piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Bychawa będzie miała swoje znaczki turystyczne

Dodano: 17 lutego 2016, 18:54

Dlaczego Bychawa zdecydowała się na znaczki? – Chcemy dołączyć do nurtu kolekcjonerskiego i uważamy, że jest to element bardzo nowoczesnej promocji miasta – uważa burmistrz Janusz Urban
Dlaczego Bychawa zdecydowała się na znaczki? – Chcemy dołączyć do nurtu kolekcjonerskiego i uważamy, że jest to element bardzo nowoczesnej promocji miasta – uważa burmistrz Janusz Urban

Bychawa dołącza do miejsc, które mają swoje znaczki turystyczne. Na piątek urzędnicy zaplanowali oficjalną promocję dwóch „krążków”. Pierwszy przedstawia ruiny pałacu w Bychawie, na drugim jest jedna z kamienic

Jest to system kolekcjonerski, który funkcjonuje w 20 krajach, także w Polsce. W Lubelskiem jest mało znany – przyznaje Monika Głazik z Urzędu Miejskiego w Bychawie, a także z Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego, które wspólnie z miastem realizuje ten projekt.

Znaczek turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką z tej wizyty. – W żadnym innym miejscu nie można takiego znaczka kupić – dodaje Głazik.

W Polsce jest ponad 400 miejsc, które mają swoje znaczki turystyczne, w świecie jest ich ok. 4700. W naszym regionie mają je Zamość, Zwierzyniec, Kozłówka, Romanów, Puławy i Dęblin. Teraz dołączyła do tej grupy Bychawa.

– Z pomysłem przyszedł do nas Karol Tudrujek, gimnazjalista z Bychawy, który jest w tym projekcie kolekcjonerskim od dawna – opowiada Głazik. – To był jego pomysł, by do miejsc, które mają takie znaczki, dołączyła Bychawa.

Bychawa ma dwa znaczki turystyczne. Pierwszy – Bychawa Moje Małe Centrum Świata – ukazuje jedną z kamienic w mieście, drugi – ruiny pałacu. – To są bardzo charakterystyczne miejsca, związane z przeszłością naszego miasta – mówi burmistrz Janusz Urban. – Liczymy na to, że osoby odwiedzające nas i kupujące takie znaczki będą chciały dowiedzieć się czegoś więcej o Bychawie.

Od piątku bychawskie znaczki będą już w sprzedaży (patrz ramka). Będzie też oficjalna promocja w galerii Bychawskiego Centrum Kultury (godz. 16).

Znaczek Turystyczny

To wykonany z drewna krążek o średnicy 60 mm i grubości 8–10 mm, wyposażony w metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers jest z zasady taki sam. Znaczek turystyczny jest produkowany ręcznie. Grafika jest wypalana przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Do każdego znaczka jest przymocowana karteczka imitująca drewno z informacjami o nazwie produktu, kraju, z którego pochodzi. Na drugiej stronie są umieszczone zasady gry kolekcjonerskiej.

Gdzie kupić znaczki

No.485 Bychawa – moje małe centrum świata
• Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie, ul. Piłsudskiego 34
• Księgarnia Lumer, ul. Piłsudskiego 47
• Budynek „Jedność” (sklep spożywczy GS), ul. Piłsudskiego 33
No.486 Ruiny pałacu w Bychawie
• Pensjonat i restauracja Parkowe Zacisze, ul. Pileckiego 9
• Restauracja U Saszy, Bychawa w obrębie ul. Zamkowej i Pileckiego.

Czytaj więcej o: Bychawa
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lutego 2016 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam już te znaczki! ^_^
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!