu na przecięciu drogi 830 Lublin–Nałęczów w ciągu S19. – Drogowcy zerwali już nawierzchnię starej drogi i puścili ruch objazdem, po tymczasowej drodze z betonu. Niestety, płyty betonowe ułożyli nierówno. Dodatkowo z tej drogi korzystają także ciężarówki z budowy, krusząc i tak już dziurawe płyty – mówi pan Marek. – Dłuższe korzystanie z tego objazdu grozi rozstrojem żołądka i poważnym uszkodzeniem zawieszenia – dodaje kierowca.

Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zaapelowała do Budimexu, wykonawcy tej inwestycji, o rozwiązanie problemu. – Zwróciliśmy uwagę, aby wykonawca wyrównał nawierzchnię tego objazdu – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA. Sytuacja ma niebawem ulec poprawie.

Przypomnijmy, że zachodnia obwodnica ma być zbudowana do końca 2016 roku. Ma 9,8 km długości, a jej koszt to 620 mln zł.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 07:26
Dwa miliony metrów sześciennych ziemi muszą usunąć drogowcy pod budowę obwodnicy ... i właśnie teraz tą ziemię targa kilkadziesiąt ciężarówek jeżdżąc non stop przez dotychczas cichą i bezpieczną jezdnię przez Stasin. Jezdni już nie ma, asfalt załamał się całkowicie, podbudowa legła w gruzach. Tumany kurzu, przejazd przy szkole podstawowej wśród biegających dzieci, wąską jezdnią spychające wszystko i wszystkich przez ciężarówki. KTO DAŁ ZEZWOLENIE NA TO WSZYSTKO? CZY WÓJT GMINY KONOPNICA? POWIAT? KTO?
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 14:26
zawsze można też właściwą drogę zbudować z betonu, to jest coraz popularniejsza i trwała technologia
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 22:20
Ja, przy tej okazji, poruszyłbym problem stanu odcinka drogi nr 830 pomiędzy Nałęczowem a Lublinem, który jest naprawdę - mówiąc dyplomatycznie - mocno średni. Garb koleiną garba pogania (to mniej dyplomatycznie). Podobno DW 830 jest to druga, co do natężenia ruchu w woj. lubelskim na drogach wojewódzkich, najbardziej ruchliwa droga, tuż za DW 835 Lublin - Grabownica Starzeńska. O ile DW 835 jest sukcesywnie modernizowana, to modernizacja DW 830 jest w planach dość odległych. Według mnie jest równie ważna dla regionu droga. Jest to widoczne szczególnie podczas weekendów (tych normalnych i tych dłuższych).
Ja, przy tej okazji, poruszyłbym problem stanu odcinka drogi nr 830 pomiędzy Nałęczowem a Lublinem, który jest naprawdę - mówiąc dyplomatycznie - mocno średni. Garb koleiną garba pogania (to mniej dyplomatycznie). Podobno DW 830 jest to druga, co do natężenia ruchu w woj. lubelskim na drogach wojewódzkich, najbardziej ruchliwa droga, tuż za DW 835 Lublin - Grabownica Starzeńska. O ile DW 835 jest sukcesywnie modernizowana, to modernizacja DW 830 jest w planach dość odległych. Według mnie jest równie ważna dla regionu droga. Jest to widoczne ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 21:50
A jak była susza to tak się kurzyło że ie było nic widac a ciężarówki jezdziły jedna za drugą
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 21:45
jeżdże prawie codziennie drogą 830 i faktycznie po tych płytach nie da się jechać, zamiast ułożyć normalny objazd to zrobili takie gówno, które z dnia na dzień jest w gorszym stanie
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 21:44
Jak w snopkowie budowali dojazd do obwodnicy to nawet płyt betonowych nie było. Auto pod spodem to miałem ziemią zakonserwowane błoto z pod auta to mi przez pół roku odpadało. Nie ma co dramatyzować kiedyś skończą i będzie lepiej tak nam tłumaczyli wykonawcy
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 17:03
kasuja za robote jak w warunkach Europy Zach. robia zas jak w standartach rozwinietego komunizmu, ot wot. kiedy byla przebudowa przejscia granicznego w moim miastecznku na granicy ze Szwajcaria, najpierw zadbano o odpowiedni objazd i przejazd a kazdy z mieszaknco otrzymal do domu mapke z planem jak bedzie ten objazd funkcjowanowal i jak dlugo roboty beda trwaly - nestety w Polsce to marzenie scietej glowy o podobnych praktykach
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 16:26
pertactwo w Konopnicy. Łeb urywa. Jakąś gliną szpary posypują głupki. A kasiora będzie wzięta za asfalcik?
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 10:52
te płyty to Gierka pamietaja....zamiast zainwestowac w nowe podklady, to kładą takie badziewie i trzeba po tym jezdzic, ostatnio jechałem po takiej 'drodze' na poligonowej, okropienstwo, na szczescie nie musze na codzien jezdzic po czyms takim
