sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Budowa S17: Kopią, betonują i szukają "pamiątek” po II wojnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2011, 20:47
Autor: Paweł Puzio

 (Bartłomiej Żurawski)
(Bartłomiej Żurawski)

Potężne dźwigi powoli stawiają nowe słupy wysokiego napięcia. To na pierwszym odcinku Sielce–Bogucin. Na drugim geodeci mierzą, a saperzy szukają "pamiątek” po II wojnie światowej.

Jeszcze szybszego tempa nabierają prace na pierwszym od Warszawy zadaniu nr 1 Sielce–Bogucin.
– Coraz bardziej są zawansowane prace odhumusowywania, wykonywanie wykopów i nasypów, wymiana gruntu na terenach torfowych, wykonywanie odwodnień oraz zagęszczanie podłoża, tam gdzie jest to konieczne – wylicza Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wykonywane są fundamenty i ustawiane słupy linii wysokiego napięcia, której obecny przebieg koliduje z przyszłą trasą ekspresową. – To jest duże zadanie, bo linię energetyczną trzeba przebudować na odcinku ok. 7 km – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Trwają również prace przy planowanych mostkach i przepustach. Budowane są drogi objazdowe, trwa przebudowa sieci kolidujących z przyszłą trasą i rozbiórka budynków, które podlegały wywłaszczeniu. Trwa przetarg na dzierżawę miejsc obsługi podróżnych.

Co się dzieje na odcinku Bogucin–Dąbrowica? Tu inwestor przygotowuje się do wejścia z ciężkim sprzętem. Od 9 lipca wykonawca prowadzi prace przygotowawcze, czyli pomiary geodezyjne i rozpoznanie saperskie.

Na zadaniach nr 3 (Dąbrowica–Lubartów) i nr 4 (Lubartów–Witosa) działania koncentrują się wokół pozwoleń, przetargów i decyzji.

– W przypadku odcinka numer 3 wysłaliśmy zaproszenia do II etapu przetargu. Biorą w nim udział wykonawcy wyłonieni w I etapie. Termin otwarcia ofert przesunięto z 14 na 21 lipca ze względu na dużą liczbę pytań od potencjalnych wykonawców – tłumaczy Krzysztof Nalewajko. 14 lipca złożono wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o wydanie decyzji ZRID na odcinek 4.1 od węzła Dąbrowica do linii kolejowej z Lublina do Świdnika.

Jak zwykle największy postęp prac widać na odcinku Witosa–Piaski. – Prowadzone są prace ziemne związane z budową dróg dojazdowych i węzła Świdnik. Trwa przekładka instalacji gazowniczych, elektrycznych i telekomunikacyjnych. Trwają także prace przy przepustach, kładkach i innych obiektach – dodaje Nalewajko.

Niestety, szeroko zakrojone prace drogowe powodują utrudnienia w ruchu. – Wyłączony z ruchu jest odcinek od skrzyżowania z al. Lotników Polskich do początku obwodnicy Piask. Kierowcy korzystają z drugiej jezdni w obu kierunkach. Wyłączono z ruchu jeden pas na odcinku od skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka do budowanej kładki dla pieszych w Kalinówce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!