niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Budowa S17 do Warszawy. Złożone wnioski na dwa odcinki w woj. mazowieckim

Dodano: 19 lutego 2017, 16:13
Autor: p.p.

(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Wojewoda mazowiecki rozpatruje dwa wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, czyli pozwolenia na budowę drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli (o długości około 15,2 km). Pierwszy z wniosków dotyczy węzła Góraszka, a drugi pozostałej części trasy.

– Decyzja ZRID wskaże nie tylko teren, na którym będą zrealizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej. Stwierdzi również przejęcie z mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdzi podział nieruchomości pod ten pas – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Na kolejny odcinek S17 od Warszawy w kierunku Lublina, czyli od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina (dł. 13 km) trwa kompletowanie dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku do wojewody mazowieckiego o wydanie decyzji ZRID. W przypadku odcinków od Garwolina do końca przyszłej obwodnicy Gończyc (ponad 12 km) i kolejnego do granicy z woj. Lubelskim (ok. 13 km) – trwa procedura wydawania decyzji ZRID.

Na lubelskim odcinku S17 zaawansowanie prac jest większe. Lubelski Urząd Wojewódzki już rozpatruje wniosek o wydanie ZRID na odcinek od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki (wraz z węzłem) o długości ok. 20,2 km.

Na ostatni odcinek S17, czyli od węzła Skrudki do istniejącego już węzła Kurów Zachód (długość 13,2 km) wojewoda już wydał taką decyzję ZRID. Warto też zaznaczyć, że leśnicy już rozpoczęli wycinkę drzew na swoich parcelach przyległych do przyszłej S17.

Budowa S17. Wycinka drzew na odcinku Skrudki - Kurów Zachód

Drogowcy przewidują, że w drugiej połowie roku prace będą prowadzone na ponad 95 kilometrach przyszłej S17. Przypomnijmy, że w latach 2011 - 2014 r. zbudowano już 67 km drogi ekspresowej S17 na odcinku od Kurowa do miejscowości Piaski wraz z obwodnicą Lublina. Budowa tego fragmentu S17 pochłonęła 3,3 mld zł, z czego 2,2 mld zł stanowiło dofinansowanie z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko. Pod oddaniu w 2019 roku brakującego odcinak S17 Kurów – węzeł Lubelska, przejazd samochodem z Lublina do Warszawy zajmie 90 minut.

>>> Zobacz także:

Otwarcie zachodniej obwodnicy Lublina

WIDEO

Czytaj więcej o: drogi s17 GDDKiA
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lutego 2017 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autor powinien sprawdzić informację zanim ją poda... Na odcinek pomiędzy Kołbielą a Garwolinem został już złożony wniosek o wydanie decyzji ZRID a nie jak błędnie podano cyt. "trwa kompletowanie dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku" jakie kompletowanie????
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2017 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zabieru pole bedzie na wino a i Zdzichoi poswawio
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2017 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DOBRA ZMIANA
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2017 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zawsze nieroby i pijaki się cieszą a ciężko pracujący rolniki będą płakać
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2017 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ty z żoną będziesz umiał się zachować w cywilizacji. Ni martwisz się że słomą z butów zaścielesz całe BMW
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!