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 08:09
to samo w Konopnicy szalu mozna dostac wszedzie tylko szklenie d...py jak to ma wytrzymac 1,5 roku jak juz sie nie nadaje do jazdy!!!!
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 07:26
Dwa miliony metrów sześciennych ziemi muszą usunąć drogowcy pod budowę obwodnicy ... i właśnie teraz tą ziemię targa kilkadziesiąt ciężarówek jeżdżąc non stop przez dotychczas cichą i bezpieczną jezdnię przez Stasin. Jezdni już nie ma, asfalt załamał się całkowicie, podbudowa legła w gruzach. Tumany kurzu, przejazd przy szkole podstawowej wśród biegających dzieci, wąską jezdnią spychające wszystko i wszystkich przez ciężarówki. KTO DAŁ ZEZWOLENIE NA TO WSZYSTKO? CZY WÓJT GMINY KONOPNICA? POWIAT? KTO?
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 14:26
zawsze można też właściwą drogę zbudować z betonu, to jest coraz popularniejsza i trwała technologia
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 22:20
Ja, przy tej okazji, poruszyłbym problem stanu odcinka drogi nr 830 pomiędzy Nałęczowem a Lublinem, który jest naprawdę - mówiąc dyplomatycznie - mocno średni. Garb koleiną garba pogania (to mniej dyplomatycznie). Podobno DW 830 jest to druga, co do natężenia ruchu w woj. lubelskim na drogach wojewódzkich, najbardziej ruchliwa droga, tuż za DW 835 Lublin - Grabownica Starzeńska. O ile DW 835 jest sukcesywnie modernizowana, to modernizacja DW 830 jest w planach dość odległych. Według mnie jest równie ważna dla regionu droga. Jest to widoczne szczególnie podczas weekendów (tych normalnych i tych dłuższych).
Ja, przy tej okazji, poruszyłbym problem stanu odcinka drogi nr 830 pomiędzy Nałęczowem a Lublinem, który jest naprawdę - mówiąc dyplomatycznie - mocno średni. Garb koleiną garba pogania (to mniej dyplomatycznie). Podobno DW 830 jest to druga, co do natężenia ruchu w woj. lubelskim na drogach wojewódzkich, najbardziej ruchliwa droga, tuż za DW 835 Lublin - Grabownica Starzeńska. O ile DW 835 jest sukcesywnie modernizowana, to modernizacja DW 830 jest w planach dość odległych. Według mnie jest równie ważna dla regionu droga. Jest to widoczne ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 21:50
A jak była susza to tak się kurzyło że ie było nic widac a ciężarówki jezdziły jedna za drugą
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 21:45
jeżdże prawie codziennie drogą 830 i faktycznie po tych płytach nie da się jechać, zamiast ułożyć normalny objazd to zrobili takie gówno, które z dnia na dzień jest w gorszym stanie
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 21:44
Jak w snopkowie budowali dojazd do obwodnicy to nawet płyt betonowych nie było. Auto pod spodem to miałem ziemią zakonserwowane błoto z pod auta to mi przez pół roku odpadało. Nie ma co dramatyzować kiedyś skończą i będzie lepiej tak nam tłumaczyli wykonawcy
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 17:03
kasuja za robote jak w warunkach Europy Zach. robia zas jak w standartach rozwinietego komunizmu, ot wot. kiedy byla przebudowa przejscia granicznego w moim miastecznku na granicy ze Szwajcaria, najpierw zadbano o odpowiedni objazd i przejazd a kazdy z mieszaknco otrzymal do domu mapke z planem jak bedzie ten objazd funkcjowanowal i jak dlugo roboty beda trwaly - nestety w Polsce to marzenie scietej glowy o podobnych praktykach
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 16:26
pertactwo w Konopnicy. Łeb urywa. Jakąś gliną szpary posypują głupki. A kasiora będzie wzięta za asfalcik?
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 10:52
te płyty to Gierka pamietaja....zamiast zainwestowac w nowe podklady, to kładą takie badziewie i trzeba po tym jezdzic, ostatnio jechałem po takiej 'drodze' na poligonowej, okropienstwo, na szczescie nie musze na codzien jezdzic po czyms takim
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 08:09
to samo w Konopnicy szalu mozna dostac wszedzie tylko szklenie d...py jak to ma wytrzymac 1,5 roku jak juz sie nie nadaje do jazdy!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 1 2

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 2 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 2

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!