piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Budowa S17: Dziewięciu chętnych do wykonania 25 km drogi

Dodano: 11 lipca 2015, 18:32
Autor: p.p.

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Dziewięć firm chce zaprojektować i zbudować odcinek S17 – od Garwolina do granicy z woj. lubelskim. Odcinek o długości ponad 25,2 km podzielono na dwie części. Osiem firm złożyło oferty na realizację obu, a jedna jest zainteresowana tylko jedną z nich.

Na pierwszy odcinek, o długości ok. 12,2 km od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc, złożono dziewięć ofert. – Większość wykonawców zaproponowała skrócenie terminu realizacji z 37 do 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i wydłużenie okresu gwarancyjnego z 5 do 10 lat. Najniższa oferta wyniosła 288,5 mln zł a najwyższa ok. 446 mln zł – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiej GDDKiA.

Na drugi odcinek, pomiędzy obwodnicą Gończyc a granicą województwa lubelskiego, o długości ok. 13 km, złożono osiem ofert. Wszyscy chcą go zbudować w 34 miesiące, bez wliczania okresów zimowych, i wydłużyć gwarancję do 10 lat. Najniższa oferta wyniosła ok. 313,6 mln zł, a najwyższa ok. 507,3 mln zł.

Po weryfikacji złożonych ofert inwestor ogłosi wybór najkorzystniejszej, a dokumentacja przetargowa zostanie sprawdzona przez Urząd Zamówień Publicznych. Brak odwołań i pozytywny wynik kontroli umożliwią szybkie podpisanie umowy z wykonawcą. Niewykluczone, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie „projektuj i buduj”. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie z betonu.

Warto dodać, że 14 lipca zostaną otwarte oferty na kolejny odcinek S17, od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Kurów Zachód. Ten odcinek także zostanie wykonany z betonu.

Czytaj więcej o: budowa wykonawca
Gość
o co biega?
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lipca 2015 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Potwierdzam są odcinki gdzie są już dołki a w nich wyrzuca do góry to jest miejsce w stronę do lublin na pierwszych 3 km w ogóle nie równo pierwsze mostki dołki później po 5 km przed zjazdem do BP i przed zjazdem na nałęczów potem przed zjazdem na starą drogę do bidy 3 km doły katapulta i tam gdzie robili rzeczkę znowu się zapada katapulta w drugą stronę trochę lepiej ale też są miejsca gdzie wyrzuca pozdrawiam wykonawców tej drogi ale jest lepiej niż na A -4 która ciągle jest w remoncie
Rozwiń
o co biega?
o co biega? (12 lipca 2015 o 18:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Autor powinien chyba dodać, że ten beton to będzie cementowy a nie asfaltowy jak to zazwyczaj do tej pory było. O tym czy lepsza jakość zapewne zdecyduje wykonanie a zbyt wielkiego doświadczenia w tej konstrukcji raczej nie mamy, podobnie jeżeli chodzi o trwałość także na rewelacje bym nie liczył. Zależy ona głównie od jakości wykonania i utrzymania zimowego a nasze solenie (NaCl) na beton cementowy działa jak "rozpuszczalnik". Jedynie z tym budulcem mogę się zgodzić, chociaż i to nie do końca. Wszystko zależy od tego skąd Budimex będzie brał cement, wcale nie jest powiedziane, że to będzie krajowy. Natomiast beton asfaltowy i tak głównie składa się z krajowego kruszywa różnych frakcji a asfaltu to tam jest chyba z 5 lub max 7% a i ten pochodzi z naszych rafinerii.

beton asfaltowy? beton cementowy? to jakis konkurs na głupote roku?

Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2015 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdaniem jakiegoś typa zapada się jezdnia od Kurowa do Jastkowa??? Nie zauważyłem, moim zdaniem to bardzo solidnie wykonana droga.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2015 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto podejmie decyzję o skorzystaniu z reklamacji dotyczącej pierwszego odcinka Kurow węzeł Jastkow który się zapada ma koleiny i ubytki w jezdni a ma on dwa lata. Firma się zwinie a naprawa będzie na koszt podatnika
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2015 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zawsze zaczynaja od najłatwiejszych a najtrudniejsze odcinki realizują latami.Efekt jest taki ze całość to pewnie na 2025 bedzie gotowa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!