środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Budowa S17: Jak powstają kolejne odcinki

  Edytuj ten wpis
Autor: P.P.

 (Archiwum)
(Archiwum)

Na trzech z pięciu odcinków S17 prace idą pełną parą. Miejscami już doskonale widać przebieg przyszłej drogi.

Na zadaniu nr 1, Sielce–Bogucin, trwają prace ziemne: wykonywanie wykopów i nasypów, wymiana gruntu na terenach torfowych, zagęszczanie podłoża, układanie siatek geosyntetycznych pod nasypy i stabilizacja podłoża.Układana jest warstwa podbudowy z kruszywa. Ułożono próbny odcinek podbudowy bitumicznej.

Na odcinku numer 2, Bogucin–Dąbrowica, trwa rozbiórka nieruchomości. Ekipy budowlane usuwają wierzchnią, żyzną warstwę ziemi pod przebiegiem przyszłej drogi oraz usuwają zieleń. Prowadzone są prace ziemne pod obiekty inżynieryjne i przełożenie drogi powiatowej w Panieńszczyźnie. Największy "ruch” panuje na odcinku przechodzącym przez dolinę Ciemięgi.

Problem jest z zadaniem nr 3, Dąbrowica–Lubartów. 12 sierpnia GDDKiA ogłosiła wybór najkorzystniejszej oferty. Wówczas wygrało hiszpańsko-polskie konsorcjum FCC Construccion i Erbud prace wyceniło na blisko 490,6 mln zł. Dokumentacja przetargowa trafiła do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Odbyła się rozprawa w Krajowej Izbie Odwoławczej w sprawie odwołania Dragadosu. KIO uwzględniła odwołanie, nakazując unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty. Po poprawkach i ponownej ocenie ofert wygrał Dragados z kwotą na ponad 474,8 mln zł. Z tym rozstrzygnięciem nie zgodził się zwycięzca pierwszego wyboru i złożył skargę.

Na zadaniu numer 4 Lubartów–Witosa ogłoszony wybór najkorzystniejszej oferty. Wygrała firma Dragados za nieco ponad 629 mln zł.

Na zadanie nr 5, Witosa–Piaski, kierowcy mają spore kłopoty. Od piątku od godz. 19 do 6 rano w poniedziałek zamknięty jest lewoskręt dla kierowców jadących od Lublina do Świdnika oraz wyjeżdżających ze Świdnika w kierunku Piask.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tobiasz
atom
aaa
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tobiasz
tobiasz (23 października 2011 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie wiem po co się tak ludzie jarają tym S17
moim zdaniem porażką jest to że cała obwodnica nie zostanie ukończona w jednym czasie (plus minus 2 miesiące) ! ! !
tak samo jak obwodnica Puław która się kończy w polu !
Rozwiń
atom
atom (23 października 2011 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='aaa' timestamp='1319357261' post='550458']
Lewoskręt ze Świdnika powinien pozostać zamknięty. Wyłączenie świateł znacznie usprawni komunikację w tym rejonie. Skręcający w prawo ze Świdnika bez problemu mogą włączyć się do ruchu.
[/quote]
Wyłączyć światła w tym rejonie, a co ze skręcającymi w lewo do Świdnika z Lublina?
Rozwiń
aaa
aaa (23 października 2011 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lewoskręt ze Świdnika powinien pozostać zamknięty. Wyłączenie świateł znacznie usprawni komunikację w tym rejonie. Skręcający w prawo ze Świdnika bez problemu mogą włączyć się do ruchu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!